Nyt 36-vuotias kaljuuntunut keski-ikäinen setämies joka ei sitten koskaan kelvannut yhdellekkään naiselle.
Elämä meni ohi ja pilalle sitten...
KilttiMies89
Olen katkera siitä että olen
73
609
Vastaukset
- Anonyymi
O'han viä aikaa. t:64v
No kaljuuntumisesta ei oo kokemusta, mutta mun serkku kaljuuntu ja sai silmälasitkin, vielä nuorempana. Eikä se hänen pariintumista ehkässy ja muksujakin tuli.
Mutta tietenkin nelikymppisyys tuo sellasta elämään kyllästymistä, se on ihan luonnollista.- Anonyymi
"Mutta tietenkin nelikymppisyys tuo sellasta elämään kyllästymistä, se on ihan luonnollista."
Välillä olin aika kyllästynyt ja kyyninen jo 25-vuotiaana.
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Mutta tietenkin nelikymppisyys tuo sellasta elämään kyllästymistä, se on ihan luonnollista."
Välillä olin aika kyllästynyt ja kyyninen jo 25-vuotiaana.
KilttiMies89Sinäpä yksi syy, joka tehokkaasti heikentää sitä naisen löytämistä.
- Anonyymi
Voihan sitä rahalla naisia saada mut en tiedä onko mun juttu.
KilttiMies89- Anonyymi
Kannattaa kokeilla. Sehän voisi olla juuri sun juttu, niin ei tarttis täällä märehtiä enää koko asiaa.
-H-
- Anonyymi
Mäkin oon kaljuuntunut mutta viikinkilook toimii. Paitsi että naistensaanti on aivan mahdotonta vaikka komea olenkin. Kyllä se pariutuminen on jotain ydinfysiikkaa tai sitten se on lähes täysin kiinni käyttäytymisestä. En ole haka sosiaalisissa suhteissa, se on akilleen kantapääni.
En mä usko että se vaikeeta on. Jos niitä naisia vaan jossain olis. Ei mullakaan oo kato koskaan ollu, vaikka oonkin noissa sosialistisissa suhteissa ihan normi. Näissä kirjallisissa tuotoksissa oon vähän kömpelömpi, mutta tulihan se yks täälläkin sanoon mulle että oon tosi mukava, siitä huolimatta.
- Anonyymi
JeroP kirjoitti:
En mä usko että se vaikeeta on. Jos niitä naisia vaan jossain olis. Ei mullakaan oo kato koskaan ollu, vaikka oonkin noissa sosialistisissa suhteissa ihan normi. Näissä kirjallisissa tuotoksissa oon vähän kömpelömpi, mutta tulihan se yks täälläkin sanoon mulle että oon tosi mukava, siitä huolimatta.
Joo, ei se välttämättä niin vaikeaa ole kuin luulee jos osaa heittää naisille hyvää huumoria vähän pilke silmäkulmassa eikä lannistu vaikka pakkeja tulee vaan jatkaa yrittämistä. Omalla kohdalla varmaan isoin ongelma on että rohkeus ja itseluottamus puuttuu.
KilttiMies89
- Anonyymi
Olipas itsesääli aloitus. Onko liene tehty humalassa ja hirmuna itsesääliä tuntien? Kantsii muistaa, että aina voisi mennä huonomminkin.
>simiti<- Anonyymi
Joo toki voisi mennä paljonkin huonommin.
KilttiMies89
- Anonyymi
kaljuus on tyhmyydden merkki
mutta taas:
https://sectorallyfinland.fi/reitti/- Anonyymi
Jos näin on niin helppoa tulla tyhmäksi kun ajelee vaan hiuksensa pois.
Niin eihän tuolla yo-tutkinnolla mitään tee, sillä voi pyyhkiä vaikka perseensä mutta kai se osoittaa etten tyhmä ole kuin saapas kun olen sen onnistunut suorittamaan.
KilttiMies89
Ai... Olisit sanonut jo edellisessä aloituksessasi, ettet halua varsinaisesti keskustella, vaan haluat ainoastaan purkaa näennäistä turhautumistasi saadaksesi huomiota, niin olisin ollut kommentoimatta ja säästänyt näppäimistöäni.
- Anonyymi
Oliko tämä mulle? No en tiedä haluanko mä huomiota. On kuitenkin mielenkiintoista tehdä kaikenlaisia keskustelunavauksia ja nähdä miten ihmiset niihin reagoi. No myönnetään että olen varmaan hieman huomiohuora mutta eikös meistä kaikki ole?
KilttiMies89
- Anonyymi
Minä olen ideologisesti kalju, mutten kuitenkaan rassenasse. Miksi joillekkin on se homomainen faabioletti niin helkkarin tärkeä juttu?
>simiti< - Anonyymi
Ehkä sinulla on väärät arvot/toiveet? Oletko koskaan kyseenalaistanut niitä? Jospa kaikki kaikessa onnellisuuden tae räätälöitynä sinulle,ei olekkaan parisuhde? Ei kaikille ole. Mitähän muuta se voisi olla?🤔🤷♀️
- Anonyymi
Jos hakee onnea maallisesta parisuhteesta, voi jäädä jotain tärkeää hokaamatta. Meillä on monia elämiä takana. Sinullakin. Olet ollut triljoonissa parisuhteissa ja tehnyt monia jälkeläisiä. Ehkä tässä elämääs halusit kokea,mitä on olla ilman parisuhdetta. Ehkäpä haastoit itsesi löytämään sen ihan jostain muusta. Miksi hakea onnea sieltä,missä sitä ei ole? Onnellisuus löytyy sinusta itsestäsi,ei itsesi ulkopuolelta.🤷♀️
- Anonyymi
Eräs Pipsa sanoo aina baarissa jossain kohtaa iltaa. "Kaljut on kovia paneen."
Ja hänen valintansa miehen hiuskasvun suhteen sitten arvannettekin.
Mies 65 - Anonyymi
Kuha on kiiski smanmakuinen
pyöräilijät täälläpäin niin nuoria isopyötisillä menee - Anonyymi
Ihan mielenkiinnosta ... mitä positiivista sinä pystyisit mahdollisen kumppanisi elämään tuomaan?
- Anonyymi
Tämä on hyvä pointti. Mitä hyvää / epitsekästä ,sinulla olisi toiselle/ muille annettavana?🤷♀️
- Anonyymi
Minä olen keski-ikäinen nainen. Olen hyvässä kunnossa ja vetävä. Minäkin olen yksin, mutta syy on se että en ole vielä tavannut normaalia hyvää miestä joka osaisi kohdella hyvin ja joka olisi valmis sitoutumaan. Ihmettelen aloitustasi. Oletko tavoitellut itsesi tasoisia naisia? Huomaan miesten usein haluavan itseään paljon tasokkaampia naisia jotka luonnollisesti eivät heille lämpene.
- Anonyymi
Näinpä. Bikini fitnes naisen jos haluu itse tuntoaan pönkittämään,kun nais ihanne on pornosta opittu. Silloin arvot on todellakin alanarikassa. Samoin miehen itsetunto. Hyvä itsetunto palvelee,kunnioittaa,arvostaa,korottaa. Toimitko niin?🤷♀️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinpä. Bikini fitnes naisen jos haluu itse tuntoaan pönkittämään,kun nais ihanne on pornosta opittu. Silloin arvot on todellakin alanarikassa. Samoin miehen itsetunto. Hyvä itsetunto palvelee,kunnioittaa,arvostaa,korottaa. Toimitko niin?🤷♀️
Siis toimiiko ap niin? Jos tahtoo muille hyvää ,saa sitä taatusti myös itselleen. 🤷♀️
- Anonyymi
tännepain tulee taas nuo WRC ralliautot, onneksi en asu niin lähettyvilä niitä ääni on hirmuinen
- Anonyymi
Kertokaahan nyt. Mikä tämä kaljuuntumis juttu on ukoille? En ole naisena ikinä ajatellut asiaa...
Siis miehen näkökulmasta.
Osahan kaljuuntuu nuorena jo. Varmaan geeneistä aika pitkälle kiinni.
Voisin kuvitella että naiselle se vasta olis kova juttu kaljuuntua. Varsinkin ennen aikaisesti.
Mutta en ole miettinyt oikeastaan koskaan. Mitä miehet siitä kokee tai kelaa. Siis miehet omasta kaljuuntumisestaan.
En ole kuullut kenenkään tutun kaljuuntuneen valittaneen. Ihan huumorilla ovat karvallisuuteensa suhtautuneet.- Anonyymi
En tiedä mikä tuo juttu on. Olen elämässäni tavannut ehkä kourallisen naisia, joita miehen hiuskuontalo kiinnostaa. Hiukten tärkeys on pääasiassa ihan miesten omaa kuvitelmaa. Johtuisiko sitten siitä, että miehille itselleen naisen hiukset ovat jotenkin tärkeä juttu?
Toinen samanmoinen urbaanilegenda on pituus, joka myös on pitkälti miesten ihan oma kompleksi. Jotkut naiset toki siitä piittaavat, mutta suurelle valtaosalle se ei ole yhtään olennaista. Naiset kuitenkin oppivat nopeasti, että miehille heidän omalla pituudelkaan on väliä. He valittavat naisen mahdollisista korkokengistä ja jurnuttavat itse jatkuvasti omasta "lyhyydestään". Parisuhdeyritys itseä lyhyemmän miehen kanssa on naiselle hyvin usein miehen egon jatkuvaa pönkittämistä, joka ei tietenkään voi pidemmän päälle kestää ja samaa tulee usein esiin myös näiden hiusten kohdalla. - Anonyymi
Se nyt vaan nyt ei ole kivaa kaljuuntua nuorena, mutta geeneistä johtuen niin se joillakin menee. Aika usealla joillakin. Mutta tosiaan se on miesten juttu tehdä asiasta numeroa.
- Sheena - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se nyt vaan nyt ei ole kivaa kaljuuntua nuorena, mutta geeneistä johtuen niin se joillakin menee. Aika usealla joillakin. Mutta tosiaan se on miesten juttu tehdä asiasta numeroa.
- SheenaNiin. Eli naisten olisi hyvä ottaa huomioon sensitiivisemmin myös se, että miehillä voi olla kokemus omasta riittämättömyyden tunteesta, lähinnä kohdistuen omiin odotuksiinsa itsestään. Niillä on tietenkin väliä. Vaikka ne eivät olisikaan asioita joista naiset niinkään välittävät.
Ja onhan se sukupuolesta riippumatta ikävää. Jos ei voi vaikuttaa johonkin, mikä itsessä häiritsee. Vaikkei se ketään muita häiritsisi niinkään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin. Eli naisten olisi hyvä ottaa huomioon sensitiivisemmin myös se, että miehillä voi olla kokemus omasta riittämättömyyden tunteesta, lähinnä kohdistuen omiin odotuksiinsa itsestään. Niillä on tietenkin väliä. Vaikka ne eivät olisikaan asioita joista naiset niinkään välittävät.
Ja onhan se sukupuolesta riippumatta ikävää. Jos ei voi vaikuttaa johonkin, mikä itsessä häiritsee. Vaikkei se ketään muita häiritsisi niinkään.Olisiko nyt kuitenkin niin, että kaikkien kannattaisi olla itseään kohtaan sensitiivisempiä. Tietysti myös muita. Jokaisella on jokin asia mikä itsessä toivoisi olevan toisin, mutta kun ei ole.
- Sheena - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisiko nyt kuitenkin niin, että kaikkien kannattaisi olla itseään kohtaan sensitiivisempiä. Tietysti myös muita. Jokaisella on jokin asia mikä itsessä toivoisi olevan toisin, mutta kun ei ole.
- SheenaNiin. Voi olla niin. Tai näin.
Tai sitten voi olla kaikki ihan hyvin. Toisilla jopa liiankin hyvin. Riittää mielikuvitusta ja energiaa kehitellä jopa olemattomia ongelmia...
Joita voi sitten jutun tyngistä paisutella...
Ihan hyvällä ja huumorilla...ja joskus
Ihan vaan joskus vähän rassaavastikin.
Sitten muistaa, miksei kannata liian järkeviä vastailla... Huumorilla peitetään kaljuuntumisen tuoma tuska, sillä misten tunteiden näyttäminen on tabu. Kukaan ei halua näyttä vanhalta ukolta vielä suhteellisen nuorena. Olen kokeillut huvikseni peruukkia peilin edessä ja se nuorentaa 10 vuotta. En kuitenkaan koskaan oikeasti käyttäisi peruukkia, sillä se tuntuisi teennäiseltä.
Ei kyse ole mistään elämää pilaavasta jutusta, mutta kuitenkin. Vai kuinka moni nainen haluaisi kärsiä naistyypin kaljuuntumisesta?- Anonyymi
Minäkään en tuota kaljuuntumisjuttua oikein ymmärrä. Sehän on vaan miehekästä 😛
Homopiireistä en sitten tiedä, arvostetaanko niissä enemmän tuuheaa tukkaa.
Tää kuuluu samaan sarjaan kuin "hienot" autot. Ukot luulee että naisia saa jossain ferrarissa istuen. Jonkun toisen ukon voi saada, mutta harva nainen jaksaa innostua tuollaisesta.
xLiner - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäkään en tuota kaljuuntumisjuttua oikein ymmärrä. Sehän on vaan miehekästä 😛
Homopiireistä en sitten tiedä, arvostetaanko niissä enemmän tuuheaa tukkaa.
