Opiskelijoiden perheenjäseniä pyrkii Suomeen entistä enemmän sen vuoksi, että Euroopan ulkopuolelta tulevia opiskelijoita ylipäätään on Suomessa enemmän kuin koskaan, ja yhä useampi heistä tuo perheen mukanaan.
Jyrkkä nousu alkoi vuonna 2022, kun Sanna Marinin (sd.) hallitus helpotti näiden henkilöiden maahantuloa.
-tämähän on taas yksi tätä SDP Suomen tuho-ohjelmaa
Aiemmin opiskelijan piti hakea oleskelulupaa joka vuosi uudestaan, kun nyt lupa myönnetään koko opintojen ajaksi. Lisäksi opiskelija saa tehdä enemmän töitä kuin ennen. Työn teko on hyvä juttu, jos töitä saa.
Uudistuksen myötä Suomeen hakeutuu erilaisia opiskelijoita kuin ennen, sanoo Maahanmuuttovirasto Migrin kehitysjohtaja Johannes Hirvelä.
Uudet opiskelijat ovat hieman vanhempia ja monella saattaa olla jo oma perhe. Käytännössä opiskelija saa tuoda mukanaan puolison ja alaikäiset lapsensa.
Mutta pystyykö puoliso elättämään itsensä ja lapsensa, kun täällä on ennestään ulkomaisia maahanmuuttajia?
Siinä se on työ nykyisella hallituksella, kun pitääkorjstanäiden Suomen tuhoojien laatimia lakia, räikeimmästäpäästä päästä on laittomien läpsyttelijöiden ilmainen terveydenhoito samaan aikaan, kun omat kansalaiset kuolevat hoitojonoihin ja rikollinen taksiuudistus, jossa tuhottiin taksialan maine!
Muistatteko, että SUOMI OLI ENNEN AINOA MAA MAAILMASSA, JOSSA LAPSEN VOI LAITTAA TAKSIIN PELKÄÄMÄTTÄ, ETTÄ HÄNET TAPETAAN TAI RAISKATAAN?
Kiitos Sipilän lemmikki Anne Berner!
Kaikki entisen hallituksen laitko pitää laittaa uusiksi
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2113354Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401673Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971523- 921429
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461364Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601296Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231049Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89952Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55882