Tällaisetko tyypit:
Äärioikeisto kiusasi vammaisia! Yli ymmärryksen menevää törkeyksien huutelua
Vammaisten pride-tapahtuma kohtasi rankkaa huutelua Tampereella – järjestäjät jäivät kaipaamaan poliisin turvaa
Osallistujia toivotettiin tervemenneiksi keskitysleirille (!!!) ja työn hakuun !Poliisi ei ollut paikalla riskiarvionsa perusteella, mutta arvioi tarpeen uudelleen ensi vuonna.
https://yle.fi/a/74-20166657
Äärioikeisto kiusasi vammaisia! Yli ymmärryksen menevää törkeyksien huutelua
Vammaisten pride-tapahtuma kohtasi rankkaa huutelua Tampereella – järjestäjät jäivät kaipaamaan poliisin turvaa
Osallistujia toivotettiin tervemenneiksi keskitysleirille (!!!) ja työn hakuun !Poliisi ei ollut paikalla riskiarvionsa perusteella, mutta arvioi tarpeen uudelleen ensi vuonna.
https://yle.fi/a/74-20166657
Vastaukset 13
Vanhimmat
Rasistit.
Ja muut hönöt.
PS:n kannattajat ja äänestäjät eivät ole "järjen jättiläisiä".
"Täyttä ymmärrystä vailla" olevat.
Pari humalaista kokoomuslaista tai sitten perussuomalaista miestä halusi osoittaa älynsä tason huutelemalla tuollaisia asiattomuuksia vammaisille ihmisille..osoittaa yhteiskunnan tason mitä ylempänä niinkuin huomaamatta vähän niinkuin tehdään; niin valuuhan se "tyhmyys"sitten helposti sieltä kansan alimmille tasoille saakka..Ei välitetä kuin vain pärjäävistä ja hyvätuloisista niin koko maa taantuu helposti hieman keski-aikaiseen hämäryyteen,vajoaa länsimaisissa arvoissa alaspäin!..Eikö joku tunnettu ihminen sanonut että maan tai valtion tason näkee siitä miten pidetään huolta kaikista huonoimmin pärjäävistä?..Ei edes tuollainen huutelu saisi olla vammaisia ihmisiä kohtaan vapaata vaan kyllä siitä olisi hyvä sakkoa edes kirjoittaa
sehän kun on ihmisten arvoa alentavaa sanailua ja silloin edes pienesti rangaistavaa(??).Sitä ei sitten tiedä oikeasti jos huutelijoita ei tunnettu oikein niin saattoivatkin olla ihan Putinin maksamia yhteiskuntarauhan höiriköitsijöitäkin?,Onhan Pariisissa esim.ilmeisesti käynyt niin että venäjän masinoimat tyypit olivat siellä kadulle seiniin maalanneet niitä juutalaisten pilkkaukseksi olevia kuusisakara tähtiä..Ihan yhteiskunta rauhaa yrittävät kaikin tavoin länsimaissa kun näköjään sitten nuo Putinin masinoimat tyypit häiritä..Huuteluhan on silloin tuommosille helppoa siihen asiaan..(?).On kaikin tavoin ikäviä aikoja siis nyt!
Kummat on vammaisempia ? Huutelijat vai kohteet ?
Rasistiraakit enää PS:ää äänestää.
Lopultakin Orpo joutui kovan paikan eteen. Kauanko meidän on siedettävä
sen vässytystä ja persujen rasismia ?
Varmaan pari vuotta vielä. Sehän on Purran ja Essayah'n "vanki", joka teki elämänsä
virheen ottaessaan PS:n hallitukseen. Suomi on nyt ihan kuralla.
Pari vuotta vielä, ehkä, voi olla, että PS hajoaa sitä ennen sisäisiin riitoihinsa.
Orpon persuhallitukselle nauretaan.
Jeesus tulee huomenna. 😁😁😁
Riikan bestis siionisti Sari E. ennusti.