Vasemmistolainen olisi ratkaisut lämmössä pilaantuvien ruokien ongelman verottamalla elintarvikkeita lisää, jolloin hinta olisi niin korkea ettei tavallisella ihmisellä olisi rahaa ostaa ruokaa säilöön.
Vasemmistolainen ei olisi keksinyt jääkaappia
Anonyymi-ap
19155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Älä viitsi persuilla joutavia.
Ei ruoka eikä vasemmiston ideologian typeryyden havainnollistaminen ole typerää.
Vasemmiston ideologiassa ei ruokaa ole ja nälkä on jatkuva tunne syntymästä kuolemaan, ja kuolemakin tulee yleensä tavallista nopeammin. Ei siinä jääkaappia tarvita vasemmistoyhteiskunnassa kun ruokaakaan ei ole.
Aloittaja lienee joku ala-asteen trollipoju? Harjoittelu kesken.
Ajatella, että ala-asteenlainen voi vitsillä osoittaa vasureiden idiotismia johon aikuiset ihmiset jaksavat uskoa vuosikymmeniä.
ÄO:si on 80 vassu.
Kyllä ja ihmettelevät osa vieläkin mistä tulee tuotteet ja miten ruoka tuotetaan ja mistä raha tulee vaikei ole kuunaan mitään konkreettista sen eteen marxistihörhö joutunut raatamaan, mutta silti hellepäivänä on heidänkin kiva sihauttaa se sidukka ja lonkku.
Onhan se kiva kun juoma on kylmä. Aijai.
He ovat töissä rahan menopuolella.
Neukkulan korkeimmalle puolue-eliitillekin tuli alkuaikoina Hooverin jääkaapit amerikasta. 20-30-luvuilla Eurooppa ja Yhdysvallat nykyaikaisti, teollisti ja kehitti Neuvostomaata moin tavoin ja loput tuli ryöstämällä naapureilta mitä ei ollut. Niin kuin nytkin yhä tänään tekevät.
Persut ne sitten jaksavat jauhaa vassareista. Kuitenkin kaikki tiedämme että persut ovat kehitysvastaisin puolue Suomessa.
Kellari on keksitty jo muinoin
Se on varmasti hyvä ja jääkaapin veroinen paikka vasureille.
Voit sitten luopua jääkaapista.
En ole vasuri enkä usko vasureiden idiotismiin.
Ei makseta lääkaapista televisiosta bussista junasta tietokoneesta sähköstä lenkkitossuista, on tuohivirsut jotka voi tehdä itse ja jalat ajoneuvoina ja viihde tulee omasta päästä.
Lääkekaappi tuhotaan, koska onhan tiedemiehen aine joka parantaa kaiken
Seinän taikominen on uskottava.
Tuokin punikki hörhö joka urputtaa ja pulputtaa jääkaapista käsin. Tulee pian jääkaapista ulos ja varokoot miehet ettei hän pääse tappituntumalle.