Kyllä minä ihmettelen tätä nyky nuorisoa että sitä armeijaa ei jakseta käydä loppuu.
Itse palvelin 1960 luvulla, enkä kuulut silloin että joku olisi keskeyttänyt armeijan.
Yksi tapaus on tiedossa siihen aikaan kun sai vapautuksen armeijassa syynä oli paha kuulovaurio.
Enkä kyllä lukenut mistään lehdestä näistä lopettaneista.
Yksi hyvä asia tässä on ei tarvitse enää haaveilla sitä suur-suomen tekoa.
Ne ajat on takana päin kun Isämme rytisti karjalan korvessa tavoitteena Urali ja
suur-suomi
Armeijan lopettavat kesken?
23
747
Vastaukset 23
- Anonyymi
Näitä pinnareita ei tarvi kouluttaa kun tosipaikan tullen laitetaan etulinjaan kaivamaan juoksu hautoja.
Samoin vapaaehtoiset sivarit myös samaan paikkaan.- Anonyymi
Suomalainen vihervasemmisto on päässyt osatavoitteeseensa, iso osa pojista on kasvatettu niin että niillä on paskat housussa heti kun joutuvat elämään muiden kanssa kasarmilla ja joku uskaltaa vähän komentaa, mitä tehdään ja miten. Uskomatonta höttöä koko armeija nykyisin kun ei pojista enää ole mihinkään vaikka yritetään esittää kaljuna siviilissä kovaa poikaa.
- Anonyymi
minä tekisin itsemurhan tuollaisessa tapauksessa jos pakotettaisii.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
minä tekisin itsemurhan tuollaisessa tapauksessa jos pakotettaisii.
Opitko telkkarista? Full metal jacket.
- Anonyymi
Puhkaisen tuollaiselta uhoturvalta mahan ja mitään en kaiva. Mätäne ilman hautaa, vammaperse.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhkaisen tuollaiselta uhoturvalta mahan ja mitään en kaiva. Mätäne ilman hautaa, vammaperse.
Minäpäs työnnän käsikranaatin anneliisi, potkaason siut kuoppaan ja kuuntelen kuinka muutut jauhelihaksi kovan pamauksen myötä senkin urveloinen.
- Anonyymi
Melkoiset fantasiat sotaintoilijoilla
- Anonyymi
Sulle kaivetaan hauta ja tapetaan siihen.
- Anonyymi
Se on tämä nykykasvatus kun ei ole mitään velvollisuuksia, on vain oikeuksia. Yhteiskunnassa vain päätä silitellään teet lähes mitä vaan, avustukset juoksee ja mitä erikoisempi olet niin sitä varmemmin pääset mediaan esiintymään. Yhtään tilannetta ei helpota kun joka tuutista ajetaan kaikkea perverssiä esiin, niin kuin esim. televisiossa ja pride-marsseilla.
Kun sitten tuollainen kullannuppu joka on tottunut haistattelemaan kaikille, ei osaa edes herätä aamuisin itse kouluun laitetaan armeijaan niin eihän se onnistu. Itketään sitten heti aamusoiton aikaan kun pitää herätä eikä äiti olekaan laittamassa tossuja jalkaan ja aamupalaa pöytään.- Anonyymi
Ime persettäni uliseva keharisika.
- Anonyymi
Hyvin sanottu meidän "kullannupuista".
Ei mitään toivoa että näistä "kullannupuista" olisi apua ritamalla tosipaikan tullen.
On vaikeaa ampua rynkyllä samaan aikaan kun hiplaa älypuhelinta, ei tule mitään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin sanottu meidän "kullannupuista".
Ei mitään toivoa että näistä "kullannupuista" olisi apua ritamalla tosipaikan tullen.
On vaikeaa ampua rynkyllä samaan aikaan kun hiplaa älypuhelinta, ei tule mitään.Vammaisesti sanottu se oli ja sinä olet pallivajaa kuonasika.
- Anonyymi
Tässäkään ei olisi tuhlattu kenenkään aikaa jos asepalvelus olisi vapaaehtoinen homma.
- Anonyymi
Keskustelu aloittaja on runkkelmanni ja suolisyöpäinen ketkukervottaja.
- Anonyymi
Aloittaja palveli hint-inttinsä kenttäbordellissa
- Anonyymi
Ajat on muuttunut pappa nyt suomi on sodassa venäjää vastaan ketä sinne liha myllyyn haluaa ukrainalaiset hyvä kuntoiset miehet on täällä statuksella sotaveteraani kun on hampi pip ja nostaa muhkeaa eläkettä
- Anonyymi
Aloittaja on kikkelipukittava syöpäpesäke.
- Anonyymi
Miten kestäisivät näillä helteillä suomen sotilaat jos nyt suomi olisi sodassa?.
Jatkosodassa suomen jermut kesti hyvin, mutta se oli silloin. - Anonyymi
Heillä on terve itsetunto.
- Anonyymi
No, sivarit laitetaan oikeisiin töihin sodassa. 😉😎💪👍
- Anonyymi
Meikäläinen häipyy Saksaan tai muualle Eurooppaan heti Venäjän alkaessa kokoamaan joukkoja rajalle. Ei kannata jäädä odottamaan sotaa.
- Anonyymi
Miksi kukaan OIKEA mies alistuisi palkattomaan, sukupuolitettuun ja nöyryyttävään pakkopalvelukseen? Siitä saa vain elinikäisen häpeän, kun on antanut itseään nöyryyttää ja herroitellut käskijäänsä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791742
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo107734Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207664- 133628
- 51585
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä19558- 37546