Vaikka öljy,- kivihiili- ja kaasutoimitukset onkin saatu sotaa käyvästä suurvallasta lähes lopetettua, Suomi ostaa yhä ammoniakkipitoisia lannoitteita Venäjältä.
Eikö suomalaiset s-tana osaa enää edes kusta!
Suomi ostaa lannoitteita Venäjältä
Anonyymi-ap
3
110
Vastaukset
- Anonyymi
Osta sinä lannoitteesi mistä haluat, turha täällä on vinkua😄
- Anonyymi
Kotimainen ruoka loppuu Suomesta jos ei ole lannoitteita, naudanliha on jo loppumassa. Kusta on vain päättäjien päässä.
- Anonyymi
Tarttee vaan lisätä viljellyn pinta-alaa kun mennään luomua kohti niin ei ruoka lopu. No kustannukset voivat kasvaa. Mutta toisaalta kun tuetaan Ukrainaa niin on se tasapuolisuuden nimissä ihan reilua auttaa Venäjääkin eiks jee !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481322Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521106Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551088- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39728Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647