Selänteiden seikkailut ja selitykset

Anonyymi-ap

No mutta, miksi Mr and Mrs Selänne eivät enää hehkuta Donald Trumpin suuruuttaa ? Ennen vaaleja he olivat yhtenään kehumassa mitä hyvää Trumpin valinta presidentiksi tuo mukanaan ja miten tyhmiä Harrisia äänestävät ovat, ne vassarit , jotka haluavat sosialisoida kaiken.
Mr Selänne tosin herjasi homoja ja ylisti valkoista rotua ja sitten pyysi anteeksi. Liekö ollut tilapäinen ” poissaolo kohtaus ” kun moista tuli kannatettua.
Rahaa kuulemma löytyy ja bisnekset pyörivät, näin pariskunta kertoi samalla kun kertoivat ettei uutta taloa rakennetakkaan. Tonttikin myytiin, tosin mielettömällä voitolla.
Suomessa olevan kiinteistön kiinteistöverot päätyivät ulosottoon. Kas kun the Selänteet eivät ole kommentoineet, miten hirveää on , kun sosialistinen Suomi vaatii heitä maksamaan kiinteistöveroja. Onhan se jotain pöyristyttävää, että veroja pitää maksaa. Ja itsetienatuilla rahoilla vielä.
The Selänteet ovat täydellinen esimerkki millaisia ovat Trumpia äänestäneet amerikkalaiset tai tässä tapauksessa kaksoiskansalaiset. Tosin moni suomalainen olisi valmis lahjoittamaan the Selänteet Yhdysvalloille ja Trumpille ihan ilmaiseksi, vaikka jäänmurtajan kylkiäisinä.

2

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäpä muuta sitä voi odottaa mieheltä, joka on jahdannut pientä mustaa ” pistettä ” koko elämänsä ajan. Ja rouvalta, joka on käynyt sisustussuunnittelijaksi kirjekurssilla. Ja suunnitellut sisustuksia vain ystävilleen.

    • Anonyymi

      Teemu Selänne, kiekkolegenda. Näyttää nykyään ihan ” rantojen mieheltä”.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      331
      29736
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      57
      2371
    3. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      54
      1794
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      207
      1737
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      158
      1622
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      34
      1361
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      67
      1172
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1048
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      99
      977
    10. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      952
    Aihe