Hyvävelijärjestelmä

Anonyymi-ap

Näin toimii hyvävelisysteemi .Nuorille elämänohjausta , mallia kuinka toisille kaikki on luvallista . Ainenkin kokomustaustalle . Politiikka muovaa itse mielikuvaa luotettavuudesta . Tämä ei kovinkaan paranna mitä ajatellaan yhteisten asioiden hoitajista .
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011310163.html

4

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näinhän se menee.Helpolla pääsee kun syntyy sopivaan perheeseen.Kokoomus on ennenkin osannut junailla töitä ja etuja "sopiville".Tietenkin oikeisto on nyt tyytyväinen,mutta toisille teettää enemmän töitä päästä eteenpäin.Kaikilla kun ei ole isi,äiti ja suhteet viemässä uralla eteenpäin.Harmittaa pätevien puolesta.Ehkä sitä pitää pyrkiä olemaan pyrkyri porvari tässä elämässä että pärjää.Suomi on nyt kuin joku kehitysmaa.Korruptoitunut ja nousukkaiden sotkema.Rehellisyys on poissa.

      • Anonyymi

        💀 💀 💀 💀 💀 Rikkaat nauraa, kansa kärsii. 💀 💀 💀 💀 💀


    • Anonyymi

      Siinä sanotaan että isukilla ei ole osuutta asiaan. Mahdollista että on vedetty sieltä joukosta mallinukeksi. Tuohan on kuin heitettäisiin susille. Näitä vahditaan syystäkin. Tuo on epäreilua paitsi muille hakijoille, myös sille, joka valitaan.
      Tosin jos on samanlainen kumikana kuin isänsä, niin nauttii vaan kun vingutetaan.

      • Anonyymi

        💀 💀 💀 Kokkarit haluavat hallita sanelupolitiikalla, ei neuvotellen. 💀 💀 💀


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      957
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      871
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      818
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe