Ylen uusi pomo rantaruotsalainen..

Tämähän kertoo jo sen että ruotsinkielestä on aika suomessa luopua ja satsattava Englannin kieleen.
6121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuo on sitä Persujen opposiittio höpinöitä, hallituksessa Persut ovat nyt hiljaa.

1Äänestä

Eikö sinua jo itseänikin ala kyllästyttämään tuollaiset jutut , että aikuinen ihminen jaksaakin jauhaa ,

1Äänestä

Ylessä vahva kantaruotselaisten pehmo "porno" ohjelmisto

Äänestä

RKPläisten yleisimmät harrastukset: Frenologia, A.O. Freudenthalin kirjoitusten tutkiskelu.

Äänestä
  • Persuilla on helppoa, ei tarvitse älyykkytä testata, koska ensin pitäisi olla mitä testataan.

    Äänestä

Ja tulihan se ulinakin sieltä.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämähän kertoo jo sen että ruotsinkielestä on aika suomessa luopua ja satsattava Englannin kieleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu