Tiitisen lista julkisesti esille.

Näin tiedetään nopeasti ketkä ovat olleet stasin kanssa yhteistyössä ja täten maanpettureita.
6121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikö listalla olleet ole jo suurimmaksi osaksi kuolleet? Miksi heitä vieläkin vainotaan? Kylmän sodan aika oli tyystin eri kuin nykyaika.

1Äänestä

Ja taas yksi känniääliö luulee että päättäjät lukevat anonyymipalstojen vaatimuksia. 🥱 😅

Äänestä

Tulisit jo perspappa pois sieltä 70-luvulta. Ne nimet jotka mahdollisesti jollain tuollaisella listalla ovat, alkavat jo olla valtaosin mullan alla.

Äänestä

Olet varmaan jonkun uuden puolueen kannattaja.

Äänestä

Mr.Tiitinen itse himself?

Äänestä

Koska julkaistaan lista Suomea tuhonneista CIA vakoojista jotka edelleen ovat Suomessa Suomen kansan elämää kurjistamassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin tiedetään nopeasti ketkä ovat olleet stasin kanssa yhteistyössä ja täten maanpettureita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu