Taas sattui kuolema, joka voidaan yhdistää oikeistolaisiin "arvoihin"

Anonyymi-ap

Rikkaiden kapitalistien sortama tehdastyöläinen joutui jättämään lapsensa autoon kuolemaan, kun ei ilmeisesti ollut tarjolla mitään edullista hoitopaikkaa. Kapitalistirohmun rahat menivät tietenkin omaan leveään elämään:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011346387.html

Tuohon oikeiston säästötoimet väistämättä johtavat. Vaan mitäpä perussuomalaiset ja kokoomuslaiset muista ihmisistä välittävät kuin hyötyä heistä.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja mitenkähän Suomen politiikka liittyy tuohon ulkomailla tapahtuneeseen lapsen autoon jättöön ja siitä johtuneeseen kuolemaan ?
      Meidän ministeritkö hänet olisi pitänyt pelastaa ?
      Kyllä olisi hyvä pitää joku järki päässä uutisiakin lukiessa.

      • Anonyymi

        Oikeistolaisuus ja austerity-politiikka sekä rikkaiden edun asettaminen kaikkien muiden edelle on kaikkialla samanlaista ja siellä tiellä jos mennään, pian Suomessakin tapahtuu pahoja asioita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      117
      10282
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2201
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1914
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      983
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe