Katsokaa ajankohtaista ohjelmaa YLE 1 - Nyt puhutaan ilmastohömppää!
Miko Bergbom nyt A-studiossa
23
169
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Eli vieraana Perussuomalaisten menestynyt kansanedustaja Miko Bergbom joka ei hyväksy Ilmastopakettia joka maksatetaan suomalaisilla veronmaksajille.
- AnonyymiUUSI
Maailma hukkuu paskaan jos ilmastopakettia ei hyväksytä. Hauskaa sinänsä, että myös persut menevät siinä mukana.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Maailma hukkuu paskaan jos ilmastopakettia ei hyväksytä. Hauskaa sinänsä, että myös persut menevät siinä mukana.
suomalaisia 5miljoonaa maailmassa väkeä 8000miljoonaa
- AnonyymiUUSI
Veronkevennysten seurauksenahan rikkailla olisi nyt varaa maksaa niitä ilmastokuluja.
Kaikkien kuuluu osallistua!
Lapset hokevat: ”Emmää, kun ei tonkaan tartte 😫!”
Ei aina kannata verrata Kiinaan ja miten paljon siellä saastutetaan. Suomessa on aika moni asia erilaisesti kuin Kiinassa. Emme ole lisääntyneet kuin kanit ajattelematta sitä, että mitä siitä seuraa. Suomi ei myöskään elä kommunismissa, eikä diktaattorin vallan alla.
Tosin onhan Kiina tehnyt ilmastonmuutoksen estämiseksi huomattavia investointeja viimeisen vuoden aikana. Käännös parempaan, vaikkakin pieni, on jo tapahtunut. Nyt vaan vauhti tulisi saada kiihtymään. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Maailma hukkuu paskaan jos ilmastopakettia ei hyväksytä. Hauskaa sinänsä, että myös persut menevät siinä mukana.
Jahas, taas yksi puupeltoviljelijä haluaa tappaa elämän Suomesta vihreiden tavalla hakkuurajoituksilla koska persut sitä vastustaa. Olet sinä ap surullinen tapaus..
- AnonyymiUUSI
Hienoa kun YLE suosii homoi .
- AnonyymiUUSI
Jätä homopakkomielteesi terapia käynneillesi, nyt puhutaan siitä kuinka toimia ilmastohömpän suhteen.
- AnonyymiUUSI
Ei Bergbum ole avoimen homoseksuaali kuten Tynkkystelijä ja Vigelius.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ei Bergbum ole avoimen homoseksuaali kuten Tynkkystelijä ja Vigelius.
onko hän piilo homo sitten,tulisi jo kuapista on jo nähty
- AnonyymiUUSI
24/7-365vrk vuodessa... https://pbs.twimg.com/media/BpV9hnYIAAAASEb.jpg Viittauksella edelliseen, milloin sinä hakeudut hoitoon tuon sinun homopakkomielteesi kanssa vai pitäisikö sinun etsiä poikakaveri itsellesi??
- AnonyymiUUSI
hyvä juttu tuo kun ei tarviyse vaihtaa telkkariaa van hd-boxi...
idiotiit tietysti ostaneet jo uuden telkkarinkin...- AnonyymiUUSI
mimä ostin uuden telgkarin.. haista munaa
. koska sinulla ei oöe varaa ujreen - AnonyymiUUSI
minä olin niin yli ihminen että vaadin full hd muinoin ja se pikku töllö toimii edelleen vaikka onkin hieman paksu 🤣
- AnonyymiUUSI
Persut siirsivät ilmastotavoitteet seuraaville hallituksille. Vigelius jankkasi että he alensivat jakeluvelvoitetta että pienituloisilla olisi varaa istaa bensaa, persut eivät ymmärrä, että seuraava hallitus joutuu nostamaan sitä.
- AnonyymiUUSI
Denialistit yrittävät vain puolustaa venäläisen öljyn markkinoita. Jos öljyn kulutus Euroopassa loppuu, niin sekä venäläiset, jenkit että arabit kärsivät.
- AnonyymiUUSI
Mitä se siellä taas on. Sitä paitsi puoluekollega Tynkkysen pitäisi lopettaa koko YLE. Tyypilliseen populistiseen tapaan näin ei tietenkään tapahdu.
- AnonyymiUUSI
Pinnoittaja yrittää kiilottaa kaikenlaista oaskaa
- AnonyymiUUSI
Kansanedustaja ja hallituspuolueen jäsen missä sinun omat saavutuksesi politiikassa oli yhden äänen ihme ap? Jos jätetään laskuista pois sinun anonyymi puskista huutelu suoIi24 palstoilla.
- AnonyymiUUSI
Suomen päästöt 0,12 , jos tuo ei kelpaa, niin muutetaan kaikki metsään , ( myös vihreät)havumajaan asumaan ja syödään mitä sieltä löydämme.
- AnonyymiUUSI
Metsiä on kovin vähän jäljellä. Emme mahdu sinne. Sitäpaitsi hysteerikot eivät tule metsien eläinten kanssa toimeen. Kun tulee kyy pihalle, niin hysteerikko tappaa.
- AnonyymiUUSI
Onko mää vigeliukset ja Bergbummit jottain ärkoopeen nuorisojaostoa, mitä lie liperaaleja jos poikarakkautta harjoittavat, sus siunakkoon
- AnonyymiUUSI
Tuon Mikon korvantaukset olisivat vielä ihan märät. jos niissä ei olisi niin hyvä rakenteellinen tuuletus kuin on.
- AnonyymiUUSI
Joku finninaamainen kakara siellä esiintyi rehvakkaan näköisenä höpisemässä omituisia. Onko hän kenties se mainittu tyyppi ?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028