Kun katsoo noita mainoksia, niin joka perheessä on ainakin yksi musta. Mietin vain, että miten se ylipäätään on mahdollista? Liuta lapsia ja keskimmäinen on n*****i.
Vanhemmista toinen on musta, mutta lapset puoliksi valkoisia, loput värillisiä. No, tämä jotenkin menee järkeen, kun katsoo miten suomalaiset naiset lomilla käyttäytyvät.
Toki äijätkin osaavat, ainakin Thaimaassa, mutta onko heillä lapsia niiden lapsivaimojen kanssa? Ei ainakaan mainoksissa. Miksi siis heitä hyljeksitään? Nyt Valiot ja Fazerit äkkiä Siamin tyttäret mainoksiin!
Asuuko teillä n*****i?
27
563
Vastaukset
- Anonyymi
Aloittajalla on selkeästi vaikeuksia mielenterveyden hallinnassa.
- Anonyymi
Sun mielesi on tosimusta !
- Anonyymi
90-luvulla Sir Vili välitti aasialaisia vaimoja, mutta nykyään sitä tekevät lukemattomat deittisovellukset isolla mittakaavalla.
Aiheesta löytyy keskustelukin Suomi24:llä. Kopioin siitä aloituksen tähän, koska siinä on kaikki minkä voisin itsekin allekirjoittaa.
"– Nämä naiset eivät häiritse, kun miehet juttelevat. Vaimo kaataa lisää juotavaa ennen kuin edellinen on loppunut.
Bisnesidea oli varsin yksinkertainen. Suomalaismies välitti yksinäisille miehille vaimoja Filippiineiltä. Miehet valitsivat vaimonsa kuvastosta. Välittäjä hehkutti filippiiniläisnaisten peittoavan suomalaisnaiset liki kaikessa.
– Jos vaimo ei pysty kielitaitonsa puutteen vuoksi jotain asiaa kertomaan, ei se ole niin väliksikään.
Näin Veli Karppanen, alias Sir Vili tuumi Iltalehden haastattelussa vuoden 1995 syyskuussa. Karppanen nousi Suomessa valtakunnan julkkikseksi 90-luvun lopulla filippiiniläisnaisten kauppaan perustuvalla yrityksellään.
Vilin kertoman mukaan ottajia naisille löytyi suomalaismiesten keskuudesta enemmän kuin hän ehti kuljettaa.
– Nämä naiset eivät häiritse, kun miehet juttelevat. Vaimo kaataa lisää juotavaa ennen kuin edellinen on loppunut, hän hehkutti.
Lisäksi Filippiineiltä tuodut naiset olivat Vilin mukaan sekä täysraittiita että yleensä neitsyitäkin.
– Eikä puhettakaan, että vaimo nalkuttaisi kuten suomalaisilla naisilla on tapana.
– Suomalaisten pubien naisasiakkaat taas ovat enimmäkseen pahannäköisiä, plösöjä. Haisevatkin pahalle, hän vertaili.
Sir Vilin tarina julkisuudessa alkoi syyskuussa 1995, kun Helsingin Sanomat julkaisi hänestä laajan artikkelin otsikolla ”Suomeen tullut lähes tuhat filippiiniläistä vaimoa”.
Artikkeli pureutui Karppasen harjoittamaan liiketoimintaan, joka perustui vapaaehtoisten filippiiniläisnaisten Suomeen tuomiseen, tarkoituksenaan naittaa nämä maaseutujen yksinäisille poikamiehille.
Toiminta tapahtui miesten tarjoamaa maksua vastaan. Karppanen itse kertoi kuitenkin pitävänsä toimintaansa ensisijaisesti hyväntekeväisyytenä, jota hän pyöritti Kaukomaiden Ystävyyden Seura -yhdistyksen nimissä Vantaan Tikkurilasta käsin.
Karppasen on sittemmin arveltu ehtineen elämänsä aikana välittää ainakin 50 filippiiniläisnaista Suomeen. Miehen arvostelijoiden mukaan mies oli ennen kaikkea ihmiskauppias, sovinisti ja naisten alistaja.
Alunperin HS:n toimittajan aloittama juttusarja miehen puuhista jatkui kuitenkin pitkään 90-luvun lopulla aina lehtien mielipidepalstoja myöten, ja sinä aikana ehdittiin nähdä myös useita miehen toimintaa puoltavia kirjoituksia.
Joissain artikkeleissa tämän työtä jopa kuvattiin ”arvokkaaksi maaseudun elävöittämisen kannalta” ja hänelle ehdotettiin tästä hyvästä kunniamerkkiä. Innokkaimmat jopa ehdottivat että Karppasen toimintaa tulisi laajentaa valtiojohtoiseksi."
