Tokmannin pullonpalautusautomaatti rosvoaa pulloja/tölkkejä,ei siis hyvitä kaikkia pantillisia.
Tokmannin pullonpalautus
8
430
Vastaukset
- Anonyymi
Joo hei, ei ne käy täältä lukemassa, anna palaute sinne kauppaan
- Anonyymi
Joo kuule olen antanutkin,halusin vain tietää onko kenellekään toiselle tehnyt samoin.
- Anonyymi
Tölkeissä on niin paljon nuita 1kr tölkkejä, ovat Ruotsista ostettuja, ei niitä Suomessa hyvitetä. Vie kevytmetallikeräykseen tai voi ne jättää myös kauppojen automssttiin ilman hyvitystä. Ei ne kaupat rosvoa niitä.
- Anonyymi
Valitettavasti ne olivat ihan Suomen muovipulloja!
- Anonyymi
Viivakoodi puuttunut tai mennyt pilalle.
- Anonyymi
Pappa kerännyt tien varsilta tölkkejä ja pulloja jotka ovat olleet lumen alla talven yli ja viivakoodi hävinnyt.
- Anonyymi
Just tännään testasin markkina-viikonlopun tölkit eikä meinannut millään ottaa kaikkia panttitölkkejä. Kannattaa siis olla huolella sen vehkeen kans.
- Anonyymi
Aivan umpisurkea laite.
Ei ole kunnon kaljaukkoja ajateltu kun juopoohulluus meinaa iskeä kun odottaa pullojen ja tölkkien kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1824196"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892750Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1332238Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8022076 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark92044- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.301987Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m191810Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251803- 831797