Hätäkeskuksen puhelun mukaan joku neljän lapsen äiti, suomilainen kai, oli paskonut kaikki Varissuon Lidlin ja A-Marketin hyllyt korjaamattomaan kuntoon, poistunut paikalta jonkun lähialueen lentokoneen saniteettitiloihin, hyödyntänyt invalupaansa bajamajassa.
Yritti lentoonlähtöä Air Pussilla, mutta onnistui käynnistämään vain lasinpyyhkijät.
SAS (Special Air Service), KGB, Stasi, SuPo, SäPo, Kaitseliit, yms. onnistuivat kuitenkin estämään Amok-lentonsa.
Huh huh. Se oli ns. läheltä piti -tilanne. Eikä Air Pussissa ollut edes bensiiniä, ja sytystulpat olisi pitänyt vaihtaa jo Jeesuksen ristiriipunnan aikoihin.
T: Salis, lentokeisari
Pieris iski taas?
5
278
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi oli etugummi tyhjänä.
Sori oli pakko päästä paskalle, eikä muuta paikkaa ollut. Oma Jopo-bajamaja-yhdistelmä oli jo täynnä. Ethän kyrväytä minua eteenpäin? Saatoin päästää samalla ovenavauksella sisälle myös muutaman kaverin (Uhmed, Ahmed, Muhammad jne.), mutta hekään eivät paljoa paskoneet lattialle.
Lainaatko muuten parikymppiä niin saan kakkapaperia lisää?- Anonyymi
Käytä Air Pussin Jeppesen-karttoja vessapaperina, yhtään enempää aravaa et saa. Etkä muutenkaan ole koskaan pyyhkinyt hanuriasi. Et kai yritä ottaa förskottia omaisuudestani ennen hääyötämme?
Saat olla tahdonvastaisessa hoidossasi maailman tappiin asti, hoopolassa on vessapaperia. Pipolääkkeet aamupuuron kera, vessapaperit, vaipat, Domestos, kaikkea on fattan laskuun.
Anna palaa, baby. Mutta älä enää lähetä työhakemusta Air Pussin lentoemännäksi, jopa alumiini sulaa sulotuoksuissasi.
T: Lentomarsalkka Salis
Dear Salis, karkasin sieltä lukkojen takaa ja suuntasin tänne Gambiaan kun täällä on komeita miehiä ja he ihan tosissaan rakastavat minua. Joka ikinen. Mutta kun pieraisin rannalla, alkoi tapahtua ihan kummallisia asioita. Ikäänkuin maa olisi tärissyt jalkojeni alla, merestä nousi tsunami, rantapojat menivät lakoon ja paineaalto eteni pitkin rantahiekkaa. Onpas kummallisia sattumia, eikö olekin?
P.S. Kuinka helposti hiv tarttuu?- Anonyymi
Pieris, taidat olla uskoton lortto. Olen juuri suunnitellut häämatkamme omalla Air Pussillani, niin sinä lennät köyhän kansan seassa Vinnairilla muuliluokassa Kampiaan vikittelemään rantapoikuleita.
Huolesi Afrikan poikuleiden terveydestä on kyllä liikuttavaa, mutta sinun tautikirjossasi hiv on se kesyin pöpö. Mentaaliongelmasi eivät suoranaisesti siirry ihokontaktissa toiseen, mutta ympäristö voi kärsiä, kuten mainitsemasi peräilman aiheuttama hyökyaalto.
On ehkä parempi, että viihdytät poikuleita Kampiassa, koska neljän lapsen äitinä bisnesosastosi (molemmat) ovat niin moneen kertaan rikki revitty ja taas harsittu kasaan, ettei näin pienimunaisen miehen nysäpili tuntuisi sinulla missään.
Jatkan siis haaveilemista sinusta, ja saatan tuoda sinulle lentokoneellisen Serla-vessapaperia, sitä keltaista. Sillä pärjäät helposti viikon, etenkin kun et koskaan hankaa hanuriasi muulla kuin CillitBangilla.
Pidä hauskaa Kampiassa.
Hoopolan henkilökunta ihmetteli sitä syvää kuoppaa, jonka pakosi aiheutti. Se kuulemma oli kuin rakennustyömaan räjäytysjälki. Kuinka sen teit?
T: ikävöivä Salis
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961