Rasismia Pudasjärvellä?

Anonyymi-ap

Onko Pudasjärvellä tilaa rasismille, homofobialle tai sukupuoliin kohdistuvaan vihaan?

20

1158

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos Pudasjärvellä on punikkeja, niin niiden mielestä ei varmasti ole. Nimittäin yhtä varmasti, kuin kaikkia noita nähdään Pudasjärvellä olevaksi ihan tungokseksi asti.

    • Anonyymi

      Rasismiksi voi todeta se liioiteltu uskovaispopulaatio joka on tuhonnut kunnan pitkässä juoksussa.
      Samoin ylenkatsovat tavallista kansalaista, joka ei usko harhaisiin uskonopetuksiin, eikä niitä levitä.

      • Anonyymi

        Harhansa kullakin. Joku näkee punikkeja joka puskassa, lestadiolaisia joka lepikossa ja homoja joka hollilla. Voi voi


    • Anonyymi

      Pudasjärven tavoite on olla monikulttuurinen kunta, jossa somalit ja arabit tuntevat olonsa kotoisaksi.

    • Anonyymi

      Täällä helvetisti ikä rasismia yli 50 v mitään mahdollista saada töitä.Mutta 20 v ja mitään työelmästä kokemusta,se otetaan töihin.Ja varsinkin kaupungin hommiin nämä untuvikot verkostoutuu.

      • Anonyymi

        Täyttä tuubaa.

        Pudasjärven kaupungin koko henkilökunnan keski-ikä vuonna 2024 oli 48,7 vuotta. Vakinaisen henkilökunnan keski-ikä oli 48,4 vuotta, miehillä 49 vuotta ja naisilla 48,2 vuotta. Verrattuna vuoteen 2023, keski-ikä on hieman nousussa. Vuonna 2024 vakinaisesta henkilöstöstä 22,1 % oli alle 40-vuotiaita (2023 / 30,3 %). Suurinta yksittäistä ikäryhmää edusti 55–59 –vuotiaat, johon kuului 18,4 % vakinaisista työntekijöistä (2023 / 45–49-vuotiaat). Vakinaisesta henkilöstöstä yli 60-vuotiaita oli 14,7 %.

        Se sitten niistä untuvikoistasi.


    • Anonyymi

      No ne otettiin nämä untuvikot jo 30 vuotta sitten töihin,harva vieläkään osaa sanoa,hyvää huomenta,olen hyvä..

      • Anonyymi

        Ei Pudasjärvellä tarvitse olla asiakaspalveluhenkinen eikä työstä kiinnostunut.
        Ei siitä makseta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei Pudasjärvellä tarvitse olla asiakaspalveluhenkinen eikä työstä kiinnostunut.
        Ei siitä makseta.

        No sen huomaa k-supermarketissa niin yrmeää porukkaa töissä ,yksi kerta riitti


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No sen huomaa k-supermarketissa niin yrmeää porukkaa töissä ,yksi kerta riitti

        S-marketissa on huonompi palvelu. Aina saa jonottaa, asiakkaat ja kassat jää rupattelemaan keskenään, tai henkilökunta keskenään vaikka kuinka olisi jonoa.


    • Anonyymi

      Höpöhöpö täällä mitään rasististeja oo. Pitää vaan olla kepu ja ry mielessä niin asiat rullaa ja kaikki saat mitä tahdot. Että tämmöstä pudiksella. Miten muualla?

      • Anonyymi

        Olen kokeillut kumpaakin. Mutta pettynyt molempiin. Nyt olen Perus Suomalainen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen kokeillut kumpaakin. Mutta pettynyt molempiin. Nyt olen Perus Suomalainen

        Ai onko täällä persuille oma kauppa? Mikä?


    • Anonyymi

      Suomussalmella kuullema sitä enemmän. Ei taida Suomesta löytyä yhtään niin pinnallista paikkakuntaa kuin Suomussalmi.

    • Anonyymi

      Piiri pieni pyörii lessut siinä hyörii. Toisiansa takaavat ja naisiaan väkisin makaavat.

    • Anonyymi

      Totta kai on tilaa. Antaa kaikkien kukkien kukkia.

    • Anonyymi

      Gazasta tulee pudikselle pian ja paljon ystävällisiä "Abu Hannoja" ja Hamasin joukoissa palvelleita perheenisiä suurperheineen. Mamu-tavoite on mahdollista saavuttaa.

    • Anonyymi

      Pudasjärvellä on todella paljon rasismia. Se ilmenee siten että lestarit kyykyttää ja käyttää hyväksi normaaleja ihmisiä. Maksattaa niillä omat seksijuhlat ja vallanneet kok kunnan ja sanon siksi kunnan koska tämä on kaupungin irvikuva.

      • Anonyymi

        Ei kai ne lestatistit ole ehtineet sinua poraamaan?


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      889
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      872
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      554
      789
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      610
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe