Meillä on sentään niin hyvä suhde tulevassa, että jos minä sanon: En mie jaksa lähteä sotimaan enkä evakkoon.
Sinä voit sanoa, että: En miekään kyllä jaksa.
Minä sitä 3 MAAILMAN SOTAA mietin.
Venäjä oli kuulemma alkanut TUOMITSEMAAN jostain oudosta syystä SOTAA.
Sinä voit sanoa, että: En miekään kyllä jaksa.
Minä sitä 3 MAAILMAN SOTAA mietin.
Venäjä oli kuulemma alkanut TUOMITSEMAAN jostain oudosta syystä SOTAA.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ehkä minä huomenna jaksan, koska YLI-VELKAANTUMINEN ON SENTÄÄN KUNNIANLOUKKAUS.
KYLLÄ ME NÄMÄ SODAT AINAKIN KUNNIOILLA VOITETAAN!
Ei ole minun syy, että TOISET OVAT SITÄ MIELTÄ, ETTÄ ON KUNNIANLOUKKAUS OLLA FACEBOOKISSA JOS ON VELKAA.
PERSE AUKISELLA OLI SENTÄÄN VARA RÄKYTTÄÄ FACEBOOKISSA JA MINÄ SENTÄÄN EN OLE HUONOSTI KÄYTTÄNYT KYLILLÄ.
KUNNIANLOUKKAUS TUOMIOT OVAT SENTÄÄN SYY MIKSI MINÄ EN PÄÄSE EDES TÖIHIN, KOSKA MINÄ EN SAA EDES VALEHDELLA JA EI KUKAAN OTA MINUA TÖIHIN, KOSKA EN MINÄ OLE HEIDÄN KUNNIOITA LOUKKAANTUNUT.
https://youtu.be/T57bgF0sGv4?feature=shared Tämä sama lopputulos olisi saavutettavissa neuvottelulla Venäjän kanssa ilman sotaakin niin, että Suomi olisi tasa-arvoisempi maana, kun ei olisi muodoiltaan enää neito. Jos on varaa sotimiseen niin on varmaan varaa myös normaaliin elämään ja kaupankäyntiinkin.
En ole äänestänyt missään vaaleissa, koska ÄÄNESTÄMINEN ON KUNNIANLOUKKAUS SEKÄ VAALEIHIN EHDOKKAAKSI MENEMINEN.
Minä olen sentään ollut KUNNIANLOUKKAUS SAKKO VANKINA VANKILASSA JA SAIN VIELÄ UUDEN KUNNIANLOUKKAUS TUOMION, KOSKA OLIN ÄÄNESTÄNYT JA SE OLI KUNNIANLOUKKAUS.