Olen osallistunut MTV 3:n Vaikuttajapaneeliin. Siinä voi tienata pikkurahaa vastaamalla kyselyihin. Vastailin niihin aikani, ja sain kerättyä 12.50 euroa.
Kun pyysin MTV 3 Vaikuttajapaneelia maksamaan tienaamani korvaukset Paypalin kautta tankkitililleni, yhtiö ei maksanutkaan. Palkkio on kuulemma "jäädytetty laadun varmistamiseksi". Tuo outo tempaus kummaksuttaa, sillä tosiasiassa kyselyihin ei pysty vastaamaan ellei vastaajan profiili täytä kunkin kyselyn kriteereitä.
Olen tehnyt asian takia jo useita reklamaatioita, mutta yhtiö ei suostu maksamaan eikä kertomaan kuka on vastuussa rahaliikenteen jarruttamisesta. Tätä on jatkunut jo puolitoista viikkoa.
Valitin asiasta kuluttaja-asiamiehelle ja mietin seuraavaa siirtoani.
Tuntuu typerältä laittaa moisen summan takia oikeusprosessia vireille, mutta ei kai tässä muukaan auta.
Uskomattoman epärehellistä toimintaa.
Kehotan kaikkia boikotoimaan MTV3- yhtiötä, joka teettää ihmisillä ilmaista työtä, josta se ei maksa sovittua korvausta.
MTV3:n Vaikuttajapaneeli ei maksa sovittuja palkkioita
Anonyymi-ap
0
171
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1573961Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,923342SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.992720Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2832558Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392296Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1392021Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k51646- 421049
- 951028
- 53899