Iran pyytämässä ilmatorjuntaa Venäjältä

Anonyymi-ap

Iranilla ja Venäjällä sopimus.Venäjä joutuu
lähettämään pari S - 400 järjestelmää Iraniin
sopimuksen mukaisesti.Kun Irankin on auttanut
Venäjää.

5

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Venäjän tyhjistä asevarastoista on paha nyhjästä.

    • Anonyymi
      UUSI

      Aika heikolla on Venäjän voimavarat moiseen. Eikä parilla mokomalla mitään tee vaikka antaisivat.

      Venäjän koko asevoima on nyt sidottu Ukrainaan ja loput hilut maan puolustukseen. Johan he ovat epäonnistuneet auttamaan muitakin "kavereita", ja kaikki ovat vihaisia. Plus menettäneet tukikohtia lähi-idästä.

      Venäjä on jo ihan helisemässä sotilaallisesti. Tämän takia hämmentää uhkakuvat, kuinka he muka ottaisivat toisen hyökkäyskohteen mitä meidän media syöttää.

      • Anonyymi
        UUSI

        Enkä usko, että Iran ilmaiseksi on antanut droonejaan, kyllä Venäjä on ne joutunut ostamaan kalliilla hinnalla. Eihän sellainen ole mitään tukea ja avun antoa, vaan se on kovaa kaupantekoa.
        Toisin on Suomen ja muiden maiden ilmainen tuki Ugrainalle, josta USA on nyt luopunut ja se antaa vaan kovaa valuuttaa vastaan aseitaan jos sittenkään. Se jää nähtäväksi.


    • Anonyymi
      UUSI

      Piruntorjuntabunkkerit on paljoltintäsmällisempiä. Jopa pitkälti.

    • Anonyymi
      UUSI

      Ulkoministerin vierailulla on vain poliittinen merkitys. Ei muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      32
      4291
    2. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      2175
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      12
      2137
    4. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      48
      1704
    5. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      73
      1446
    6. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      30
      1433
    7. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      66
      1254
    8. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      82
      1221
    9. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      32
      1171
    10. Ota se joka eniten tulee lähelle ja yrittää

      Neuvoksi jos on moni kiinnostunut. Silloin ei tarvitse arvuutella onko kiinnostunut. Näin se vaan menee. Nopeat syövät h
      Ikävä
      111
      927
    Aihe