Zaharovan mukaan venäläisten historiassa, veressä, elämänfilosofiassa, uskossa ja tulevaisuudessa on kyky sietää kärsimystä.
Eihän se pidä paikkaansa vaan venäjän alistamilla vähemmistökansoilla ovat nuo kyvyt. Itse venäläiset eivät kestä edes ranta-rolexin menestystä vaan vikisevät ja hyppivät ulos ikkunoista vähäisimmistäkin syistä.
Onneksi noille venäläisten alistamille, ryöstetyille, tapetuille ja orjuuttamille kansoille on lopulta odottamassa valoisammat ajat ja vapaus. Sitä todella kannatti odottaa.
Zaharova on väärässä ja vääristelee taas kuten aina.
7
237
Vastaukset
- Anonyymi
Sehän oli Stubbin kommentti alun perin jonka Zaharova hyväksyi todeksi. Et ole tainnut lukea historiaa esim Leningradin piirityksestä II maailmansodassa. Venäläiset söivät kuolleita hevosenraatoja ja tapetteja seinästä kun muuta ei ollut! Kyllä se oli aikamoista kärsimystä.
- Anonyymi
Zaharouva puhuu paskaa, koska saa palkkaa siitä.
- Anonyymi
Ihanalta Zaharovalta taas kerran perätön Suomi-syytös. Venäjä väittää Nato-Suomen olevan keskeinen reitti Ukrainasta tulevien laittomien aseiden salakuljetuksessa. Mahtavaa.
Zaharova ei kerro, että kulkevatko aseet Venäjän kautta vai mitä reittiä Suomesta Ukrainaan? --Zaharovan mukaan länsimaiden tulisi ymmärtää, että kyseisiä aseita tullaan käyttämään niitä itseään vastaan. Suomalaiset ja ukrainalaiset kyllä ymmärtävät, mitä varten aseita ylipäätään tarvitaan. Zaharovilta se tuntuu unohtuvan.
Jalkaväkimiinojakaan ei tarvita pakolaisia, ei edes ruotsalaisia vastaan vaan venäläisiä. Noita samoja, jotka ovat niitä levitelleet pitkin Ukrainaa niin, että omat sotilaat ovat rampoja (mutta eivät Ramboja) loppu elämänsä, jos vaan pääsevät edes sen alkuun.
Onko Zaharova ollut ilman Putin vodgan neuvoantavaa lian kauan, kun tuollaisia päästelee? - Anonyymi
Kuka tai ketkä kiusaavat tai aiheuttaneet venäläisille kärsimystä?
- Anonyymi
Putte ja Co oligarkit
- Anonyymi
Ihana Zaharova ei saavu Suomeen ETYKin 50 v juhlaan, koska muut valtiot eivät ole noudattaneet ETYKin sopimuksia niin kuin Venäjä, Valko-Venäjä sekä osittain Unkari.
Kaikki muut valtiot ovat rikkoneet sopimusta puuttumalla toisen valtion asioihin, levittäneet Venäjän ja rauhan vastaista propagandaa, toimittaneet aseita ja tukeneet Venäjän vastaista vihollista jne. Eräät EU valtiot ovat jopa alkaneet varustautumaan Venäjän tulevan puolustuksellisen erityistoimen varalta jotain EU/Nato valtiota kohtaan.
Zaharovan mukaan noita toimia on mahdotonta Venäjän hyväksyä. Ryöstäminen, orjuuttaminen, alistaminen tappaminen on sallittava, jos Venäjä ei kykene tai viitsi omin kunniallisin toimina itsestään huolta pitämään. - Anonyymi00009
Tsekkaa täältä parhaat deitti- ja seuranhakupaikat! https://Tamika.hoty.lat/Tamika#/?/?/10sgbi4rs
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2848420Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat685070Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2814430SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden603057Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12516Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31900Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51777- 1111775
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401673Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01640