kui suomi meni eu:hun

pruukataanko suomessa aina tehdä noi huonoja päätöksiä,kun on kysymys suomen tulevaisuudesta?
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sen nimi on "Kun Suomi putosi puusta" ja se kertoo Suomen EU jäsenyydestä

Äänestä

"Suurmestarit" olivat seppinä kun juntattiin
suomi "vapaamuurarien unioniin". Myös kirkko oli
tukemassa tätä "kehitystä", onhan kirkolla läheiset yhteydet muurareihin kun tilojansakin
niille antavat yöllisiin salamenoihin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


faarao kirjoitti:

pruukataanko suomessa aina tehdä noi huonoja päätöksiä,kun on kysymys suomen tulevaisuudesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu