Vanhemmat psyykkaavat lapsia korkealle ja lapsi lentää lapsuudessaan nopeasti, mutta iät karttuessa vauhti hidastuu. Saavuttiko lapsi tavoitteensa tai ei. Osoittauttuu myös että ehkä kunniahimo, jota vanhemmat valoi, ei ollut sittenkin riittävä. Vanhemmat valoivat minkä vain ehtivät lapseen, jopa lapsen äärirajoja rikoten, mutta ei se sittenkin riittänyt elämässä.
Jossakin vaiheessa tuli takapakkia, mikä hidasti, pysäytti ja vaikka meno jatkuu, niin ei ole ihminen entisellään, että tässä vaiheessa sanoo, että tarvitaan lisää mielen lujuutta, jota ei ole. Muihin ihmisiin verraten, taso ei ole kovin iso.
kunniahimo osoittautui riittämättömäksi
Anonyymi-ap
1
220
Vastaukset
- Anonyymi
omat ohjeeni jonka sain lapsena. Ole rehellinen ja ota huomioon vähempiosaiset ja tee aina parhaasi. Pysy irti paheista. Kunnianhimoa ei edellytetty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943778
- 713125
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?632879Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?222775- 622672
- 362513
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk192280- 312087
Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.412039Kyllä sut varmaan
Aika moni haluaisi, miks sä et halua niitä jotka varmaan purkkiin sut pistäis ettet pääse karkuun421897