venäjä ja kiina meinaavat hyökkäillä

luki iltalehdessä.
miten suomi pärjää jos nuo 2 maata lähtee hyökkäämään tänne?
17189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kiina ei lähde hyökkäämään eurooppaan, antaa tyhmien venäläisten tehdä likaisen työn ja kuolla kiinan puolesta.

Äänestä
  • Ei Kiina Eurooppaan meinaa hyökätä.
    Kunhan länsimaiden ammus- ja asevarastot vielä vähän tyhjenee, niin Kiina hyökkää Taiwaniin.
    Eurooppa jätetään Venäjän ongelmaksi

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei Kiina Eurooppaan meinaa hyökätä.
    Kunhan länsimaiden ammus- ja asevarastot vielä vähän tyhjenee, niin Kiina hyökkää Taiwaniin.
    Eurooppa jätetään Venäjän ongelmaksi

    Katsooko Venäjä sitten tilaisuuden koittaneen testata 5. artiklaa, kun USA:n huomio ja resurssit ovat siirtyneet Itä-Aasiaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Katsooko Venäjä sitten tilaisuuden koittaneen testata 5. artiklaa, kun USA:n huomio ja resurssit ovat siirtyneet Itä-Aasiaan?

    Hyvin mahdollista

    Äänestä

Miten sinä pärjäät, jos Reinoihisi tulee reikä??

Äänestä
  • purukumilla paikkaamme sen!

    Äänestä

  • Teen viereen toisen reiän, tietenkin.

    Äänestä

Aloittajan kysymys on päälle 3 vuotta myöhässä.

Jos ei olisi NATO:a ja USA:a, meidän ei kävisi mitenkään, mutta kun nyt ovat, niin olemme yksi varmoista kohteista.

Äänestä
  • Ei ollut natoa ja usaa vuonna 1939. Miten meidän kävi?

    Äänestä

  • Niin voi itku. Ryömi aidan ali niin vielä kerkeät sinne persettä antamaan. Sen ne vaatii mutta teikäläisillehän se ei ole ongelma.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei ollut natoa ja usaa vuonna 1939. Miten meidän kävi?

    Puolustimme itsenäisyyttämme yksimielisesti ja päättäväisesti ja saavutimme koko maailman arvonannon.
    Tämän itsenäisyydestämme luovuimme ilmaiseksi ja pääsimme palvelemaan jenkkilän klopaalin tominanssin hankkeita.Persidenttimme laukkaa lyömässä palloa kepillä maailman "mahtajien" kanssa samalla kun verovaroista maksettavat asevarustelumenomme moninkertaistetaan kansan hyvinvoinnin kustannuksella.
    Maailman onnellisin kansa?Maailman hyväuskoisin kansa!

    Äänestä

Suomen onni; maailman parhaat asiantuntijat,vapaa puolueeton lehdistö,
ei korruptiota.trumpp viha...maailman paras tykistö!

Näillä pärjää.

Äänestä

Jos venäjä joskus hyökkää niin onhan siihen silloin joku syy ihan varmasti. Suomi esimerkiksi rahoittaa ja asistaa venäjän vihollisia. Vähän sama juttu jos venäjä aseistaisi ja varustaisi jotakin ryhmää joka tappaa suomalaisia. Ei suomikaan tuota hyvällä katsoisi.

Äänestä

Et sitten huomannut että USA hyökkäsi juuri Iraniin henkilökohtaisesta mielihalusta!!!

Äänestä

Miksi ihmeessä tänne hyökkäsivät?

Äänestä
  • Ei mitään syytä. Umpiköyhä maa, Reino-kansaa aivan liian paljon jne.

    Äänestä

USA ja NATO kaiken pahimmat sodan ja konfliktien aloittaja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

luki iltalehdessä.
miten suomi pärjää jos nuo 2 maata lähtee hyökkäämään tänne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu