Nappula kisatkin maksullisiksi.

Anonyymi-ap

En kyllä tiedä missä vaiheessa Urheilijoitten nappulakisat on siirtyneet rahastuksen pariin? Ironistta että ilmoituksessa viellä joku munkkimurju sponsoroi ilmoitusmaksuja,siis 5 centilläkö? Kyllä Pudasjärven lapsiperheitten kannattaa muualta tulevaisuutta rakentaa,tämä paikka on vanhusten nukkuvien kehto.Naurettavaa että kisat viellä Metsä yhtiön tukemana,kuka syö kuormasta kuka on se heikoin lenkki hyvästi.

15

687

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rahaa,rahaa..Voimayhtiöt styrox lautat vesille.😄😃

    • Anonyymi

      heikoin lenkki hyvästi.
      Nyt oli asiaa.

    • Anonyymi

      Kuka ne rahat vie,kun toimitsijat tehneet kisoja aina talkoilla?Kuka heikko lenkki keksi tämä lasten ilolla rahastuksen?

    • Anonyymi

      Papalla keulii taas kovasti! Joko Jääliin muutto lähestyy?

    • Anonyymi

      Täytyy kai sen urheiluseuran jostakin saada fyrkkaa kun ostelee muista seuroista urheilijoita Puun riveihin. Uppo-outoja nimiä. Tästä sitte lapset kärsii. Kyllä oli pesälän Antin aikaan nappulakisat rehellisellä pelillä.

    • Anonyymi

      Aivan,kyllä on mennyt Pudullakin homma raiteilta,oiskohan aika vaihtaa toiminnanjohtajaa...Taitaa työpanos mennä väärän tiskin takana.

      • Anonyymi

        Pappa voisi mennä myymään ylimääräiset wc-paperinsa seuran kannatukseksi, jos nyt ihmisten solvaamiselta aikaa liikenee!


    • Anonyymi

      Näin se täällä aina ollut,epäkohdista puhuvat pyritään hiljentään uhkailulla.

      • Anonyymi

        Mikä epäkohta siinä on jos firmat tukevat kisojen järjetämistä


    • Anonyymi

      Lapsi ystävällinen Pudasjärvi..😅😆😁

    • Anonyymi

      Aloittajalla taitaa lähinnä omaa nappulaa kutittaa.

    • Anonyymi

      Taitaa olla nappula kisatki taputeltu kabineteissa nurin,ei sillä tullutkaan rikkaaksi.

    • Anonyymi

      Kerräävätkö rahaa tuulimyllyille,kun Voimayhtiöillä rahat loppuneet.

    • Anonyymi

      Siinä ne mukulat oppii kilpailu-yhteiskuntaan kun jo vaippaikäisenä pannaan lähtöviivalle kuudenkympin juoksussa. Kyllä lähtee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1230
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      860
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      84
      693
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      668
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      656
    Aihe