Miten naisilla karvattomuus yleensä vaikuttaa pissausasioihin?
Ennen posliinia mulla kusi valui pitkin takakarvoja luontevasti, mutta en saanut niistä paperilla sitä kunnolla pois. Posliiniin siirtymisen jälkeen ei ole ollut sellaista takertumista karvoihin, mutta jotenkin se ei aina luontevasti valu pois vaan saattaa vähän sivussa virrata pitkin ihoa.
Virtsan valuminen
7
1017
Vastaukset
- Anonyymi
On huomattavasti helpompi pyyhkiä, kuivata ja pestä pillu kun se on karvaton. Ajoin keväällä taas posliinin ja huomannut että se on hygienisempi ja suuseksiäkin saa mieheltä enemmän .
- Anonyymi
Posliinin kanssa pitääkin olla tosi tarkka hygieniasta,pikkarit ehdottomasti vaihtoon päivittäin,ja mieluummin hyvin istuvat ja hengittävät,ajeltu alapää on tulehdus herkkä ja helposti tulee hiertymiä.
- Anonyymi
Kun mulla oli karvat joskus 19-vuotiaaksi asti, tarttui karvoihin niin, että ei millään saanut kuivaksi. Toisaalta kun mä hankin posliinin samaan aikaan kuin eräät kaverit, huomasin, että joskus pakaroille valuu. Mutta sieltäkin pystyy pyyhimään, kun ei ole karvoja takerruttamassa sitä. Laserilla sittemmin sain karvat pois pysyvästi.
- Anonyymi
Kyllä siinä toosassa kuuluu karvat olla. En ymmärrä ukkoja joita himottaa pikkutyttömäinen kynityn kalkkunan näköinen pimpsa.
- Anonyymi
Ehdottomasti helpompi pyyhkiä posliinisesta pillusta pissat kuin karvaisesta ja myös saa helpommin kuivaksi jos tekee pöntöllä alapesun. Aika monet kaverit on myös todenneet samaa ja usealla on posliini.
- Anonyymi00010
Jos on karvat, ei millään saa pissauksen jälkeen kuivaksi, vaikka käyttäisi kunnolla paperia. Miehillähän ei vastaavaa ole, riittää pieni ravistus,ei tarvitse paperia, ei väliä, onko karvoja vai ei.
Jos naisella on karvat, niin pissi takertuu alushousuihin. Alkaa haista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1254574Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693284"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043154Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392601Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282302- 1071563
- 491106
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3341085- 49852
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55681