Putin ei hellitä siitä yksinkertaisesta syystä, että hän taistelee oman henkensä edestä. Hän ja hänen hallitseva lähipiirinsä tietää että vaihtoehtoja ei ole.
Putinin pelkona on joutua samanlaisen kohtalon uhriksi kuin Muammar Gaddafi joutui vuonna 2011. Hänen hyvin järjestetty diktatuurinsa lopahti siihen, että kansa nousi häntä vastaan ja hänet itse lynkattiin kameroiden edessä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/dc3a2b85-5cc1-4b9f-90f5-7f0643383cb7
Putin taistelee henkensä edestä
24
229
Vastaukset
- Anonyymi
Putin voi haistella itseään.
- Anonyymi
Niin kuin Sale silloin mainitsi, ku naamarit oli riisuttu, että hän ei uskaltaisi pelata all- in tyyppisesti niin kuin Putin päätti tehdä? Diktaattorit aina aliarvioivat muita ja yliarvioivat omia mahdollisuuksiaan ja se tulee koitumaan Putinin Venäjän tappioksi. Tyhmyyttä ja lyhytnäköisyyttä, Putin vähät välittää muiden mielipiteistä, mut olisi kannattanut kuunnella Salen neuvoja?
- Anonyymi
Nato Tiltu VARJOSTAA Puuttinia TAAS?
Putin taistelee oman henkensä edestä.- Anonyymi
Spämmipete havaittu.
- Anonyymi
Paljon henkiä on mennyt. Paita pois.
- Anonyymi
Onko Pietarin seudulla kaalit jo hyvässä kasvussa?
- Anonyymi
Spämmipete havaittu.
- Anonyymi
Putin on umpikujassa.
- Anonyymi
Diktaattorit vievät mukanaan tuhoon mielummin vaikka koko kansan, kuin menettävät kasvonsa ja valtansa. Näin teki Hitlerkin. Joten sota ei ole ihan pian ohi, vähintään miljoona venäläistä pitää vielä kuolla yhden vanhan ukon takia.
- Anonyymi
" että kansa nousi häntä vastaan "
Ja niin tuhottiin Afrikan tasapuolisin ja tehokkain. YK:n palkitsema valtiojärjestelmä.
Maa on raunioina eikä sitä vieläkään tunnu johtavan kukaan.
On alhaista esittää ja odotella Venäjällä tapahtuvaksi samanlainen Lännen suunnittelema ja toteuttama siirtyminen sopimusyhteisöjen osaksi.
Demokratiaan pakotus on tuhonnut alueet ja niiden nousu tapahtuu vain lännen ehtojen ja etujen ajamiseksi.
Ukrainan sota on nostanut Suomen sotataloutta ja uudelleen rakentamista kärkkyvät useat Suomalaiset firmat.
Sellaista pyyteetöntä auttamista, jota Venäjä näyttää vastustavan. Jep. Puttepossulla ei ole poispääsyä aloittamastaan sodasta.
- Anonyymi
Pinnistelehän muistiasi.
Tiedät varmasti sen tahon joka vierailuillaan lausunnoillaan ja tuen takaamisilla eniten odotti sotaa alkavaksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pinnistelehän muistiasi.
Tiedät varmasti sen tahon joka vierailuillaan lausunnoillaan ja tuen takaamisilla eniten odotti sotaa alkavaksi.Putler keskitti joukot pitkin rajaa ja vastasi ettei aio hyökätä pari päivää ennen kuin hyökkäsi joukkojensa ylittäessä rajan yhtaikaa eri suunnista ja maahanlaskujoukot Kiovan lähelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putler keskitti joukot pitkin rajaa ja vastasi ettei aio hyökätä pari päivää ennen kuin hyökkäsi joukkojensa ylittäessä rajan yhtaikaa eri suunnista ja maahanlaskujoukot Kiovan lähelle.
Pari päivää ennemmin tuli länneltä Suomen aloittama vastaus: "Ei voi mitenkään hyväksyä"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pinnistelehän muistiasi.
Tiedät varmasti sen tahon joka vierailuillaan lausunnoillaan ja tuen takaamisilla eniten odotti sotaa alkavaksi.Mikä semmonen taho oli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pari päivää ennemmin tuli länneltä Suomen aloittama vastaus: "Ei voi mitenkään hyväksyä"
Ei voi mitenkään hyväksyä Venäjän hyökkäystä.
Anonyymi kirjoitti:
Pinnistelehän muistiasi.
Tiedät varmasti sen tahon joka vierailuillaan lausunnoillaan ja tuen takaamisilla eniten odotti sotaa alkavaksi.Anschluss putinin tyyliin ei onnistunut, ja sitten se harhainen pikkumies aloitti sodan. Älä valehtele. Ukrainasta ei tullut putinin alusmaata, kuten valko-venäkän kanssa pääsi käymään.
- Anonyymi
Putin vihaa venäläisiä, siksi se jatkaa sotaa. Lammaslaumalle on näytettävä kuka on johtaja, fyhrer.
- Anonyymi
Kun sota loppuu niin Venäjän nykyjohto kokee karun kohtalon.
- Anonyymi
KGB-eversti on menneen talven lumiukko. Romahdus tulee olemaan nopea.
Valitettavasti hänen aikaan saamansa hävikki ja luottamuspula ovat asioita, joita Venäjän on hänen jälkeensäkin todella työlästä korjata.
Venäjän tulevaisuudelle ei ole porkkanoita. Niinpä nykyjärjestelmää pidetään kepillä pystyssä. - Anonyymi
Kuka saa maailman halutuimman pallin alleen?
Ken on Venäjän kaunehin? - Anonyymi
Putin on umpikujassa. Suuri tilinteon päivä odottaa häntä ja kätyreitään.
- Anonyymi
Lyhtypylväs ?
- Anonyymi
Niinhän se diktaatuurissa menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst18813413Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i494719Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58704326Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2163718PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1023514Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1003383Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.732020Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161355Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1561070Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun2871043