Onhan sitä muitakin tapoja tehdä kenttää kuin ovityö.
Erilaisia tapoja kenttään
7
107
Vastaukset
- Anonyymi
Voihan sitä mennä ottamaan "kiinnostuneisiin" (kiinnostaviin) lahkolaisiin ja ateisteihin yhteyttä ja kontaktia ihan julkisessa tilassa.
- Anonyymi
Joku tiesi, että kun laittaa rintapieleen näkyville oman älykkyysosamääränsä lukeman niin iloiset JT ei lähesty julkisessakaan tilassa. Ei sopivaan ei epäsopivaankaan aikaan.
Tietysti sen lukeman on hyvä olla reilusti yli 70 sillä muutoin ovat kuin muurahaiset hunajan kimpussa.
- Anonyymi
Olen kuullut että Tikkurilan johtoporras on suunnitellut mainoskampanjaa.
Kaikkien jt:ien pitää osallistua, taikka paratiisipaikka kyseenalaistuu.
Heille ripustetaan olkien yli narut, joissa riippuu mainosplakaatit selkä- ja vatsapuolelle tekstillä
"varaa vartiotornin tutkiskelutuokio kotonasi, viemme poistuessamme roskapussisi.
Paratiisipaikkaa toivottaen jehovantodistajat"- Anonyymi
Ja esivalvojilla pitää olla kyltti:"Jehovan todistajat ovat ansa ja kiristysröstöä."
- Anonyymi
Ovityö on tehotonta ja soveltuu muutenkin huonosti meidän aikaamme. Ihmiset eivät mielellään avaa ovea tuntemattomille ja monessa paikassa on ovet lukossa niin, ettei rappuun edes pääse. Järjestö on kuitenkin tehnyt ovityöstä tavaramerkkinsä, tosin mm. mormonit tekevät samaa myös, eikä siitä siksi voida helposti luopua kokonaan. Ovityön suurin merkitys onkin siinä, että sitä kautta todistajat saavat osoittaa uskollisuutensa järjestölle. Kultit usein teettävät jäsenillään asioita, jotka ovat työläitä tai vaikeita, sillä ihminen ei niin helposti kyseenalaista sellaista, jonka eteen ponnistelee ja tekee uhrauksia.
Kyllä. Peräilmaa voi laskea muuallakin. raamatun mukaan mm. linja-autossa, hississä, kassa- ym. jonoissa, Vain mielikuvitus rajana.
- Anonyymi
Tuttavani Ellu kertoi, että hän päästi jehovantodistajat sisään, kun he niin hymyilivät, mutta heidän poistuttuaan huomasi, että he kyllä jättivät vartiotorninsa, mutta eteisen pöydältä oli kadonnut hopeinen kynttilänjalka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481271- 1581087
- 61942
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli179747Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746- 8742
Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 11729
- 346708
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78665