Persut: 50
Hihhulit: 60
Kokkareet: 80
Kepukot: 90
Svedut: 100
Vihreiöt: 110
Demarit: 120
Vassarit: 140
Oli kirotusvihe edellisessä, niin nyt uusi yritys.
Hihhulit: 60
Kokkareet: 80
Kepukot: 90
Svedut: 100
Vihreiöt: 110
Demarit: 120
Vassarit: 140
Oli kirotusvihe edellisessä, niin nyt uusi yritys.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikä noista tulee keskiarvoksi, kun huomioidaan kannattajien määrä?
Saksassa SS-johtajat olivat tyypillisesti lähes huippuälykkäitä ; kansankunnan henkisiä eliittiä.
Liittotasavallan aikana heistä tuli menestyviä yrittäjiä, teollisuusjohtajia.
Tuo tilasto osoittaa persujen olevan tyhmimpiä?
Tyhmemmänkin pitäisi tajuta, ettei tuo ole mikään oikea tilasto… tai kertoohan se sen, että tuon aloittajan oma ÄO on alle 60.
Älykkään ihmisen pitäisi pysyä totuudessa. Kuuntelin hiljattain Sanna Ukkolan ja Reino Nordinin keskinäistä debattia, minkä perusteella luokittelisin Reino Nordinin erittäin älykkääksi etenkin siksi, ettei hän suostunut lainkaan lähtemään sille valheiden polulle, jolle häntä yritettiin ”yleisen mediahyväksynnän” nimissä johdatella.
Hyvä Reino Nordin, arvostukseni sinua kohtaan nousi taas raketin lailla. Valitettavasti suomalaiset alistuvat kovin helposti toimittajien höpöjuttuihin. Todellakaan ei pidä lähteä mukaan näihin vedätyksiin, vaan pysyä tiukasti asialinjalla. Kun toimittajat lähtevät jahtaamaan joitakin oman tiensä kulkijoita, tälle turbulenssille ei tule loppua. Ei heitä kiinnosta totuus, vaan se kuinka tämä itsenäinen ihminen saataisiin nujerretuksi.
Aloittaja on ilmiselvästi räyhävassari, jonka ÄO on hieman tyhjän tynnyrin yläpuolella.
Puolueiden sisäinen älykkyysvaihtelu on suurempaa kuin puolueiden välinen vrt äidinkielestä johtuvat älykkyyserot.
Nerot yli 200