Tää kuuluu samaan sarjaan kuin "hienot" autot. Ukot luulee että naisia saa jossain ferrarissa istuen. Jonkun toisen ukon voi saada, mutta harva nainen jaksaa innostua tuollaisesta.
xLinerTotta, jotkut naiset pitää kaljuja miehiä miehekkäinä ja seksikkäinä, ja kun en oikein pääset tutustumaan kehenkään niin varmaan osittain oma moka kun en edes paljon käy missään.
KilttiMies89 - Anonyymi
Palstakamu kirjoitti:
Huumorilla peitetään kaljuuntumisen tuoma tuska, sillä misten tunteiden näyttäminen on tabu. Kukaan ei halua näyttä vanhalta ukolta vielä suhteellisen nuorena. Olen kokeillut huvikseni peruukkia peilin edessä ja se nuorentaa 10 vuotta. En kuitenkaan koskaan oikeasti käyttäisi peruukkia, sillä se tuntuisi teennäiseltä.
Ei kyse ole mistään elämää pilaavasta jutusta, mutta kuitenkin. Vai kuinka moni nainen haluaisi kärsiä naistyypin kaljuuntumisesta?Aika mielenkiintoinen yhdistelmä jos on babyface mutta on kaljuuntunut.
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika mielenkiintoinen yhdistelmä jos on babyface mutta on kaljuuntunut.
KilttiMies89Mietin että näyttääkö tuolloin nuorelta, vanhalta vai siltä väliltä.
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tiedä mikä tuo juttu on. Olen elämässäni tavannut ehkä kourallisen naisia, joita miehen hiuskuontalo kiinnostaa. Hiukten tärkeys on pääasiassa ihan miesten omaa kuvitelmaa. Johtuisiko sitten siitä, että miehille itselleen naisen hiukset ovat jotenkin tärkeä juttu?
Toinen samanmoinen urbaanilegenda on pituus, joka myös on pitkälti miesten ihan oma kompleksi. Jotkut naiset toki siitä piittaavat, mutta suurelle valtaosalle se ei ole yhtään olennaista. Naiset kuitenkin oppivat nopeasti, että miehille heidän omalla pituudelkaan on väliä. He valittavat naisen mahdollisista korkokengistä ja jurnuttavat itse jatkuvasti omasta "lyhyydestään". Parisuhdeyritys itseä lyhyemmän miehen kanssa on naiselle hyvin usein miehen egon jatkuvaa pönkittämistä, joka ei tietenkään voi pidemmän päälle kestää ja samaa tulee usein esiin myös näiden hiusten kohdalla."Toinen samanmoinen urbaanilegenda on pituus, joka myös on pitkälti miesten ihan oma kompleksi. Jotkut naiset toki siitä piittaavat, mutta suurelle valtaosalle se ei ole yhtään olennaista. Naiset kuitenkin oppivat nopeasti, että miehille heidän omalla pituudelkaan on väliä. He valittavat naisen mahdollisista korkokengistä ja jurnuttavat itse jatkuvasti omasta "lyhyydestään". Parisuhdeyritys itseä lyhyemmän miehen kanssa on naiselle hyvin usein miehen egon jatkuvaa pönkittämistä, joka ei tietenkään voi pidemmän päälle kestää ja samaa tulee usein esiin myös näiden hiusten kohdalla."
Onko mulla sitten käynyt poikkeuksellisen huono tuuri ja olen törmännyt vain pinnallisiin naisiin kun tuntuu että monelle naiselle tuo miehen pituus ja se että onko hiukset päässä on kovinkin tärkeä asia. Vai johtuisiko siitä että pidemmät miehet usein pyrkivät mitätöimään meitä "kääpiöitä" tai ne joilla on tuuhea tukka saattavat pilkata kaljuuntuneita miehiä kokeakseen itsensä jotenkin paremmaksi. Tai sitten vain olen huumorintajuton tosikko.
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Toinen samanmoinen urbaanilegenda on pituus, joka myös on pitkälti miesten ihan oma kompleksi. Jotkut naiset toki siitä piittaavat, mutta suurelle valtaosalle se ei ole yhtään olennaista. Naiset kuitenkin oppivat nopeasti, että miehille heidän omalla pituudelkaan on väliä. He valittavat naisen mahdollisista korkokengistä ja jurnuttavat itse jatkuvasti omasta "lyhyydestään". Parisuhdeyritys itseä lyhyemmän miehen kanssa on naiselle hyvin usein miehen egon jatkuvaa pönkittämistä, joka ei tietenkään voi pidemmän päälle kestää ja samaa tulee usein esiin myös näiden hiusten kohdalla."
