Suomen ihmisoikeudet

Miksi vanhalla naisella ei ole ihmisoikeuksia saada elää pelkäämättä kodissaan kotihoitopalvelun piirissä?
Hän joutuu valitsemaan kärsiä yksin ilman apua tai pelätä päivittäin että kotihoito lähettää hänen "avukseen" afrikkalaisen raiskaajan.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi muuten kuntien ruokapalvelu on niin kallista? Eihän se mikään bisnes voi olla, jonka pitäisikään "kannattaa" vaan sosiaalipalvelu , joka tarjoaa edullisen kotiin tuodun ruoan.

Eihän siinä mitään ideaa enää ole , jos ruokaloista ja baareista saa samaan hintaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi vanhalla naisella ei ole ihmisoikeuksia saada elää pelkäämättä kodissaan kotihoitopalvelun piirissä?
Hän joutuu valitsemaan kärsiä yksin ilman apua tai pelätä päivittäin että kotihoito lähettää hänen "avukseen" afrikkalaisen raiskaajan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu