Jos kärryn takana olevaa

Anonyymi-ap

puukotetaan, niin määrääkö hallintoelin edelleen jatkamaan työtä?
Suomessahan on kyseisiä tapauksia ollut ainakin yksi.
Tuli vaan mieleen kun Tapereella nyt puukotettiin useita ihmisiä Ratinan edessä.
Järjestön määräykset ovat näitä:" Jos määräämme julistajia hyppäämään pää edellä kaivoon, niin tehän hyppäätte mukisematta."

11

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainakin meidän kylällä on kärryvahtien määrä vähentynyt, alku-ajoista.

    • Anonyymi

      Kenttäpalveluksen vaarallisuus ei periaatteessa oikeuta välttämään sitä kokonaan. Turvallisempia tapoja voi kuitenkin etsiä. Ehkä kärrytyöstä ei luovuttaisi, mutta valittaisiin paikka entistä tarkemmin.

      Onhan järjestö julkaissut kokemuksia siitäkin, kuinka joku on kulkenut pitkän vaarallisen matkan päästäkseen kokoukseen. Tarkoituksena tietenkin sanoa, että kuinka sinä kehtaisit jättää kokouksia väliin, kun toinen käy niissä henkensä kaupalla.

      Todistajan odotetaan tarvittaessa vaarantavan henkensä uskontonsa takia. Se kuuluu pakettiin.

    • Anonyymi

      "Todistajan odotetaan tarvittaessa vaarantavan henkensä uskontonsa takia. Se kuuluu pakettiin."

      -Niin, mutta odotetaan tekevän testamentin. Sanotaan, että perivät sukulaiset ovat vain ahneita

      -Eikä lapsen henkikään.... niin mitä mieltä ?

      Vartiotornihan on julkaissut numeron, jossa kansikuva-artikkelissa esitetään pikkulasten värivalokuvia, ja leuhkitaan että vartiotorniseura on ottanut heidät hengiltä verensiirtokiellollaan

      • Anonyymi

        Missä
        tälläinen numero löytyy voiko laittaa linkin,
        ?


      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kärryt liikkuu niin kauan aikaa kun pääsemme Paratiisiin!

      • Anonyymi

        Mitä vielä. Kärry seisoo vain niin kauan, että kärrynvartijat saavat tunnit täyteen ja pääsevät kotiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä vielä. Kärry seisoo vain niin kauan, että kärrynvartijat saavat tunnit täyteen ja pääsevät kotiin.

        Nimenomaan, ja liikkuu vain kun yrittää laittaa ne johonkin piiloon päivän päätteeksi.


    • Anonyymi

      Mielenhallinnasta ja fanaattisuudesta kertoo myös tapahtuma Englannista, jossa viranomaiset huostaanottivat jt-perheen lapsen verensiirtotarpeen vuoksi.

      Lapsi oli hoidettu ja tuotiin kotiin, mutta vanhemmat kieltäytyivät vastaanottamasta, koska lapselle oli annettu verensiirto.

      (tämä on aaac:n uutisissa vartiotornin takaa. Uutiset on arkistoitu tekijän lopetettua tuon ansiokkaan työnsä)

      Mainittakoon että lahkolehti Consolation vuonna 1940 kehui verensiirron.

      Mielenhallinta on toimintaa, jolla sen kohde saadaan käyttäytymään, tuntemaan ja ajattelemaan toivotulla tavalla. Mielenhallinta voi sisältää muun muassa tunteiden hallintaa, ajatusten hallintaa, käyttäytymisen hallintaa ja tiedonsaannin hallintaa
      Uhri pitää manipuloijia ystävinään, joten hän ei osaa varautua. Manipuloijat ohjaavat uhrin valintoja haluamaansa suuntaan, mutta uhri on tietämätön prosessista.
      https://fi.wikipedia.org/wiki/Mielenhallinta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      106
      3150
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      92
      2445
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1986
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1530
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1500
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1415
    7. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      927
    8. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      922
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      856
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      789
    Aihe