Onko mulla sitten käynyt poikkeuksellisen huono tuuri ja olen törmännyt vain pinnallisiin naisiin kun tuntuu että monelle naiselle tuo miehen pituus ja se että onko hiukset päässä on kovinkin tärkeä asia. Vai johtuisiko siitä että pidemmät miehet usein pyrkivät mitätöimään meitä "kääpiöitä" tai ne joilla on tuuhea tukka saattavat pilkata kaljuuntuneita miehiä kokeakseen itsensä jotenkin paremmaksi. Tai sitten vain olen huumorintajuton tosikko.
KilttiMies89No en mielestäni ole huumorintajuton tai tosikko kun olen joskus itsekkin vitsaillut omasta kaljuuntumisestani. Mutta ei se kovin ystävälliseltä tunnu jos siitä joku muu kauheasti vitsailee. Heittää esim jotain Spedekalju läppää jatkuvasti. Kyllä se nyt kerran menee jossain tutussa kaveriporukassa mutta jos tuollaista nyt joku täysin tuntematon tulee heittämään niin ei se mukavalta tuntuisi.
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Toinen samanmoinen urbaanilegenda on pituus, joka myös on pitkälti miesten ihan oma kompleksi. Jotkut naiset toki siitä piittaavat, mutta suurelle valtaosalle se ei ole yhtään olennaista. Naiset kuitenkin oppivat nopeasti, että miehille heidän omalla pituudelkaan on väliä. He valittavat naisen mahdollisista korkokengistä ja jurnuttavat itse jatkuvasti omasta "lyhyydestään". Parisuhdeyritys itseä lyhyemmän miehen kanssa on naiselle hyvin usein miehen egon jatkuvaa pönkittämistä, joka ei tietenkään voi pidemmän päälle kestää ja samaa tulee usein esiin myös näiden hiusten kohdalla."
Onko mulla sitten käynyt poikkeuksellisen huono tuuri ja olen törmännyt vain pinnallisiin naisiin kun tuntuu että monelle naiselle tuo miehen pituus ja se että onko hiukset päässä on kovinkin tärkeä asia. Vai johtuisiko siitä että pidemmät miehet usein pyrkivät mitätöimään meitä "kääpiöitä" tai ne joilla on tuuhea tukka saattavat pilkata kaljuuntuneita miehiä kokeakseen itsensä jotenkin paremmaksi. Tai sitten vain olen huumorintajuton tosikko.
KilttiMies89Niin. Ihminen luo usein itse oman tuurinsa, vaikkakin yleensä täysin huomaamattaan. Olen huomannut, että monet esim. tuppaavat aina tykästumään vähän samantyyppisiin ja sitten tietenkin törmäävät aina liki identtisiin ongelmiin. Siis eihän ihminen tietenkään maulleen mitään voi tai sille missä tai miten ihmisiin tutustuu, mutta kannattaisi havaita ne omat "kaavansa" jotka noita lopputulemia luovat. Ei olellista miettiä "syyllisiä". Syitä kuitenkin kannattaa miettiä, jos jostakin ongelmasta haluaa eroon.
Ja kyllä, oma kokemukseni on juurikin tuo, että se on pitkälti teidän miesten keskinäinen juttu, joka ei liity naisiin mitenkään. Jotenkin te saatte toisillenne syötettyä kaikenlaisia hullujakin kuvitelmia siitä mistä naiset piittaisivat ja sen jälkeen kun jotain alkaa tosissaan kuvitella, niin vahvistusharha hoitaa loput. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin. Ihminen luo usein itse oman tuurinsa, vaikkakin yleensä täysin huomaamattaan. Olen huomannut, että monet esim. tuppaavat aina tykästumään vähän samantyyppisiin ja sitten tietenkin törmäävät aina liki identtisiin ongelmiin. Siis eihän ihminen tietenkään maulleen mitään voi tai sille missä tai miten ihmisiin tutustuu, mutta kannattaisi havaita ne omat "kaavansa" jotka noita lopputulemia luovat. Ei olellista miettiä "syyllisiä". Syitä kuitenkin kannattaa miettiä, jos jostakin ongelmasta haluaa eroon.
Ja kyllä, oma kokemukseni on juurikin tuo, että se on pitkälti teidän miesten keskinäinen juttu, joka ei liity naisiin mitenkään. Jotenkin te saatte toisillenne syötettyä kaikenlaisia hullujakin kuvitelmia siitä mistä naiset piittaisivat ja sen jälkeen kun jotain alkaa tosissaan kuvitella, niin vahvistusharha hoitaa loput.Niin ja tuskin kovinkaan monet naiset yleensä lähestyy niitä meikäläistä paljon komeampia miehiäkään. Aika usein miehen ne aloitteet on tehtävä tavalla tai toisella. Siinäkin voi mennä niin monessa kohtaa pieleen että kannattaakohan edes yrittää.
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ja tuskin kovinkaan monet naiset yleensä lähestyy niitä meikäläistä paljon komeampia miehiäkään. Aika usein miehen ne aloitteet on tehtävä tavalla tai toisella. Siinäkin voi mennä niin monessa kohtaa pieleen että kannattaakohan edes yrittää.
KilttiMies89Miehet aina kaipailevat monien naisten lähestymisiä. Mies ei kuitenkaan edes huomaa tavallista naista, vaikka tämä lähestyisikin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta, jotkut naiset pitää kaljuja miehiä miehekkäinä ja seksikkäinä, ja kun en oikein pääset tutustumaan kehenkään niin varmaan osittain oma moka kun en edes paljon käy missään.
KilttiMies89Kalju ei tosiaan ole mikään este. Enemmän asennekysymys.
Minusta oli joku juoru, että olen kalju kun on aina jotain päässä eikä alta näy mitään. Olettivat, että peittelen kaljua. Siitä tuli ajatus, että opettele käyttämään hattua. Muitakin tapoja peittää päätä on, lippikset, pipot ja huivit. Ne tekee persoonallisen tyylin ja tuo vaihtelua, jos ei ole hiuksia. Naiset tykkää persoonallisista miehistä. Rohkeat erottuu joukosta.
- Anonyymi
Huono itsetunto. Ei näytä prad pitiltä tai muulta höttöpöttö some henkilöltä. Ei saa porostaralta näyttävää höttöpöttö luomusta. Arvot on pornon luomat. Ei ihme että on paha olla.🤷♀️
- Anonyymi
Ukkojen juttuja siis...
- Anonyymi
Tulepas tänne ni katson mikä on vikana... 🧐. Noniin...selvästikin vika ei ole kaljussa eikä keski-iässä. Täytäpäs tämä lomake.
Miespuolisia kavereita: 289
Naispuolisia kavereita: 0
Arvostus miehiä kohtaan: 100%
Arvostus naisia kohtaan : 0%
Kävit viimeksi viihteellä: Poikien kans
Juttelit töissä: poikien kans.
Olisit valmis työskentelemään: Mies kollegan kanssa.
Harrastukset: Työpaikan säbävuoro, jääkiekko, kalastus. Autot ja moottoripyörät myös, mutta ajan niillä vain itse, ketään kyytiin ota!
Miehet osaa: Kaiken.
Naiset osaa: mikä kysymys tää muka o?
Tärkeät miehet elämässäsi: Kaikki mun tuntemat.
Tärkeät naiset elämässäsi: Äitee. Ja kukaan muu voi koskaan yltää tasolleen, kukaan tee yhtä hyvää karjalanpaistia! Parasta, ainoota oikeeta.
Jes, kiitooos, tästä ku lukasen kieli poskella...jaa..joo. Mmm, taitaa olla ihan kroonistunut AllergimusNaisismus. Olen kovin pahoillani, tähän ei ole vielä kehitetty sopivaa geeniperimääsi sopivaa lääkitystä. Mutta kiitos että jaksoit tulla, raskastahan tämä on. Lasku tuleekin sitten sinne meidän äppiin, voit kuitata sen sieltä sitten kätsysti kado silleen, onhan sulla se äppi? Juu, no se oli sitten sellanen elämä sulla sitten joo.- Anonyymi
Tämä on hyvä!
Ja siihen kaljuuntumiseen.
Mummotunnelissa sain sääliviä katseita vielä kolmekymppisenä.
Mutta varhainen hiustenlähtö oli jo alkanut ja se teki pojan näköisestä miehen näköisen. Kymmenen vuotta lisää ja tukkaa oli enää ohimoilla ja hiukan takana. Parturi jäi eläkkeelle ja uudelle tuumasin, että leikkaa loputkin.
Näytti sitten peilistä aikaansaannostaan ja totesi. "Katu-uskottavuutesi lisääntyi nyt huimasti."
Siitä saakka on pää ollut ilman karvoja.
