Perussuomalaisten kunniapuheenjohtaja Timo Soini on antanut lausunnot Iltalehdelle liittyen kirkon uuteen homoavioliitto linjaukseen. Soini pitää käsittämättömänä että kirkossa asiasta päätettiin alunperin kirkolliskokouksessa jonka kanta oli homoavioliittoja vastaan. Sitten tuosta vaan kirkon johto tekee puliveivauksen jolla yllättäen homoavioliitot ovatkin ok.
Politiikan asiantuntija Soini on itse katolilaisen kirkon jäsen. Hänelle elämän pyhyys on kaikki kaikessa. Katolilaisessa kirkossa jota Paavi johtaa Vatikaanista on selkeä arvomaailma jossa homokysymyksiä ei nosteta kirkon sisäiseen keskusteluun.
Lue Iltalehdessä mitä Soini sanoo
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/1825df8a-48c1-4b94-9546-ca3819c1b696
Politiikan asiantuntija Soini on itse katolilaisen kirkon jäsen. Hänelle elämän pyhyys on kaikki kaikessa. Katolilaisessa kirkossa jota Paavi johtaa Vatikaanista on selkeä arvomaailma jossa homokysymyksiä ei nosteta kirkon sisäiseen keskusteluun.
Lue Iltalehdessä mitä Soini sanoo
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/1825df8a-48c1-4b94-9546-ca3819c1b696
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vihervasurit viittaavat kintaalla Timpalle.
Ei ne mitään viittaa mutta näyttävät keskisormea. Ansaitusti.
Ja kuitenkin hallapurralainen PS on noussut Suomen homopuolue numero ykköseksi?
Homostelu nimenomaan kuuluu katolilaisuuteen. Kysykää keneltä tahansa ko. kirkon papilta.
Ja persuissahan sitä vasta homoillaan.
Homous on nykypersujen ylin arvo yhdessä sivariuden kanssa.
Joko Tynkkynen ja Vigelius ovat reagoineet Soinin linjaukseen? Tynkkynenhän on saanut jo vuosia sitten kenkää persuuksiinsa helluntaikirkosta toiseen mieheen sekaantumisesta.
Soini saisi huutoa näiltä nuorilta eläväisiltä homomiehiltä jos olisi vielä persujen jäsen. Se säästää hänet nyt ja hän voi heitellä mitä vaan persuista nyt.
Kyllä Soini on aivan oikeassa 100% ,ei kuulu vihkiä,,olkoonkin yhes asumas ym,mut ,mies ja nainen kuuluvat oikeasti vihityiksi,, onhan tää maailoma mennyt aivan hulluksi normi asioiden suhteen mones muussakin itsessään sevissä asioissa,mikä ihmisiä ja virkamiehiä on noi9n järjettömiin ajatuksiin vienyt,ei järjen häivääkään ??! Sit ihmetellään jopa LASTEN KÄYTTÄYTYMISTÄ NYKYÄÄN ,,MISTÄHÄN OPIN SAAVAT JA NÄKEVÄT?
Tekouskovainen Soini puhuu tässäkin asiassa paskaa. Miksi hän ei puutu oman kirkkokuntansa ongelmiin? Soinin "uskovaisuudella"; joka on pelkkää feikkaamista, on korkeintaan kissan pierun arvo.
Soini varmasti valitsi katolilaisuuden, koska luterilainen kirkko kannattaa enemmän tasa-arvoa. Katolilaisuudessa saa kontrolloida naisia enemmän ja vastustaa homoja. Se että kävi vielä marssimassa aborttia vastaan ulkomailla ollessaan Suomen ulkoministeri oli tosi törkeä temppu.!
Persujen motto on: "älkää tehkö niin kuin me tehdään, tehkää niin kuin me sanotaan".
Eihän se ole edes protestantti. Meneekö toimittaja seuraavaksi kysymään Ben Zyskowiczilta että pitäisikö pappien vihkiä homopareja.
Eihän se ole edes protestantti.
Uskonto on sairaus kuten kritisoin hetki sitten katolilais rottia mutta protestantti ev.lut,homo papit,naispapit,mamut kirkossa piilosssa,meikatut mies papit..mitään ei kunnioiteta enään.
Eipä sillä väliä kun te kirkkoihin kuuluvat olette irtaantuneet RAKKAUDESTA !
Te,ette näe hyvää mitä ja oikeellisuusta mitä kirjoitetaan puhtaudesta ja Rakkaudesta !
En väitä,että itse olisin täydellinen mutta näe teissä kaaoksen ja lopun mutta Rakkaus on eri asia kuin kirkot ! Se elää silti .
Timo Soini sanoo "EI HOMOAVIOLIITOILLE"
Niin en minäkkään peukuta mutta Timo,kuolleita sikiöitä 800 Irlannissa ja mitä Kanadassa saastaisen paavin kirkko on tehnyt alkuperäis kansojen lapsille..joukkohauto jaka maailaman kolkasta löytyy saatanan kirkon jälkeen.
Entä pedofilia,kannatatko? Katolilaiset on pedofilien kannattajia kuten paavi..
Mitä Timo ne papisto on tehnyt satoaja vuosia..pannu lapsia?
Omoa hieno pedo ja lasten/sikiöiden tappaja kirkko:))
Pahuus on teissä !
Sanaa avioliitto ja homo ei voi yhdistää.
Miksi Soini tuomitsee vain homot mutta ei pedofiilejä? Kieltääkö katolinen kirkko?
Timo Soini Kunniatakinkääntäjä, opettanut Purran samanlaiseksi valehtelijaksi.