@JoukoPiho
Paavo Väyrynen on vielä Suomen presidentti. Näin on Jumala säätänyt ja ilmoittanut.
12.32 ap. · 13. kesäk. 2022
"Tiedän, että jotkut voivat ajatella, että miten Niinistön paluu presidentiksi voisi olla mahdollista, koska olen tuonut esille, että Suomen kohtalonvuosien aikana Suomen hallitus kutsuu minut poikkeusoloissa presidentiksi ja minun jälkeeni Paavo Väyrysen."
https://x.com/JoukoPiho/status/1912224612253040798
Kuten on selvästi nähtävillä ja merkille pantavaa, Piho ole millään lailla tai vähimmässäkään määrin häiriintynyt, omissa houreissaan elävä uskovainen. Tämän voi havaita jopa ilman psykologin koulutusta!
Piho lupasi myös tunnustaa olleensa väärä profeetta jos Väyrysestä ei tule presidenttiä vuonna 2024, joten jäämmekin mielenkiinnolla seuraamaan tapahtuman julkituloa.
Varmaakin varmempi tieto! J.Piho & P. Väyrynen nousee Suomen presidenteiksi
6
261
Vastaukset
- Anonyymi
Kun Kristus, Kolmas Taivas, Aabraham ja Neitsyt Maria ilmestyivät Suomessa 2003 - 2004 niin silloinen presidentti määräsi virkasulun. Joka onkin raamatun mukainen asia. Kun Ilmestys tapahtuu kaikki jäävät siihen asemaan jossa olivat silloin kun Kristus ilmestyy.
Tuo vuoden 2003 sukupolvi on yhä elossa ja pitää viroistaan kiinni. Se että uutta asiaa myllertää sen lisäksi on käytännön asioiden juoksevien hoitamisen kannalta välttämätöntä.
Mutta kun tuo 2003 sukupolvi kuolee nousee Imaami Mahdi ja Profeetta Isa ja tilanne saanee uuden käänteen.
Eräät runot ovat ennakoineet jopa sellaisen mahdollisuuden että Suomeen joskus tulee tummaihoinen presidentti. Tapahtuuko niin pian jää nähtäväksi. Tilanne elää sen jälkeen kun 2003 sukupolvi kuolee. Piho on varmistellut itselleen asemaa suurta ja ehkä jopa Jumalan tahdosta? En ole asiaan tutustunut sen paremmin.
Luulen kuitenkin että kyseessä on varasuunnitelma romahduksen tms. varalta eikä välttämättä sen kummempi asia.- Anonyymi
Selitykset eikun vaan paranee..mitähän vielä? Mitäpä jos palkkaist itsesi Pihon henkilökohtaiseksi avustajaksi. Varmasti tulisitte hyvin toimeen! 🤣
Ja sitten:
"Eräät runot ovat ennakoineet jopa sellaisen mahdollisuuden että Suomeen joskus tulee tummaihoinen presidentti." Ja sitten:
Tuota asiaa ei tarvitse runoille ennakoida, kun se on todennäköistä muutenkin joskus tulevaisuudessa ja eri maista tulevien maahanmuuttajien, tai enemmänkin heidän jälkeläistensä kautta. Lukemattomia muitakin asioita on joita itse itsensä profeetoiksi ylentäneet narsistiset huru-ukot esittävät mukamas taivaallisena tietona, mutta ne on pelkästään todennäköisyyksiä mitkä sisältyvät joka ainoaan asiaan maailmassa.
Ainahan osa kansasta on niin yksinkertaista että heille voi väittää ja syöttää millaisia vääristelyjä / valeita tahansa, niin täydestä menee kunhan vain esiintyy profeettana. Näin on tällekin palstalle latvalahoille kirjoittavien latvalahojen osalta.
- Anonyymi
Miten ihmeessä Piho voi olla noin sekaisin ja liikkuu vielä vapaana? 😱
Ilmeisesti ei aiheuta välitöntä vaaraa ympäristölleen, niin ovat katsoneet että antaa latvalahon houria houreitaan. Korjattavissahan tuo ei enää ole.- Anonyymi
Ihmiset voi olla mieleltään hyvinkin vakavasti sairaita pakkohoitoon joutumatta, kunhan vain esittää uskovaista. Jos sellaista kuitenkin tapahtuu, niin se antaakin erinomaisen mahdollisuuden riekkua internetin palstoilla joutuneensa uskonvainojen kohteeksi, mikä tietystikin merkitsee lopunaikojen alkaneen! Nykyään kun psykiatrisen osaston potilaillakin on oikeus internetin käyttöön. Se on huomattu myös tämän palstan sisällössä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihmiset voi olla mieleltään hyvinkin vakavasti sairaita pakkohoitoon joutumatta, kunhan vain esittää uskovaista. Jos sellaista kuitenkin tapahtuu, niin se antaakin erinomaisen mahdollisuuden riekkua internetin palstoilla joutuneensa uskonvainojen kohteeksi, mikä tietystikin merkitsee lopunaikojen alkaneen! Nykyään kun psykiatrisen osaston potilaillakin on oikeus internetin käyttöön. Se on huomattu myös tämän palstan sisällössä.
Vaikeetahan se on erottaa onko kyseessä hullu vai hihhuli!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikeetahan se on erottaa onko kyseessä hullu vai hihhuli!
Tälle palstalle kirjoittavista suurin osa on molempia!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1084893Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1142550- 282467
- 2012225
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4292101- 1761597
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1071322Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.351157Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72996Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?81920