Olen todella ylpeä teistä jotka olette uskaltaneet tulla ulos kaapista, nostan todella hattua teille. Sillä olen läheltä seurannut pariakin ihmistä jotka ovat parisuhteessa samaa sukuouolta olevan kanssa. Ja olen nähnyt kuinka koko suku ja perhe ovat heidät hylänneet.
Uskovaisille huomio
16
838
Vastaukset
- Anonyymi
Ihminen on ihmiselle susi. Antakaamme kaikkien kukkien kukkia ja olla sellaisia kuin ovat.
- Anonyymi
Ymmärrettävää että suku hylkää, niin minäkin tekisin.
- Anonyymi
Homous ei ole normaalia, mutta minulle on ihan sama vaikka joku menisi vuohen kanssa naimisiin.
- Anonyymi
Ymmärrämme myös sinua, kaikki eivät voi olla ns. normaaleja.
- Anonyymi
Normaaleja???? Missä on sanottu kuka on ns. Normaali ja kuka ei? Kaikki me ollaan Jumalan lapsia. Toiset tykkää pojista toiset tytöistä toiset itsestään ja toiset ovat bi. Ei kandee kalastella ääniä jos on noin omaan napaan tuijottava asenne.
- Anonyymi
Miten määritellään normaali ihminen,käsitykseni mukaan kukaan ei ole ns. normaali.
- Anonyymi
Ylpeän nössön tahtoo kaikki 2030.
- Anonyymi
Se yks loikkarilessu piti täällä markkinoilla palopuheen joka sai kansan kiihkoon arvaamattomaan. Yli puoluerajojen sitä kiiteltiin somessa. Ei siis ihme miksi täällä on Suomen suvaitsemattomin kansa. Hävettää taas kerran peräkamariporukan takia.
- Anonyymi
Muistakaa! Homot joutuu kuoleman jälkeen HELVETTIIN ja sehän on aivan oikein! Koska se on Herran tahto🤗
- Anonyymi
Mutta kaikkihan me ollaan Jumalan lapsia. Toiset enempi ja toiset vähempi.
- Anonyymi
Lue Roomalaiskirje.
- Anonyymi
Tai vaikka aku ankkaa. Samanlaisia mielikuvitus-teoksia molemmat.
- Anonyymi
L uskovaiset ovat omapäistä porukkaa. Ei ne koskaan ota huomioon muita eikä kysellä lupia kelkkailuun mönkeilyyn vesikootteriilla ajeluun. Nämä vain tekee ja häiriköi muita. Ei koske maalliset lait näitä. Poliisit ei voi näille mittää. On ne kyllä häiriköitä. Nuorimmat justiin yltää ohjausarviin vaikka ikäraja on 15 v.
- Anonyymi
Kauppatiestä pitäisi tehdä Timo Hämäläisen -tie.
Kuvaisi paikkakuntaa oivallisesti ja kertoisi sen historiasta.
Kuka tekisi Kuntalaisaloitteen?- Anonyymi
Olihan siinä semmonen pappi että naapurin vanhapoika joutu piirille "puhuttelun" jälkeen. Ei saanu katsoa töllöä eikä lukea seuraa. Ja mitä siellä riparileirillä oikein tapahtui?? Kukaan ei uskalla kertoa. Ry:llä saatiin kuitenki synnit anteeksi.
- Anonyymi
Kyllä se Tapio Hämäläinen oli parempi näyttelijä Uunon appiukkona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969
