Rikoslakiin pikaisia muutoksia

Vihapuhetta tai rasismia ei pidä kriminalisoida, matut hyödyntää niitä kiristäessään itselleen ylimääräisiä etuja.

Asia kulminoitui tänään kun Nasima uhkailee rikosilmoituksella kaikkia jotka arvostelee häntä, jumals-auta!
795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Natsima Ratsima voi mennä Afganistaniin laittamaan asioita kuntoon!

Äänestä

finnairi tekee lakkoja jälleen sitten down-shiftaajit apostolinkyydillä sndaalit jalkaan ja apostolin kyydillä käveltävä epsanjaankin

eväänä mukaan jalostajan hernekeittopurkki

Äänestä

Natsirasistit raivona kun eivät saa vapaasti levittää törkeää vihapuhettaan, vaan siitä voikin joutua rikosvastuuseen.

Ketään normaalia tervejärkistä ihmistä kyseiset lait eivät vähääkään haittaa, vaan niitä pidetään erittäin tarpeellisina. Vain natsirasistit öyhöttää niistä.

Äänestä
  • Lait olisi oikein, mutta matut ja woket käyttää niitä väärin.

    Äänestä

valehtelevat tuomarit ja lautamiehet sähkötuoleihin heti

Äänestä

valhe on totuuden äiti

Äänestä

oikeuskanslerikin valehtelee aina myrkkypisto ja kuolema hänelle hweri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vihapuhetta tai rasismia ei pidä kriminalisoida, matut hyödyntää niitä kiristäessään itselleen ylimääräisiä etuja.

Asia kulminoitui tänään kun Nasima uhkailee rikosilmoituksella kaikkia jotka arvostelee häntä, jumals-auta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu