Huvittavaa tuo Simulan leuhotus uudesta politiikasta. Että nyt niitä maahantulijoita palautellaan. Eipä niitä kyllä niin vaan palautella, jos ei ole palautussopimuksia. Kelpaisi nyt esitellä mustaa valkoisella, että monenko maan kanssa niitä on solmittu. Ja ainahan ne on luvattomat pyritty palauttamaan, vaan ei se auta, jos maa ei ota vastaan.
Tyypillinen esimerkki tämän puolueen höpphöpöjutuista, joka uppoaa kuin veitsi voihin, vaikka mitään faktoja ei ole esittää.
Tyypillinen esimerkki tämän puolueen höpphöpöjutuista, joka uppoaa kuin veitsi voihin, vaikka mitään faktoja ei ole esittää.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No eikös Pudiksen jalkapallo jääny laahaan vitosen divisionaan,kun huusit lähetettiin kotiin.Tenhusen majatalon vuokra hinnatkin puolittunu nyt.Kyllä nämä nuori nainen saanu paljon jo aikaan,paitsi sitä 3-divisionaa,missä pelas omat ukot,ilman ulkomausvahvistuksia jo vuosia..
Mikä on Tenhusen majatalo?
Vanha posti, nykyiseltä nimeltään kai Postila Rahtimiehentiellä. Siellä oli aikoinaan mutuja.
Julma on nainen. Ajaa ihmiset tapettavaksi ja tappaa ite eläimet pesäänsä.
Ooppa nyt pölijähätähousu hilijaa ja ootetaan tuloksia. Ei kai niitä sulle tulle kertomaan. Asiat etenee omaa tahtiaan. Miksi aina pittää morkata ja pilikata ensiksi. Ihmeellistä touhua.
Totakin eukkoa on joku äänestänyt!
Suomessa poliittinen elämä on kyllä monipuolista. Yksinkertaisillekin on tarjolla ihan ikioma öyhötysliike, jota itse kutsuvat PUOLUEEKSI🤣
Sitä saa mitä tilaa. Kansa on äänestänyt ja sillä siisti. Muistakaa seuraavissa vaaleissa ketä kandee äänestää.
Kyllä Simula laittoi Peto asiatkin kuntoon,toista kuin oma lammas kansanedustajamme...ei muuta kuin toisten arvostelua.
No, montako palautussopimusta? Tyhjää vouhotusta, niin kuin kaikki muukin awen puolueen öyhötys.