Auto ei käynnistynyt Lidlin parkkipaikalla. Akku oli totaalisen kuollut. Satoi sitten kaatamalla, mä seison märässä hellemekossa, jugurttipurkki vasemmassa ja suklaapatukka toisessa kädessä, ja fiilis kuin märällä rätillä.
Yhtäkkiä viereen pysähtyy irakilaismies avoautollaan.
Hänkin sateesta kastunut, nousi ulos autostaan. Märkä t-paita liimautuu kiinni hartioihin (ei valittamista). Hän kysyy: "Tarviitko apua, sisko?" – ja ennen kuin ehdin vastata, hän on jo kaivamassa kaapeliaan.
Kaapeli kiinni, konepelti auki, mekon helmat ylös, ja parissa minuutissa mun auto hyrähtää käyntiin kuin mitään ei olisi tapahtunut.
Mä tarjosin kiitokseksi suklaapatukkaa, mutta hän nauroi: "Mä oon jo tarpeeksi makea."
Ja lähti tiehensä,
Tällaisina hetkinä sitä muistaa, että hyviä ihmisiä on oikeasti olemassa.
Kiitos, Ihana Irakin mies.
Ihana Irakin mies pelasti päivän
26
191
Vastaukset
- Anonyymi
Homon fantasia.
- Anonyymi
Näinpä, puuttuivat vain sateesta märät ihoon liimautuneet shortsit taskussa pullovine taskulamppuineen.
- Anonyymi
Näköjään.
- Anonyymi
Mitä teet työksesi?
2025-07-08 17:50:06
– 2025-07-08 17:48:33
==================
???
- Anonyymi
Ensin kaapeli (vain 1?) kiinni ja vasta sitten konepelti auki.. Ei todellakaan onnistuisi suomalaiselta.
- Anonyymi
Kertoi saamastaan sähköhoidosta.
- Anonyymi
Kaapeli siirtää jalat maassa olevan virtaa?
- Anonyymi
Siskoseni, tarinasi sai minut syttymään. Olen tällainen parikymppinen suomiblondi vaan ja olen pysytellyt vain suomalaisissa pojissa ja miehissä tähän asti, mutta tuollainen Irakin komistus ja tuollaiset käytöstavat naista kohtaan saavat kyllä minun sydämeni sulamaan ja vulvani tekemään spontaanin supistuksen.
- Anonyymi
Sitten heräsit teholta, kaverin kaveritkin tuli ratkaisemaan ongelmaasi
- Anonyymi
sitten sinä heräsit.
- Anonyymi
Oletko hullu vai humalassa.
- Anonyymi
Onko siellä osastolla kirjoituskerho?
- Anonyymi
Kyllä täällä saa kirjoitella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä täällä saa kirjoitella.
Mikä saapumiserä?
- Anonyymi
Olipas tosi huono provo.
- Anonyymi
Ja koko parkkipaikka alkoi taputtamaan :D
- Anonyymi
Hellemekko kaatosateella ylle. Järki valinta.
- Anonyymi
Ensimmäistä kertaa pappia kyydissä?
- Anonyymi
Video leviää juutuupissa
- Anonyymi
Ei ole sähköautoissa noita ongelmia.
- Anonyymi
Ei, ne palaa
- Anonyymi
Ja toinen torvelo aja kaatosateessa avoautollaan.
- Anonyymi
Sadekuuroistahan artisti Sade lauloi myös.
- Anonyymi
Irakissa on naisen tasa-arvo.
- Anonyymi
Pitkät perinteet. Kaksoisvirtainmaastahan kaikki sivistys on alkanut.
- Anonyymi
Tiaatterikoulussa sattuu ja tapahtuu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053161Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803