Irkut ovat nousemassa vastarintaan?
Irish Nationalists BLOCK Islamic Parade in Dublin
https://m.youtube.com/watch?v=oc-FS9W7VAA
Irish Nationalists BLOCK Islamic Parade in Dublin
https://m.youtube.com/watch?v=oc-FS9W7VAA
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Meillä näitä "KaapuJoukkoja" - nähdään vain -
SDP:n ja ÄäriVasemmiston ja MyrkynVihreiden -puolueiden Joukoissa .
Ovat siis kankeaa kaapukansaa ja pyörivät vain omissa pienissä ympyröissä .
Eivät halua muuta, kuin VAIN-KAIKEN-ILMAISEKSI - !
Ja -TAAS- ME - VAIN -MAKSETAAN -
Irlantilaiset ovat sisällissotineet Brittejä ja heidän hallintoaan vastaan.
Katoliset ja protestantit ovat ottaneet yhteen.
Nyt näyttää Pyhä Patrik jälleen voimaansa Muslimeja vastaan.
Maurit ajettiin Iberiasta 1400-luvun loppuun mennessä, maurivaltaa kesti yli 700 v.
Ainoa muisto maureista ovat arabialaiset numerot.
Kovin rakkauden uskonto näyttää tuo kristinusko olevan :D kristityt puhuvat aina lähimmäisen rakkaudesta jota heillä ei ole. Muslimit ovat siinä mielessä parempia koska he eivät esitä hyviksiä toisinkuin kristityt. Kristityt ovat susia lammasten vaatteissa.
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioon?
Islam on syöpä. Siihen ei ole helppoa parannuskeinoa. Lopetus on paras vaihtoehto. Ei uusiudu sen jälkeen.
Kristinusko ylittää islamin väkivaltaisuuden monin kertaisesti historia todistaa sen
Ovatko kristityt katkoneet päitä viime aikoina?
On äärikristittyjäkin paljon. Katso hindupalstoja tappo uhkauksia jatkuvasti tulee kristityiltä ja väärä uskoistem vainoa
Hindu palstoilta saamme selville kun kristityt riisuvat naamiot. Vainoa ja tappo uhkauksia jatkuvasti
Valehtelet
Menehän ulos äläkä jää muistelemaan niitä juttuja.
Kristityt ei vainoa ketään!
Olen lukenut raamatun ja Koraanin sekä haditin. Raamatussa on sata kertaa enemmän murhia verrattuna Koraaniin. Jumalanne teki myös etnisen puhdistuksen murhaamalla lapset naiset miehet ja vanhukset. Ilmestyskirjassa Jeesus sanoo tappavansa haureudellisen naisen lapset. Jumala Jeesus ei ole muuttunut yhtään vanhan testamentin ajoista. Kuulostaa enemmän saataanalta kuin jumalalta
Hesekiel 9:1-11 FinRK
[1] Sitten minä kuulin, kun hän huusi kovalla äänellä: ”Tulkaa, te, jotka on määrätty rankaisemaan kaupunkia, ja kullakin olkoon tuhoase kädessään!” [2] Silloin minä näin kuuden miehen tulevan pohjoiseen johtavan Yläportin kautta. Kullakin heistä oli kädessään hävitysase. Yksi mies heidän joukossaan oli pukeutunut pellavavaatteisiin, ja hänellä oli vyöllään kirjurin välineet. He tulivat ja asettuivat seisomaan vaskialttarin ääreen. [3] Mutta Israelin Jumalan kirkkaus, joka oli ollut kerubin yllä, oli siirtynyt sieltä huoneen ovelle . Herra kutsui pellavapukuista miestä, jolla oli kirjurin välineet vyöllään, [4] ja sanoi hänelle: ”Kulje läpi kaupungin, läpi Jerusalemin, ja tee merkki niiden miesten otsaan, jotka huokaavat ja valittavat kaikkia iljettäviä tekoja, joita tehdään sen muurien sisällä.” [5] Niille toisille miehille kuulin hänen sanovan: ”Kulkekaa kaupungin läpi hänen