Puohitie on nyt haudattu, niin joko sosiaalihuolto on saanut sankarillimme uuden kämpän?
Missä on kylmis?
11
242
Vastaukset
- Anonyymi
Keijolla on video, jossa se etsii seuraavaa nukkumapaikkaa ja löysi sellaisen Oulun keskustassa olevasta rakennuksesta, jossa ensimmäisen kerroksen parkelleen alla on pieni tila, jonne ryömiä makuupussin kanssa nukkumaan yön yli.
Aamulla sitten lähtee kiertelemään kirkkojen järjestämiä aamupuuro-paikkoja ja SPR:än järjestämiä hävikki-ruoka-jakelupaikkoja.
-Faktaa vakioista - Anonyymi
Kolme teoriaa kuullut monissa viestiketjuissa:
a) Sai häädön ja on asunnoton
b) Sai häädön jälkeen solukämpän Oulun Tuirasta.
c) Lavasti koko häädön, jotta saisi jatkaa rauhassa Puohitie-elämäänsä
Tottakai muitakin vaihtoehtoja voi olla, kuten Liinavarasto 101 1hoitsun armoilla.- Anonyymi
Solu-asunto poikkeaa kimppa-kämpästä siten, ettei vuokralaiset ole kämppiksiensä laiminlyönneistä vastuussa. Jos joku ei maksa vuokraansa, ei se ole muilta poissa, se on vuokranantajan ongelma.
- Anonyymi
Intiöllä se on lahonnut jo monta vuotta.
- Anonyymi
Sekin on mahdollinen vaihtoehto. Myöskin se, että on pysyvästi Oulun Peltolan suljetulla osastolla, koska erään väitteen mukaan Kylmis möi persustaan Maikkulan Alepan tuulikaapissa Nobelaneria vastaan.
Stategia oli, että vaati salkun ensin ja kun sai sen 24-packin, lähti juoksemaan sen kanssa karkuun. Petetty asiakas ei mitenkään pystynyt juoksemaan heppi tanassa sen perässä.
Yritäppä itse juoksea, kun sinulla on erektio.
-Kuolema Kylmäkädelle Ry
- Anonyymi
Todella korkeat vuokrat Puohitiellä, paljon vapaita asuntoja.
Kylmis sai häädön maksamattomien vuokrien takia, sillä ei ollut enää varaa maksaa niitä, koska kaikki raha menee kaljaan. Kyllä se kesän pärjää irtolaisena. Talvi on sitten asia erikseen, hankkiutuu todennäköisesti linnaan. Ei ne pikkurikollisia pistä muslimien ja mustaloisten raiskattavaksi samalle osastolle, vaan muiden pikkurikollisten sekaan.
-Yksi teoria- Anonyymi
MENE TÖIHIN!
- Anonyymi
Eikö Hauka/ASD asu siinä samassa rapussa, jossa Kylmis? Ne remontoi sen kämpän viimeisen päälle ja lähettivät laskun Kylmikselle.
Keijo välitä paskaakaan, koska se meni suoraan ulosottoon muiden velkojen jatkeeksi. - Anonyymi
Kun Kylmis sai lievän sydänkohtauksen ja makasi tuskissaan lattialla, se vain kuvasi. Miksi sillä on niin kiero nenä? Johtuuko se siitä, että ikänsä saanut turpaansa?
Miten se voi olla noin vino ja omituinen:
https://www.youtube.com/shorts/JQkwWeyZjPo - Anonyymi
Onko totta, että Kylmis möi percettään Alepan tuulikaapissa kaljaa vastaan, kunnes joutui lopullisesti Peltolan suljetulle?
Vai onko tämä vain joku tornihuhu?
:O- Anonyymi
Oulun Peltolan mielisairaala on karmiva paikka.
Siellä on vain kaksi vessaa kokonaista osastoa kohden ja vain yksi suihkutila. Monesti kahden hengen huoneeseen joudutaan sullomaan jopa KUUSI potilasta. Vankilassakin paljon paremmat oltavat, mutta jostain syystä EU-direktiivit ja vaatimukset ei koske Oulun Peltolaa.
-Kk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200