Rentto vie Hyvinkäätä kuin pässiä narusssa.

Anonyymi-ap

Kiintestötoimintaan keskittynyt hyvinkääläislähtöinen konserni leikittelee edelleen hyvinkäälisten kustannuksella. Renton lupauksiin ei olisi kannattanut luottaa koskaan.
Aikoinaan "sovittu" liikuntahallin rakentaminen ja sen käytön vuokraaminen edullisesti meni kiville, ja Hyvinkää sai aloittaa aina alusta ja sai reippaasti takkiinsa. Nyt näyttää olevan Onnikorttelin vuoro. Kukaan ei tiedä kuinka hanke päättyy. Renton nuolijat keksivät varmaan selityksiä.
Mieleeni on jäänyt erään 60-luvulla vaikuttaneen henkilön vertailu henkilöstä, joka vaihtaa mielipidettään ja suunnitelmiaan jatkuvasti: Muljuaa edestakaisin kuin mulkun nahka.

3

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Torilla ym. missä väkeä kokoontuu on jo vuosikymmeniä tiedetty ja puhuttu näistä vuokrakohteista. Kuitenkin on muistettava että eri sopimuksiin tarvitaan kaksi osapuolta. Eli niitä syyllisiä on myös kaupungin taholla.

      • Anonyymi

        "Renton nuolijat keksivät varmaan selityksiä."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1216
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      91
      1199
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1050
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      18
      905
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      803
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      778
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      732
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      13
      723
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      619
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      613
    Aihe