Pitäisikö vasemmistolaisille itkeä vai nauraa

Anonyymi-ap

Yrittäjien työelämägallupissa kysyttiin seuraavaa: ”Mitä mieltä olet seuraavasta väitteestä: Ansiosidonnainen työttömyysturva vaatii jäsenyyttä ammattiliitossa.” Ammattiliiton jäsenistä 39 % oli samaa mieltä väitteen kanssa, 13 % ei osannut sanoa ja 48 % oli eri mieltä.

Eli vain 48 % eli vähemmistö liiton jäsenistä tiesi, ettei ansiosidonnainen työttömyysturva vaadi liiton jäsenyyttä.

19

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaiset tiesi parhaiten että ansiosidonnaisen saa kuulumalla työttömyyskassaan. Vain kassa maksaa korvauksia, ammattiliitot ei maksa euroakaan.

      • Anonyymi

        *

        SDP:n ja LaitaVasemmiston AY-MAFIA -VALEHTELEE- Duunareille PäinNaamaa - !

        *__________ Osaako Nuo - ÄäriVasemmiston " PERSELIJÄT " -edes Puhua Totta - ? - ?

        *


    • Anonyymi

      Tukiaisia nostelevat firmat ovat oikeastaan sosialistien kommareiden firmoja.Eivät pärjää omillaan vaan huutavat veronmaksajia valtiota apuun

    • Anonyymi

      Kukas ne persuillekin kelpaavat edut on neuvotellut, ei ainakaan ytk. Persuilta voisi poistaa arkipyhäkorvaukset, ilta ja yötyö lisät, ynm.

    • Anonyymi

      Alahan punikki maksaa veroja kuten porvarit tekee. Ihme punikki pummi loisii rottana tunkiolla toisten rahoilla.

      • Anonyymi

        Kova oot uhoomaan. Olis mielenkiintoista tavata ihan kasvotusten.
        Ootko sellainen somesoturi? Joku Oodini?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kova oot uhoomaan. Olis mielenkiintoista tavata ihan kasvotusten.
        Ootko sellainen somesoturi? Joku Oodini?

        Minäkin tahtoisin tavata tämän kovan porvari arjalaisn joka jatkuvastai aiheuttaa mainehaittaa porvareille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minäkin tahtoisin tavata tämän kovan porvari arjalaisn joka jatkuvastai aiheuttaa mainehaittaa porvareille.

        Asuu kauppilantien varressa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kova oot uhoomaan. Olis mielenkiintoista tavata ihan kasvotusten.
        Ootko sellainen somesoturi? Joku Oodini?

        Vasurivammainen.Pää kiinni!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vasurivammainen.Pää kiinni!

        Ja uhoaminen jatkuu, netissä nimettömänä. Tosi hurja tyyppi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja uhoaminen jatkuu, netissä nimettömänä. Tosi hurja tyyppi.

        Se on Taakale.


    • Anonyymi

      Perussuomalaisten koulutustaso on matalin. Sillä on suora yhteys valmiuteen ja kykyyn vastaanottaa, ymmärtää, tallentaa ja hyödyntää tietoa. Oikeusministeriö tutki vuonna suomalaisten politiikkatietämystä. Se sisälsi 38 tietokysymystä politiikan ja yhteiskuntaelämän alueilta. Alimpaan tietämisen kvartiiliin sijoittuivat perussuomalaiset suurimmalla, 31,6 prosentin osuudellaan. Eniten tietävien kvartiilissa perussuomalaisia oli 13,2 prosenttia.

      Perussuomalaisuuteen kuuluu usko oikeassa olemiseen riippumatta siitä, mitä asiantuntijat sanovat.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Punikit🎈 pitäis viedä rajalle ja💪🌈🔥

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nasima Razmyar – aiheeton rikas "pakolainen", joka tuotiin ajankohtaan Venäjän kommunistisen eliitin riveistä Suomeen "sosialistiiseksi eliitiksi" – toimi vielä Helsingin apulaispormestarina.1

      Hän keskittyi ensisijaisesti muslimiasioihin, ja "rasismista" valittamiseen – ei suostu huomioimaan tippaakaan nopeasti kasvavaa islamilaista raiskauskulttuuria, katujengiytymistä, huumekauppaa viikottaisia lastenraiskauksia johtamassaan kaupungissa.

      Ramzyar väitti aikanaan jopa sen ajan valtaa lehdistön ja Helsingin poliisin propagandan mukaisesti, ettei katujengejä, raiskaajia tai mitään virran ollutkaan muslimien toteuttamana. Kaikki se oli "äärioikeiston propagandaa".

      Kaikki oli kuulemma “valheita” jarasismia” –ja päälle “perussuomalaisten syytä”.

    • Anonyymi

      Demareilla/Kepulla ajojahti kunnanjohtajaa kohtaan?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3252
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1301
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      180
      1236
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe