Ketkä enää PS:ää kannattavat äänestävät ?

Tällaisetko tyypit:
Äärioikeisto kiusasi vammaisia! Yli ymmärryksen menevää törkeyksien huutelua
Vammaisten pride-tapahtuma kohtasi rankkaa huutelua Tampereella – järjestäjät jäivät kaipaamaan poliisin turvaa

Osallistujia toivotettiin tervemenneiksi keskitys­leirille (!!!) ja työn hakuun !Poliisi ei ollut paikalla riskiarvionsa perusteella, mutta arvioi tarpeen uudelleen ensi vuonna.

https://yle.fi/a/74-20166657
13463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Rasistit.

Äänestä

Ja muut hönöt.

Äänestä

PS:n kannattajat ja äänestäjät eivät ole "järjen jättiläisiä".

Äänestä

"Täyttä ymmärrystä vailla" olevat.

Äänestä

Pari humalaista kokoomuslaista tai sitten perussuomalaista miestä halusi osoittaa älynsä tason huutelemalla tuollaisia asiattomuuksia vammaisille ihmisille..osoittaa yhteiskunnan tason mitä ylempänä niinkuin huomaamatta vähän niinkuin tehdään; niin valuuhan se "tyhmyys"sitten helposti sieltä kansan alimmille tasoille saakka..Ei välitetä kuin vain pärjäävistä ja hyvätuloisista niin koko maa taantuu helposti hieman keski-aikaiseen hämäryyteen,vajoaa länsimaisissa arvoissa alaspäin!..Eikö joku tunnettu ihminen sanonut että maan tai valtion tason näkee siitä miten pidetään huolta kaikista huonoimmin pärjäävistä?..Ei edes tuollainen huutelu saisi olla vammaisia ihmisiä kohtaan vapaata vaan kyllä siitä olisi hyvä sakkoa edes kirjoittaa
sehän kun on ihmisten arvoa alentavaa sanailua ja silloin edes pienesti rangaistavaa(??).Sitä ei sitten tiedä oikeasti jos huutelijoita ei tunnettu oikein niin saattoivatkin olla ihan Putinin maksamia yhteiskuntarauhan höiriköitsijöitäkin?,Onhan Pariisissa esim.ilmeisesti käynyt niin että venäjän masinoimat tyypit olivat siellä kadulle seiniin maalanneet niitä juutalaisten pilkkaukseksi olevia kuusisakara tähtiä..Ihan yhteiskunta rauhaa yrittävät kaikin tavoin länsimaissa kun näköjään sitten nuo Putinin masinoimat tyypit häiritä..Huuteluhan on silloin tuommosille helppoa siihen asiaan..(?).On kaikin tavoin ikäviä aikoja siis nyt!

Äänestä

Kummat on vammaisempia ? Huutelijat vai kohteet ?

Äänestä

Rasistiraakit enää PS:ää äänestää.

Äänestä

Lopultakin Orpo joutui kovan paikan eteen. Kauanko meidän on siedettävä
sen vässytystä ja persujen rasismia ?

Äänestä
  • Varmaan pari vuotta vielä. Sehän on Purran ja Essayah'n "vanki", joka teki elämänsä
    virheen ottaessaan PS:n hallitukseen. Suomi on nyt ihan kuralla.

    Äänestä

  • Pari vuotta vielä, ehkä, voi olla, että PS hajoaa sitä ennen sisäisiin riitoihinsa.

    Äänestä

Orpon persuhallitukselle nauretaan.

Äänestä
  • Jeesus tulee huomenna. 😁😁😁

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Jeesus tulee huomenna. 😁😁😁

    Riikan bestis siionisti Sari E. ennusti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tällaisetko tyypit:
Äärioikeisto kiusasi vammaisia! Yli ymmärryksen menevää törkeyksien huutelua
Vammaisten pride-tapahtuma kohtasi rankkaa huutelua Tampereella – järjestäjät jäivät kaipaamaan poliisin turvaa

Osallistujia toivotettiin tervemenneiksi keskitys­leirille (!!!) ja työn hakuun !Poliisi ei ollut paikalla riskiarvionsa perusteella, mutta arvioi tarpeen uudelleen ensi vuonna.

https://yle.fi/a/74-20166657

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu