Olen todella ylpeä teistä jotka olette uskaltaneet tulla ulos kaapista, nostan todella hattua teille. Sillä olen läheltä seurannut pariakin ihmistä jotka ovat parisuhteessa samaa sukuouolta olevan kanssa. Ja olen nähnyt kuinka koko suku ja perhe ovat heidät hylänneet.
Vastaukset 17
- Anonyymi
Ihminen on ihmiselle susi. Antakaamme kaikkien kukkien kukkia ja olla sellaisia kuin ovat.
- Anonyymi
Ymmärrettävää että suku hylkää, niin minäkin tekisin.
- Anonyymi
Homous ei ole normaalia, mutta minulle on ihan sama vaikka joku menisi vuohen kanssa naimisiin.
- Anonyymi
Ymmärrämme myös sinua, kaikki eivät voi olla ns. normaaleja.
- Anonyymi
Normaaleja???? Missä on sanottu kuka on ns. Normaali ja kuka ei? Kaikki me ollaan Jumalan lapsia. Toiset tykkää pojista toiset tytöistä toiset itsestään ja toiset ovat bi. Ei kandee kalastella ääniä jos on noin omaan napaan tuijottava asenne.
- Anonyymi
Miten määritellään normaali ihminen,käsitykseni mukaan kukaan ei ole ns. normaali.
- Anonyymi
Ylpeän nössön tahtoo kaikki 2030.
- Anonyymi
Se yks loikkarilessu piti täällä markkinoilla palopuheen joka sai kansan kiihkoon arvaamattomaan. Yli puoluerajojen sitä kiiteltiin somessa. Ei siis ihme miksi täällä on Suomen suvaitsemattomin kansa. Hävettää taas kerran peräkamariporukan takia.
- Anonyymi
Muistakaa! Homot joutuu kuoleman jälkeen HELVETTIIN ja sehän on aivan oikein! Koska se on Herran tahto🤗
- Anonyymi
Mutta kaikkihan me ollaan Jumalan lapsia. Toiset enempi ja toiset vähempi.
- Anonyymi
Lue Roomalaiskirje.
- Anonyymi
Tai vaikka aku ankkaa. Samanlaisia mielikuvitus-teoksia molemmat.
- Anonyymi
L uskovaiset ovat omapäistä porukkaa. Ei ne koskaan ota huomioon muita eikä kysellä lupia kelkkailuun mönkeilyyn vesikootteriilla ajeluun. Nämä vain tekee ja häiriköi muita. Ei koske maalliset lait näitä. Poliisit ei voi näille mittää. On ne kyllä häiriköitä. Nuorimmat justiin yltää ohjausarviin vaikka ikäraja on 15 v.
- Anonyymi
Kauppatiestä pitäisi tehdä Timo Hämäläisen -tie.
Kuvaisi paikkakuntaa oivallisesti ja kertoisi sen historiasta.
Kuka tekisi Kuntalaisaloitteen?- Anonyymi
Olihan siinä semmonen pappi että naapurin vanhapoika joutu piirille "puhuttelun" jälkeen. Ei saanu katsoa töllöä eikä lukea seuraa. Ja mitä siellä riparileirillä oikein tapahtui?? Kukaan ei uskalla kertoa. Ry:llä saatiin kuitenki synnit anteeksi.
- Anonyymi
Kyllä se Tapio Hämäläinen oli parempi näyttelijä Uunon appiukkona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202462Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401642Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531076- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728
