Ehdotan keskustapalstan sulkemista

Anonyymi-ap

Ainakin joksikin aikaa, vaikka syksyyn saakka.
Tämä palta jo mennyt punavihreille, he määrittää miten poistetaan keksustalaisten kirjoituksia, omat kirjoituksensa säilyy poisto pyynnöistä huolimatta, ettei kuulu keksustan palstalle heidän oma politiikkansa - vaatimuksena ylläpidolle. Millainen on ylläpito, poliittisin perustein ? kuin aito-arska oli, paljastunut vasurin kätyriksi. Kapi MPP ym tukeneet, että hyvin toimittu poistoissa hänellekkin.

17

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korjaan:
      Ehdotan keskustapalstan sulkemista
      Ainakin joksikin aikaa, vaikka syksyyn saakka.
      Tämä palsta jo mennyt punavihreille, he määrittää miten poistetaan keksustalaisten kirjoituksia, omat kirjoituksensa säilyy poisto pyynnöistä huolimatta, ettei kuulu keskustan palstalle heidän oma politiikkansa - vaatimuksena ylläpidolle. Millainen on ylläpito, poliittisin perustein ? kuin aito-arska oli, paljastunut vasurin kätyriksi. Kapi MPP ym tukeneet, että hyvin toimittu poistoissa hänellekkin.
      NÄMÄ TULEE KAIKKI POISTAA jotka ei kuulu meidän keskustalaisten palstalle.

    • Anonyymi

      Palsta kiinni, rotat pois laivasta. Emme tarvitse täällä sossujen keskusteluja, ja talojensa esittelyjä.

      • Anonyymi

        -
        - VKK - Valta Kuuluu Keskustalle -
        -


    • Mitään sulkemisia ei tarvita, mutta parempaa moderointia kylläkin. Palstan aihepiiriin eivät kuulu sen paremmin keskustelu Kapista, Ossista, saunamajureista kuin muistakaan keskustelijoista. Näiden poistaminen on ensisijaista. Sitten jää jäljelle keskustelu politiikasta. Vaikeampaa on sen jälkeen rajanveto siitä, mikä poliittinen keskustelu kuuluu Kepun palstalla ja mikä ei. Voisi varmaan vetää ainakin rajaa siihen, että keskustelu muiden puolueiden politiikasta kuuluu ao. palstoilla. Sen sijaan politiikan sisältökysymysten osalta olen sitä mieltä, että kaikki poliittisluontoiset aiheet kuuluvat kaikkien puolueiden keskusteluplastalla, koska kai voi olettaa, että jokaisella puolueella on jonkinmoinen kanta kaikkiin poliittisiin aiheisiin.

      Palsta ei ole mennyt keillekään punavihreille. Tällainen harha voi syntyä siitä, että eräät muut kuin Kepua kannattavat ovat kyenneet palstalla korkeampitasoiseen keskusteluun kuin Kepun politiikkaa puolustavat. Tällainen alakynteen joutuminen saattaa tietysti turhauttaa. Itse toivoisin, että Kepua kannattavien piiristä löytyisi tasokkaampaan keskusteluun kykeneviä. Sellaisia joilla on hyvät tiedot yhteiskunnasta, historiasta ja politiikasta. Toki huonommillakin tiedoilla voi osallistua keskusteluun, mutta palstan ulospäin näkyvä tasapainottomuus johtuu ennen muuta keskustelijoiden tasosta.

      • Anonyymi

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin, tai keskustalle tehdä uusi palsta, tämän saatte sitten pitää sossut.


      • Poistaa saisi anonyymit trollit ja botit jota juoksevat rekattujen nikkien perässä.
        Poistaa saisi myös homo- ja naisvihan lietsominen.
        Puoluetta nimeltä Keskusta saa solvata vaikka kuinka. Tätä maalaiset eivät ymmärrä vaan solvaavat henkilöä kun eivät osaa argumentoida.
        Maallahan on aina harrastettu pahan puhumista toisten selän takana.


      • Anonyymi

        Tämä palsta on yksityistä liiketoimintaa, jonka menestymistä rajaukset eivät ehkä edistä. Vapaa keskustelu tuottaa enemmän avauksia ja kommentteja kuin rajattu, mitä suurempaa määrää mahdollisesti käytetään hyväksi, kun Suomi 24:n palstoille haalitaan mainoksia. Tämä on vain arvio, sillä en tiedä, miten keskustelupalstoja mainostajille markkinoidaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin, tai keskustalle tehdä uusi palsta, tämän saatte sitten pitää sossut.

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin

        Höpö höpö. Sinä et ole keskustalainen vaan olet persutrolli. Sen huomaa kellonajasta, melkein 1 yöllä, ja naurettavista kirjoitusvirheistä.


    • Anonyymi

      Kannatetaan ja suljettuna vähintään siihen asti, että avaaja osaa kirjoittaa oikein: keskustalainen, ei keksustalainen. Vahvasti epäillään pietarin trolliksi, ne kirjoittaa keksusta.

      • Anonyymi

        Siinä oli korjaukseni kännykän kirjoitukseen, jossa virheet yleisiä. Olisit edes kansakoulun käynyt, huomaisit korjauksen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä oli korjaukseni kännykän kirjoitukseen, jossa virheet yleisiä. Olisit edes kansakoulun käynyt, huomaisit korjauksen.

        Sinun esimies Aisa Ossi kävi sen korjaamassa, Ossi oppi soittokunnassa korvakuulolta trollaamaan. Olen vahvasti keksustalainen ja useammassa sukupolvesa.


    • Anonyymi

      Täällä ihan keskustalle väärät henkilöt avaa naamaansa.

      • Anonyymi

        Heidät tulee poistaa.


    • Anonyymi

      Kapi on ainoa punavihreä saitilla, useilla nikeillään j anonyymina. Viestin sävy on keronut aina asian. HO HOO, HO HOO!

    • Anonyymi

      Laitetaan syksyyn asti kiinni.

    • Anonyymi

      Keksustalla on ennenkin livennyt homma pahasti käsistä ja siitä syntyi Persukset. Tukihumppaa on liian vähän palstalla, onhan tuet sentään suurin osa keksustalaisten tuloista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      81
      4492
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      122
      4177
    3. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      45
      4142
    4. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      175
      3354
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      60
      2643
    6. 180
      2604
    7. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2587
    8. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      35
      2582
    9. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      68
      2459
    10. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      43
      2132
    Aihe