Vitja löytyy tämän linkin takaa: https://keskustelu.suomi24.fi/t/17706282/kuka-muistaa-sir-vilin- Anonyymi
Sir Vili oli aivan oikeassa, maaseutu kaipaa kipeästi elävöittämistä. Keinokin olisi ollut täysin oikea. Nyt vain Sipilät ja ketkä niitä kyliä yrittävät elävöittää äkkiä asialle ennen kuin viimeinenkin poikamies lähtee peräkamaristaan! Thaimaasta löytyy varmaan ainakin miljoona naista jotka lähtisivät Suomeen, kunhan vain olisi aviomies valmiina!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sir Vili oli aivan oikeassa, maaseutu kaipaa kipeästi elävöittämistä. Keinokin olisi ollut täysin oikea. Nyt vain Sipilät ja ketkä niitä kyliä yrittävät elävöittää äkkiä asialle ennen kuin viimeinenkin poikamies lähtee peräkamaristaan! Thaimaasta löytyy varmaan ainakin miljoona naista jotka lähtisivät Suomeen, kunhan vain olisi aviomies valmiina!
Tännekin yksi kiitos!
- Anonyymi00028
Anonyymi kirjoitti:
Tännekin yksi kiitos!
nong kovia panee.
- Anonyymi
On pitänytkin ottaa pari, mutta aina se on jäänyt.
- Anonyymi
Laitan boikottiin kaikki joiden mainoksessa on n*****i, mutta taidan kuolla kohta nälkään, kun en voi ostaa enää mitään.
- Anonyymi
Aloittaja onkin Seinäjoen M talon asukkeja
- Anonyymi
Sinä tarjoat tuota M taloa joka paikkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä tarjoat tuota M taloa joka paikkaan.
Ihmekö tuo, kun itse asuu siellä. 🤪
- Anonyymi
M talossa on ammattitaitoisia asiantuntijoita, jotka auttavat aloittajaa viikottain.
- Anonyymi
Se ei muuta sitä tilannetta että kantasuomalaisten määrä vähenee kovaa kyytiä ja "suomalaisten" lisääntyminen on täysin noiden muiden mamujen varassa. Aamun uutisissa tuo taas kerrattiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se ei muuta sitä tilannetta että kantasuomalaisten määrä vähenee kovaa kyytiä ja "suomalaisten" lisääntyminen on täysin noiden muiden mamujen varassa. Aamun uutisissa tuo taas kerrattiin.
Tilastokeskus harrastaa rasismia, valikosta voi valita vain miehet, naiset tai kummatkin yhteensä. Ei siis muita sukupuolia.
https://pxdata.stat.fi/PxWeb/pxweb/fi/StatFin/StatFin__vamuu/statfin_vamuu_pxt_11lj.px/table/tableViewLayout1/ - Anonyymi
Suurin osa suomalaisista on pöpejä. Mieleltään terveet ovat selkeässä vähemmistössä. "Valtaosa suomalaisista saa mielenterveyshäiriön diagnoosin" 🤪
https://yle.fi/a/74-20169733 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suurin osa suomalaisista on pöpejä. Mieleltään terveet ovat selkeässä vähemmistössä. "Valtaosa suomalaisista saa mielenterveyshäiriön diagnoosin" 🤪
https://yle.fi/a/74-20169733Kyllä. Aloittaja on tuossa diagnosoitujen joukossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se ei muuta sitä tilannetta että kantasuomalaisten määrä vähenee kovaa kyytiä ja "suomalaisten" lisääntyminen on täysin noiden muiden mamujen varassa. Aamun uutisissa tuo taas kerrattiin.
Harmi vaan että nuo muuttajat elää pitkälti sosiaaliavustuksien varassa ja me vähenevät kantikset joudumme ne maksamaan. Tällainen toiminta kyllä lisääntyy ja taas me rehelliset maksamme. Tuo avulias kaveri joutuu varmaan maksamaan avustaan huimat korvaukset?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec
- Anonyymi
Se nyt vielä puuttuiskin että meillä asuis ##########
- Anonyymi
Ai että perussuomalainen asuisi teillä? Oletpa kapeakatseinen.
- Anonyymi
Tampereella taas monikulttuuria...
- Anonyymi
Sami Hyyti sitä järjesti.
- Anonyymi
Monikulttuuria? Kuinka niin. Puukottaja oli ihan kantis.
Miksi valehtelet? Saatko hybridivaikuttamisestasi rahaa itärajan takaa ?
- Anonyymi
ei liity Lapuaan !!
- Anonyymi
Näin myöhään vasta sytytti, buahahahah haa !
- Anonyymi
Niuvanniemellä on joitain paikkoja vapaana, kannattaa hakeutua sinne ja äkkiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475470Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521021982Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351433