Äkkiä sitä tottui "mitäs pitkätukka" -tervehdyksiin.
Hiukset ovat osa egoa. Toiset näkevät vaivaa tämän ominaisuuden säilymiseen.
Mies 65 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on hyvä!
Ja siihen kaljuuntumiseen.
Mummotunnelissa sain sääliviä katseita vielä kolmekymppisenä.
Mutta varhainen hiustenlähtö oli jo alkanut ja se teki pojan näköisestä miehen näköisen. Kymmenen vuotta lisää ja tukkaa oli enää ohimoilla ja hiukan takana. Parturi jäi eläkkeelle ja uudelle tuumasin, että leikkaa loputkin.
Näytti sitten peilistä aikaansaannostaan ja totesi. "Katu-uskottavuutesi lisääntyi nyt huimasti."
Siitä saakka on pää ollut ilman karvoja.
Äkkiä sitä tottui "mitäs pitkätukka" -tervehdyksiin.
Hiukset ovat osa egoa. Toiset näkevät vaivaa tämän ominaisuuden säilymiseen.
Mies 65Hienoa. Aika aikaansa kutakin. Vanhenemisen ei tarvii olla ruikutirui itkupotkuraivareita jumijumeja ja siten muiden lyttäämistä.✌🤷♀️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hienoa. Aika aikaansa kutakin. Vanhenemisen ei tarvii olla ruikutirui itkupotkuraivareita jumijumeja ja siten muiden lyttäämistä.✌🤷♀️
Totta.
Vaimokin totesi useasti eläessään, että "sulla on jalat tukevasti ilmassa"!
Mies 65
- Anonyymi
Jaahas, taas sitä siellä ryvetään itsesäälissä. Kerrataanpa:
Elämässä on vain kolme tärkeää asiaa: Paljonko rakastat, kuinka ystävällisesti elät ja kuinka sopuisasti luovut niistä asioista, jotka halusit elämääsi, mutta joita et saanut tai jotka menetit.
Eli hopihopi etsimään tarkoitusta elämällesi. Ei se valittamalla parane. Ja varmasti olen sanonut jo sinulle senkin, että toooodella harva nainen tykkää miehistä, jotka rypevät itsesäälissä ja joilla ei ole mitään tarkoitusta elämässään, ei sosiaalisia terveitä ihmissuhteita. Elämä on liian lyhyt tuhlattavaksi negatiivisiin suhteisiin.
Et muuten ole kiltti edes itsellesi.
- Sheena- Anonyymi
"Elämässä on vain kolme tärkeää asiaa: Paljonko rakastat, kuinka ystävällisesti elät ja kuinka sopuisasti luovut niistä asioista, jotka halusit elämääsi, mutta joita et saanut tai jotka menetit."
Vau.
xLiner - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Elämässä on vain kolme tärkeää asiaa: Paljonko rakastat, kuinka ystävällisesti elät ja kuinka sopuisasti luovut niistä asioista, jotka halusit elämääsi, mutta joita et saanut tai jotka menetit."
Vau.
xLinerJoo tuo on buddhalainen sananlasku päiväkirjastani 🙂 Buddhat osuu usein ytimeen.
- Sheena
- Anonyymi
Urbaanit ja legendat on oma lukunsa.
Mutta toisaalta, olisihan se mielenkiintoista että keslustelua voisi käydä joskus muillakin tasoilla... - Anonyymi
Treenaa itsesi kuntoon ja tienaa roimasti kahisevaa! Simple as that.
- Anonyymi
"Hienoa. Aika aikaansa kutakin. Vanhenemisen ei tarvii olla ruikutirui itkupotkuraivareita jumijumeja ja siten muiden lyttäämistä.✌🤷♀️"
Helppohan se on noin sanoa jos ei jäänyt nuoruus elämättä ja seksiä sai yllinkyllin.
KilttiMies89- Anonyymi
Elämä ei kenellekään helppoa.
- Sheena - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elämä ei kenellekään helppoa.
- SheenaKyse on vain siitä että joillekkin se on vielä kymmenen ellei sata kertaa raskaampaa. Vaikka en nyt tässä ala kilpailemaan kenenkään kanssa siitä kuinka paskaa elämä on kenelläkin. Sanoin vain yleisellä tasolla ja ihan sivuhuomautuksena. Sen kyllä tiedän että olen marttyyri että siitä ei kenenkään tarvitse muistuttaa.
