Ehdotan keskustapalstan sulkemista

Anonyymi-ap

Ainakin joksikin aikaa, vaikka syksyyn saakka.
Tämä palta jo mennyt punavihreille, he määrittää miten poistetaan keksustalaisten kirjoituksia, omat kirjoituksensa säilyy poisto pyynnöistä huolimatta, ettei kuulu keksustan palstalle heidän oma politiikkansa - vaatimuksena ylläpidolle. Millainen on ylläpito, poliittisin perustein ? kuin aito-arska oli, paljastunut vasurin kätyriksi. Kapi MPP ym tukeneet, että hyvin toimittu poistoissa hänellekkin.

17

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korjaan:
      Ehdotan keskustapalstan sulkemista
      Ainakin joksikin aikaa, vaikka syksyyn saakka.
      Tämä palsta jo mennyt punavihreille, he määrittää miten poistetaan keksustalaisten kirjoituksia, omat kirjoituksensa säilyy poisto pyynnöistä huolimatta, ettei kuulu keskustan palstalle heidän oma politiikkansa - vaatimuksena ylläpidolle. Millainen on ylläpito, poliittisin perustein ? kuin aito-arska oli, paljastunut vasurin kätyriksi. Kapi MPP ym tukeneet, että hyvin toimittu poistoissa hänellekkin.
      NÄMÄ TULEE KAIKKI POISTAA jotka ei kuulu meidän keskustalaisten palstalle.

    • Anonyymi

      Palsta kiinni, rotat pois laivasta. Emme tarvitse täällä sossujen keskusteluja, ja talojensa esittelyjä.

      • Anonyymi

        -
        - VKK - Valta Kuuluu Keskustalle -
        -


    • Mitään sulkemisia ei tarvita, mutta parempaa moderointia kylläkin. Palstan aihepiiriin eivät kuulu sen paremmin keskustelu Kapista, Ossista, saunamajureista kuin muistakaan keskustelijoista. Näiden poistaminen on ensisijaista. Sitten jää jäljelle keskustelu politiikasta. Vaikeampaa on sen jälkeen rajanveto siitä, mikä poliittinen keskustelu kuuluu Kepun palstalla ja mikä ei. Voisi varmaan vetää ainakin rajaa siihen, että keskustelu muiden puolueiden politiikasta kuuluu ao. palstoilla. Sen sijaan politiikan sisältökysymysten osalta olen sitä mieltä, että kaikki poliittisluontoiset aiheet kuuluvat kaikkien puolueiden keskusteluplastalla, koska kai voi olettaa, että jokaisella puolueella on jonkinmoinen kanta kaikkiin poliittisiin aiheisiin.

      Palsta ei ole mennyt keillekään punavihreille. Tällainen harha voi syntyä siitä, että eräät muut kuin Kepua kannattavat ovat kyenneet palstalla korkeampitasoiseen keskusteluun kuin Kepun politiikkaa puolustavat. Tällainen alakynteen joutuminen saattaa tietysti turhauttaa. Itse toivoisin, että Kepua kannattavien piiristä löytyisi tasokkaampaan keskusteluun kykeneviä. Sellaisia joilla on hyvät tiedot yhteiskunnasta, historiasta ja politiikasta. Toki huonommillakin tiedoilla voi osallistua keskusteluun, mutta palstan ulospäin näkyvä tasapainottomuus johtuu ennen muuta keskustelijoiden tasosta.

      • Anonyymi

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin, tai keskustalle tehdä uusi palsta, tämän saatte sitten pitää sossut.


      • Poistaa saisi anonyymit trollit ja botit jota juoksevat rekattujen nikkien perässä.
        Poistaa saisi myös homo- ja naisvihan lietsominen.
        Puoluetta nimeltä Keskusta saa solvata vaikka kuinka. Tätä maalaiset eivät ymmärrä vaan solvaavat henkilöä kun eivät osaa argumentoida.
        Maallahan on aina harrastettu pahan puhumista toisten selän takana.


      • Anonyymi

        Tämä palsta on yksityistä liiketoimintaa, jonka menestymistä rajaukset eivät ehkä edistä. Vapaa keskustelu tuottaa enemmän avauksia ja kommentteja kuin rajattu, mitä suurempaa määrää mahdollisesti käytetään hyväksi, kun Suomi 24:n palstoille haalitaan mainoksia. Tämä on vain arvio, sillä en tiedä, miten keskustelupalstoja mainostajille markkinoidaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin, tai keskustalle tehdä uusi palsta, tämän saatte sitten pitää sossut.

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä... kyllä tarvitaan. Tämä livennyt pois meidän keskustalaisten uluttumiin

        Höpö höpö. Sinä et ole keskustalainen vaan olet persutrolli. Sen huomaa kellonajasta, melkein 1 yöllä, ja naurettavista kirjoitusvirheistä.


    • Anonyymi

      Kannatetaan ja suljettuna vähintään siihen asti, että avaaja osaa kirjoittaa oikein: keskustalainen, ei keksustalainen. Vahvasti epäillään pietarin trolliksi, ne kirjoittaa keksusta.

      • Anonyymi

        Siinä oli korjaukseni kännykän kirjoitukseen, jossa virheet yleisiä. Olisit edes kansakoulun käynyt, huomaisit korjauksen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä oli korjaukseni kännykän kirjoitukseen, jossa virheet yleisiä. Olisit edes kansakoulun käynyt, huomaisit korjauksen.

        Sinun esimies Aisa Ossi kävi sen korjaamassa, Ossi oppi soittokunnassa korvakuulolta trollaamaan. Olen vahvasti keksustalainen ja useammassa sukupolvesa.


    • Anonyymi

      Täällä ihan keskustalle väärät henkilöt avaa naamaansa.

      • Anonyymi

        Heidät tulee poistaa.


    • Anonyymi

      Kapi on ainoa punavihreä saitilla, useilla nikeillään j anonyymina. Viestin sävy on keronut aina asian. HO HOO, HO HOO!

    • Anonyymi

      Laitetaan syksyyn asti kiinni.

    • Anonyymi

      Keksustalla on ennenkin livennyt homma pahasti käsistä ja siitä syntyi Persukset. Tukihumppaa on liian vähän palstalla, onhan tuet sentään suurin osa keksustalaisten tuloista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      177
      6764
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      115
      3204
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      104
      1895
    4. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1689
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      64
      1676
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      1
      1569
    7. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      38
      1556
    8. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      15
      1363
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1320
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      65
      1265
    Aihe