Um esittelee kehitysapua sivuillaan. Esittely on rasistinen, vain mustat ihmiset esitetään avun tavitsijoina.
https://um.fi/kehitysyhteistyon-tuloksia
Ulkoministeriön sivut rasistiset
10
74
Vastaukset
- Anonyymi
Miks helkutissa aina joka paikkaan, lehtiin, mainoksiin, tv:seen ja nettiin pitää tunkea jotain hiton värillisiä! Vastenmielistä ja etovaa pakkosyöttöä/-myyntiä!
- Anonyymi
No nuo älyllisesti rajoittuneet uskovat itsekin että olivat viikinkejä, kelttejä, intiaaneja, egyptiläisiä, samuraita, englannin kuninkaallisia ja nähtävästi jopa esi-suomalaisia lol we wuz kangz and sheeeit Hämmentävää on kyllä miksi isot firmat lähtevät mukaan tähän afrojen mielikuvitusleikkiin.
- Anonyymi
Mainoksissa tosiaan on oltava muslimeita tai mulatti tai käkkäräpää. On se hienoa ja erityisesti ruotsalaisfirmojen mainoksissa tätä hyvää sanomaa on.
- Anonyymi
Aivopesuahan se on.
- Anonyymi
Totta. Kaikissa kehitysavun keräys mainoksissa kohteet ovat aina mustia, eli mustaihoiset esitetään rasistisesti köyhinä ja kurjina.
Mainoksiin pitää laittaa valkoihoisia ryysyläisiä- Anonyymi
Jee, unohdetaan tosiasiat ja siirrytään kaikki kokonaan tähän uuteen totuuden jäljeiseen aikaan. 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jee, unohdetaan tosiasiat ja siirrytään kaikki kokonaan tähän uuteen totuuden jäljeiseen aikaan. 😂
Näin. Luksustuote mainoksiin vain mustia, samoin elokuvien rikkaiksi hahmoiksi. Rikollishahmot ja kerjäläiset valkoihoisia. Samoin kehitysmaiden köyhät ja kurjat esitettävä valkoisina
- Anonyymi
Ja näiden avustusten avulla ovatkin sitten räjäyttäneet lisääntymisensä yli MILJARDIIN..että sellaista avustamista..
- Anonyymi
Umpirasististen öyhöttäjien elämä on sitten vaikeaa. Televisiota ei voi katsella eikä lehtiä lukea, kun siellä näkyy väärän värisiä ihmisiä joita ei saisi olla olemassa.
Kansainvälistä huippu-urheiluakaan ei voi katsoa kun sielläkin juoksee niitä väärän värisiä ihmisiä ja netissäkin niitä vilisee.
Ei auta rasistivöyhöttäjän muuta kuin viettää koko loppuelämänsä kyykkimällä perunakellarissaan, jossa ei näe niitä väärän värisiä ihmisiä. Tynnyri, maakuoppa ja luola ovat myös hyviä vaihtoehtoja isänmaalliselle kyykkimiselle.- Anonyymi
Kuinka monessa afrikkalaisessa mainoksessa on valkoihoisia?
Onko muslimimaissa mainoksissa valkoihoisia naisia ilman huntuja, ja aiheesta riippuen kenties jopa bikineissä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803