HS:n tiedot| Perussuomalaiset ja työnantajajärjestöt ovat huolissaan siitä, että EU:n direktiivin vuoksi valmisteltava uudistus sekoittaisi työehtosopimusjärjestelmän.
Niin, EU:n haluama läpinäkyvyys lisääntyisi, joka ei populistipersuille ja elinkeinoelämälle käy.
Hallituksessa riita: Perussuomalaiset pysäytti uudistuksen naisten palkkojen nostamiseksi
Anonyymi-ap
4
54
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Suomen uutisissa varmaan jo vastine. Käy lukemassa.
- AnonyymiUUSI
Suvaitkaa ihanaa
- AnonyymiUUSI
Vuoteen 2026 mennessä jokaisen EU:n jäsenvaltion on otettava Palkka-avoimuusdirektiivi osaksi kansallista lainsäädäntöään.
Aivan sama ja meritykseetöntä mitä PervoPersut ja muut nillittävät, palkka avoimuus tulee tai itkette ja se tulee kuitenki!!! - AnonyymiUUSI
Persut roikkuvat nyt EK:ota heitetyn pelastusrenkaan varassa, sekin nyppäistään pois, kun hallitus on saanut toteutettua heidän toiveet.
Sitten se todellinen räpiköiminen alkaa Persuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123179
- 181811
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191672En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321565- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91344Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262