Kiristyneet tukiehdot ja pahoinvointi näkyvät asiakaspalvelussa.
Kelan palvelupisteillä ei ole aikomusta pidentää aukioloaikoja, asiakkaita kannustetaan käyttämään verkkopalveluja.
Asiakasmäärät ovat vähentyneet palvelupisteillä koronan jälkeen.
Kelan palvelupisteillä ei ole aikomusta pidentää aukioloaikoja, asiakkaita kannustetaan käyttämään verkkopalveluja.
Asiakasmäärät ovat vähentyneet palvelupisteillä koronan jälkeen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Puolet asiakkaista ei osaa käyttää verkkopalveluja, kun näpyttely ei onnistu, eikös tämä ole ihmisten heitteillejättöä. Kelan pitää tarjota henkilökohtaista palvelua, onhan se toiminut ennenkin, vaikka tarvisijoita oli paljon enemmän.
kaikkien alojen asiantuntijat tietävät
Pippurisumutetta silmille niin asettuvat.
Useimmiten se on sellainen henkilö joka ei ole huolehtinut asioistaan ikinä eikä ajatellut myöskään tulevaisuuttaan: ei opiskellut ei kiinnostanut muu kuin kiusanteko ja muiden elämän seuraaminen ja oma elämä jäi hoitamatta.Soppa on valmis ja kuulema muiden vika.
Minusta on kiva rampata eeestaas kun olen vähän vajaa.Luulen ettei kukaan huomaa mutta..elänkin mielikuvitus mömmöissä..
sellasta se on letunpaisto kesällä.
Joensuulaisten kotouttaminen toivottavasti aloitetaan lähiaikoina...
Uhkailulla harvoin saavuttaa mitään.