jäljessään ja surmatkaa. Älkää säälikö älkääkä armahtako ketään. [6] Tappakaa tyystin vanhukset ja nuorukaiset, neitoset, lapset ja naiset, mutta älkää koskeko kehenkään, jossa on merkki. Aloittakaa minun pyhäköstäni.” Niin he aloittivat miehistä, jotka olivat temppelin edessä, kansan vanhimmista. [7] Hän sanoi heille: ”Saastuttakaa temppeli ja täyttäkää esipihat surmatuilla. Lähtekää liikkeelle!” Niin miehet lähtivät ja surmasivat kaupungin kansaa. [8] Mutta kun minä heidän surmatessaan olin jäänyt yksin jäljelle, minä heittäydyin kasvoilleni ja huusin: ”Voi Herra, Herra ! Hävitätkö sinä Israelin koko jäännöksen, kun vuodatat vihasi Jerusalemin päälle?” [9] Niin hän sanoi minulle: ”Israelin ja Juudan heimon syntivelka on suunnattoman suuri. Maa on kokonaan veren tahraama, ja kaupunki on täynnä vääryyttä. Hehän sanovat: ’ Herra on hylännyt tämän maan; ei Herra mitään näe.’ [10] Niinpä minäkään en sääli enkä armahda. Minä teen heille heidän vaelluksensa mukaan.” [11] Silloin pellavapukuinen mies, jolla oli vyöllään kirjurin välineet, ilmoitti: ”Minä olen tehnyt aivan niin kuin sinä minua käskit.”
Tekstien perusteella vaikuttaa enemmän saatanalta tuo jumala
Uusi tutkimus paljastaa - Raamattu on väkivaltaisempi kuin Koraani https://share.google/Bgohrcv8dokTfk4Sx
Jeesus sanoo surmaamansa lapsia tässä on jeesuksesi
Revelation 2:22-23
Christian Standard Bible
22 Look, I will throw her into a sickbed and those who commit adultery with her into great affliction. Unless they repent of her[a] works, 23 I will strike her children dead.[b] Then all the churches will know that I am the one who examines minds and hearts, and I will give to each of you according to your works.
Tuomaan lapsuusevankeliumissa lapsi-Jeesusta kivittämään tullut poika sai Jeesukselta arvoisensa lopun. Jeesus sanoi hänelle, et ole matkaasi jatkava ja tämä poika kaatui kuolleena maahan ja samalla pojan vanhemmat sokeutuivat.
Toivokaamne militantti-ateisteille ja heidän vanhemmilleen samanlaista loppua.
Ottaako päähän kun jeesuksesi paljastui samanlaiseksi tappokoneeksi kuin vana testamentti opettaa. Jumala sitten ei ole muuttunu yhtään edes jeesuksena
Anteeksi siis tarkoitin sille joka väittää olevansa jumala
Irkut ovat kuumaveristä porukkaa toisin kuin me. Tämän maan saa kaikki miehittää
Irkut on aina olleet aloitekykyisiä irkut kai ne koko amerikankin perusti
Suomessa on uskonnonvapaus, joten islamille ei voi mitään.
Tulee aika jolloin se vapaus poistuu. Ei suinkaan suomalaisten toimesta.
Voi. Se ei tule saamaan samoja oikeuksia koskaan, mitä muut on saaneet.
Muiltakin joudutaan viemään oikeuksia, muslimirikollisten takia.
Siis muilta uskontokunnilta.
KAIKKI maksaa muslimien perseilyn. Jokainen joutuu osallistumaan.
Ainoastaan kristityt haluaa poistaa uskonnon vapauden. Näin tapahtui jo Keskiajalla
Jeesus ei ole jumala
4. Mooseksen kirja 23:19 FinRK
[19] Ei Jumala ole ihminen, että hän valehtelisi, eikä ihmislapsi, että hän katuisi. Sanoisiko hän jotakin eikä sitä tekisi? Puhuisiko hän jotakin eikä sitä toteuttaisi?