KilttiMies89 - Anonyymi
Minäpä luulen että olet tehnyt ihan itse esteet elämääsi. Turhaan täällä määyt ja muita syyttelet. Sinulla olisi ollut tilaisuus/moniakin /työstää itseäsi mutta jäit sängynpohjalle surkeuttasi ruikuttamaan. Et tahtonut haastaa itseäsi vaan odotit onnellista elämää kuin manulle illallista? Jooo,no saitko? 🤷♀️
- Anonyymi
Oot sit kostoksi täysi mulkero naisia kohtaan seuraavat 36 vuotta.
- Anonyymi
Tuohan se on aina täysijärkinen tapa, kostaa täysin syyttömille. Ja te vielä aina kutsutte itseänne "kilteiksi ja kunnollisiksi".
- Anonyymi
Oon aloittanut jo.
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuohan se on aina täysijärkinen tapa, kostaa täysin syyttömille. Ja te vielä aina kutsutte itseänne "kilteiksi ja kunnollisiksi".
"Tuohan se on aina täysijärkinen tapa, kostaa täysin syyttömille. Ja te vielä aina kutsutte itseänne "kilteiksi ja kunnollisiksi"."
Mikä on täysin syytön?
KilttiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Tuohan se on aina täysijärkinen tapa, kostaa täysin syyttömille. Ja te vielä aina kutsutte itseänne "kilteiksi ja kunnollisiksi"."
Mikä on täysin syytön?
KilttiMies89Henkilö, joka ei ole tehnyt sinulle mitään, on täysin syytön muiden mahdollisiin tekemisiin sinua kohtaan. Ei mikään ihme, että kukaan ei kiinnostu, kun noin perusasiat ovat epäselviä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Henkilö, joka ei ole tehnyt sinulle mitään, on täysin syytön muiden mahdollisiin tekemisiin sinua kohtaan. Ei mikään ihme, että kukaan ei kiinnostu, kun noin perusasiat ovat epäselviä.
Yksikään nainen ei ole täysin syytön. Omalla käytöksellään, feminismi, kullikaruselli, hän on toistanut yhteiskunnallista vallan dynamiikkaa ja täten osaltaan osallistunut k & t miesten sortoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksikään nainen ei ole täysin syytön. Omalla käytöksellään, feminismi, kullikaruselli, hän on toistanut yhteiskunnallista vallan dynamiikkaa ja täten osaltaan osallistunut k & t miesten sortoon.
Tietysti on. Vain umpihullu kuvittelee tietävänsä jokaisen naisen tekemiset ja varsinkaan ajatukset. Sinä tai kukaan muukaan ei tiedä yhdenkään tuntemattoman ja valtaosan tuntemistannekaan naisista tekemisiä ja ajatuksia. Jos näin perusasiat ovat hukassa, niin ei tosiaan ihme, ettette kelpaa kenellekään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksikään nainen ei ole täysin syytön. Omalla käytöksellään, feminismi, kullikaruselli, hän on toistanut yhteiskunnallista vallan dynamiikkaa ja täten osaltaan osallistunut k & t miesten sortoon.
Ja lisäksi ihan jokainen, joka ei ole henkilökohtaisesti osallistunut mihinkään sinulle mahdollisesti tapahtuneeseen, on 100 %:sen syytön niihin asioihin. Sinä et edes tiedä, vaikka hän paheksuisi, eikä lainkaan hyväksyisi niitä asioita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksikään nainen ei ole täysin syytön. Omalla käytöksellään, feminismi, kullikaruselli, hän on toistanut yhteiskunnallista vallan dynamiikkaa ja täten osaltaan osallistunut k & t miesten sortoon.
Jos k&k miehet todella ajattelevat noin, niin k&k= karsea, kamala, kammottava jne. jne.
- Anonyymi
Aha...
- Anonyymi
Mene salille ja treenaa itsellesi alfan pituus, metsästäjän silmät sekä tappajan leuka. Chadmaxxingiksi myös kutsuvat. Kun valmistut salilta miesjumalaksi, naiset ovat velvollisia rakastamaan sinua ja rakastelemaan kanssasi.
- Anonyymi
jos haluaa läytää niin jotain hauskaakin kesätyötä, niin kqaupunginjohtajan puheille tai puolustusvoimien komentajan puheille
- Anonyymi
tuollainen niin on vähän inhoirravaa jos joku kipu olkapäässäkin nukkuessa kaiken aikaa joku.
mutta niin noh. - Anonyymi
Ai jaahas, sarjauhriutuja, oletko koskaan ajatellut tekeväsi mitään kivaa ja järkevää?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481251- 1581077
- 60886
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27736Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli178729Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51721- 11713
- 8712
- 346698
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78655