KUN ISLAMILLE ANNETAAN JALANSIJAA

Islamin yksi perusajatuksista on levittäytyä koko maailmaan,mm.suomeen.Toki rauhallista väkeä heissäkin on,mutta aina seassa tulee näitä murhaajia,lisääntyvässä määrin.Islam vihaa"vääräuskoisia"siis ei muslimeja.Eivät he sitä aina heti paljasta.Ovat ystävällisiä,jne.Kehitys on vääjämätöntä.Rahaa heiltä ei tule puuttumaan.Öljy takaa sen.Olen aavistanut tuon,että kohta iskut tulevat lähemmäksi,ja niin kävi.Iskuissa ei valikoida keihin se koskee.Tuhoa vaan mahdollisimman paljon,ja kuolemaa.Suomen hallitus nyt hereille ja pitäis lopettaa tämän uskonnon "ymmärtäminen"ja paapominen.Kohta on liian myöhäistä.Toistan vielä,että toki heissäkin on kunnon väkeä,jotka eivät halua väkivaltaa.

11

1082

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heitä suomeen

      Oikeassa olet. Jos otamme heitä lisää, niin se olisi kuin kuin myrkyn juontia. Ennemmin tai myöhemmin se potkaisee takaisin palkaksi hyväntahtoisuudesta. Olkaamme viisaampia ja otetaan pakolaiset rauhaarakastavista porukoista!

      • kertoja

        Millä perusteella islam on uskontona 'huonompi' kuin kristinusko? Heh, ne ristiretket vasta varsinaisia tappo- ja sikailureissuja olivatkin. Pientä on pari pommia dösässä tai kaatuneet rakennukset niihin verrattuna. Antakaa ihmisten uskoa mihin haluaa.

        Ei ole olemassa ainuttakaan luonnollista uskontoa.


    • Pete

      Näkeehän ton ettei niitä kiinnosta ei edes yle seuraa tilannetta, ohhohhoijaa!

      • suopunki

        Mitä ihmeen tilannetta YLE:n pitäis seurata? Ei Briteissä ole mitään tilannetta. Miksei Afrikasta tule suoraa lähetystä nälkään kuolevista tyypeistä?


      • olisikohan tässä syy

        Islam faneja mm.Hämeen-anttilan pariskunta.


      • kiesis
        suopunki kirjoitti:

        Mitä ihmeen tilannetta YLE:n pitäis seurata? Ei Briteissä ole mitään tilannetta. Miksei Afrikasta tule suoraa lähetystä nälkään kuolevista tyypeistä?

        Ketä jaksaa kiinnostaa jotkut hikiset afrikkalaiset, jotka on kykenemättömiä hoitamaan omia valtiooitaan, ja antavat valkoisten käsiin. Sitten kun soditaan niin teurastetaan miljoona oman maan kansalaista. Onko mikään ihme ettei ketään kiinnosta, jos ei osata pitää omia puolia.


    • jore

      allah on ihmiskunnan tuho,murhaaja.Irtisanoin tänään kaksi alaisenani ollutta islaminuskoista.Vetoan kaikkiin työnantajiin,irtisanokaa kaikki muslimit,tulee mitä tulee.

    • akhbar

      Näin on ja JUUTALAISET ne vasta myrkkyä maailmalle ovatkin. Juutalaiset pitäisi hävittää! Yhdyn täysin kynäilijän tekstiin. Toki juutalaisissakin on kunnon väkeä mutta pääosa rutto maailmalle.

      • mä vaan

        jos suomalaisia ois potkittu pitkin pohjolaa vuosituhansia niin etkö sinä oisi vähän vittuuntunut??Juutalaisia on potkittu aina ja kun he nyt antavat takaisin niin johan kaikki vitun emnasty hiiret nousee takajaloilleen. Toivottavasti Israel tappaa kaikki musliimit jotka hyppii pöydälle!!!


      • yrjyu
        mä vaan kirjoitti:

        jos suomalaisia ois potkittu pitkin pohjolaa vuosituhansia niin etkö sinä oisi vähän vittuuntunut??Juutalaisia on potkittu aina ja kun he nyt antavat takaisin niin johan kaikki vitun emnasty hiiret nousee takajaloilleen. Toivottavasti Israel tappaa kaikki musliimit jotka hyppii pöydälle!!!

        Ja sen jälkeen tekevät amerikasta parkkipaikan ja tekevät itsemurhan kaikki tyynni, johan maailma rauhoittuu!


    • Varovaisuutta

      Kyllä Suomen viranomaisten oikeasti kannattaa ajatella,että Suomi ei oikeesti pysy turvallisena maana enää.Täällä jo nyt hyvä verkosto muslimeja.Monet eivät siedä edes Kristittyjä ,mutta ovat tulleet Suomeen saadakseen jalansijaa Islamille.Älkää olko sinisilmäisiä viranomaiset.
      Entinen mieheni on muslimi.Ja huomasin että hänkin käytti vain minua saadakseen suomeen jalan sijan ja uuden perheensä myös suomen rajojen sisäpuolelle.Täällä on hyvä toimia.
      Täällä ollessaan hän usein sanonut ,että kaikki syyskuuun 11 päivän ym..terroriteot ympäri maailmaa on aivan oikein ja niitä tulee lisää,koska islami on hänen mielestään ainut ja oikea usko.
      Olen eri virasto tasoille soitellut ,että tutkivat mistä rahat tulevat hienoon elämään täällä,kun tulona hänellä "vain ansiosidonnainen" päiväraha"Mutta USKON NILLÄ RAHOILLA EI VOI MATKUSTAA ULKOMAILLE JOKA VUOSI PERHEEN KANSSA JA OSTAA ASUNTOA JA OSTAA AUTOA.JA ELATUSMAKSUA EI OLE VARA MAKSAA.
      VIRANOMAISET TUTKIKAA IHMEESSÄ NÄMÄ SUOMESSA PIILOTTELEVAT PIMEÄN "TYÖN"SANKARIT.ENNENKUIN ON LIIAN MYÖHÄISTÄ.
      TUNNEN MYÖS REHELLISIÄ JA AITOJA MUSLIMEJA SUOMESSA,JOTEN EN VOI YLEISTÄÄ.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      231
      8993
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      120
      6429
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      5914
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4130
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      68
      3948
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      33
      3249
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      2865
    8. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      2863
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      2837
    10. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      47
      2720
    Aihe