Kesän 2025 suolistoraportti

Maha on hieman ummessa tänään, joten kakka ei ole tullut. Eilen kuitenkin ripuloin töissä ja pönttö näytti taas dalmatialaiselta. Tuotos oli vetelää, vaaleanruskeaa ja siinä oli jotain mustia hiutaleita. Saattoi olla punaistakin. Ripulin jälkeen olo tuntui kevyeltä ja askel nousi kevyesti. Toivonkin, että tänäänkin tulee taas ripuli. Se puhdistaa suolen ja sielun. Kova kakka on kaikkein pahin, sillä se repii perseen. Kyllä paskan pitää saada lentää vapaasti ja ilmavasti.

Joitain veteliä pieruja on myös tullut, mutta ei mitään suurempaa konserttia. Äsken vessassa tuli enää pieni kireä naukaisu. Josko se ripuli tulisi niin ehkä mukana tulisi kunnon fanfaarit.

Pitäkää nyt peukkuja, että tänäänkin paska lentää.

Mites muilla?

P.S. Olette tyhmiä.

8

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieris, tule pesemään Air Pussini. Sen jälkeen suoli toimii ja henki kulkee. Saat Lifetime Gold Cardin lentoihimme + free catering + accommodation in destination.
      Mutta vasta sitten kun olet Air Pussin pessyt. Etupropellit kaipaavat huolenpitoa, gummit kesäkuntoon (nastat pois), vessat putsattava.

      Työleirisi aikainen majoitus Varissuon Alkon invapaikalla Lidlin teltassa, mutta sen jälkeen vain taivas tai Nordean maksukortin saldorajasi on esteenä maailmanvalloituksellesi.

      Ota vaikka arabikavereitasi mukaan pesuoperaatioon.

      Pieris, kom kom hit.

      Hauskaa juhannusta kuitenkin Pierikselle.

      T: Jeesus-Belsebub-Allah-TomCruise- Salis, The lentoeversti.

      • Anonyymi

        Kiitos kysymästä!

        Perseeni prupruttaa hitaita ja nopeita paukahduksia, painottuen nopeisiin.
        Niinkuin edeltävä potilas mainitsikin, nopeat naukasut avaa persetiehyen pintapuhtaaksi.
        Olen lisäksi käyttänyt Voltaa huoltona noin kerran viikossa ja satunnaiset paskarippeetkin kulkeutuvat pussiin.
        Haluan toivottaa mitä parhainta piereskelyä kaikille perseille ja niiden kantajille. PRÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTT!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos kysymästä!

        Perseeni prupruttaa hitaita ja nopeita paukahduksia, painottuen nopeisiin.
        Niinkuin edeltävä potilas mainitsikin, nopeat naukasut avaa persetiehyen pintapuhtaaksi.
        Olen lisäksi käyttänyt Voltaa huoltona noin kerran viikossa ja satunnaiset paskarippeetkin kulkeutuvat pussiin.
        Haluan toivottaa mitä parhainta piereskelyä kaikille perseille ja niiden kantajille. PRÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTT!

        Onko täällä jotain kakkakuninkattareksi - tai kuninkaaksi himoavia aloittelijoita?
        No, tervetuloa mukaan. AirPussissa on tilaa monellekin, mutta enstes Pieriksen on putsattava vessat.
        Jos tämä paskataide menee Korkeimpaan oikeuteen, niin uskon Pieriksen olevan kruunaamaton kuninkatar. Kun Pieriksen paskamyrsky tärähtää taivaalle, niin ydinasevallat vaikenevat. Samoin Varissuon Alko.
        Voimia omaisille.

        T: Nöyräpoika-Salis


    • Salis, Air Pussi on nyt puunattu päästä varpaisiin. Renkaat pyyhitty kenkälankilla, ikkunat pyyhitty Pirkan ikkuna-aineella, vessat kloorattu, siivissä lisää jeesusteippiä ja ropeliin viritetty uusi kuminauha. Enempää en enää tee.

      Osaatko jo heittää tarkempia detaljeja tulevasta lemmenlomastamme niin tietäisin pakata riittävän pienet (isot) bikinit mukaan? Plus hiivalääkkeet ja Remowax. Entäs haittaako jalkasilsa? Voin pitää kumisaappaita kyllä jalassa reissun ajan, joten silsamatto pysyy kyllä kurissa. Täällä kotona se jo kiipeilee seinää pitkin.

      Mulla loppuu kohta kärsivällisyys, mikäli asetat tuon peltilehmäsi tulevan vaimosi edelle. Rkle.

      T:Kärsimätön Pieris

      • Anonyymi

        Pieris darling

        Kiitos, kun puunasit Air Pussin. Se on nyt kiiltävä ja hieno.

        Sain kuitenkin äsken meilin Turun Puhtaanapitolaitokselta, että Air Pussini alla on n. 20kg kaneelinpaskoa, joka pitäisi siivota pois. Tai muuten...
        Et kai käyttänyt halpatyövoimaa siivoushommissasi? Tilaan THLn bakteeritarkastajat paikalle.

        Domestos on hyvä lemmenlomapesuaine. Ennen kuin starttaamme Air Pussin huikeisiin lemmenseikkailuihimme, hanki kuppaklinikan todistus tautivapaudestasi, ja Turun Suureläinklinikalta suu- ja sorkkatautibetyygi.

        Kun kupongit ovat kunnossa, niin siitä sitten poksauttelemaan impeyttäsi, molemmat osastot. Ja Kymppitonnin klubi bonuksena.

        Sitä odotellessa ohjaussauva kivikovana

        T: Lentokenraali Salis, Ray-Banit huurussa


    • Tällä viikolla on ollut vähän ummetusta, mutta eilen kuitenkin tuli pökäle. Kovasti heittää ummelle pötsi, jotain eloa pitäisi siihen saada. Pieruja on tullut kuitenkin kiitettävästi ja työpäivätkin ovat sujuneet rattoisasti sen takia. Tosin töissä ei ymmärretä tätä taitoani. Ovat tosikkoja.

      Koitin taas pieraista äsken, mutta ei tullut ulos asti. Jään kehittelemään sitä vielä vähän lisää. Toivottavasti lopulta tulee kunnon kaasupurkaus.

      Mites muilla?

      • Anonyymi

        Stromboli pamahti just. Kumpi on kurkompi?
        Toisaalta, jos saat Varissuon Alkon ja slummin hukutettua paskoosi, niin Vesuvius ja Pompeiji kalpenevat. Olet historiankirjoissa.
        Pieris, jatka tieuran suunnassa.

        Multa tuli pienenpieni mustikan kokoinen tuotos, mutta peräilma oli Jumalan Myrsky.
        Siinä meni mummon potkukelkka, naapurin Seatti, pari kehitysva mmaista, ja koirastakin jäi vain kaulapanta.

        Näin meillä Espoolla, kato.

        T: Salis


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18324
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      5202
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4847
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      27
      4750
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4570
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      74
      4467
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4043
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3685
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      40
      2964
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2679
    Aihe