Pohjois-Koreassa eivät mieheat enää kuole nälkään

Kim lähettää ne miehet Ukrainaan kuolemaan 'maailman rauhan puolesta', niin kuin hän itse sanoo.

Eikö sieltä liene varaa lähettää niitä muutamia miljoonia; jos saavat vaan edes jonkinlaisen jousipyssyn aseekseen tai lingon, jossa hiettää kiviä vihollisen naamalle.

Eipähän nuoret miehet ainakaan nälkään kuole siellä ..

Milloinkahan ne ensimmäiset 30 000 sotilasta ehtivät Ukrainaan miinoja raivaamaan?
799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eiköhän nämä Pohjois-Korealaiset ole niiltä työleireiltä lähetettyjä.
Kuolevat siellä tai rintamalla, Kim Jong-unille ihan sama. Mutta saa näillä joka tapauksessa kuolevilla miehillä käytyä kauppaa Venäjän kanssa.
Pahan akseli...

Äänestä

Pohjois-koreassa on kaikki hyvin lämmintä ja ruokaa kyllä riittää toisin on tilanne Ukrainassa.

Äänestä
  • Venäjän on maksettava Ukrainalle valtaisat sotakorvaukset.

    Äänestä

  • Eiköhän sitä lämmintä riitä näin kesällä molemmissa vai juotko glögiä zaikkalasista ja istuskelet takkatulen äärellä vilttikäärössä.

    Äänestä

Pohjois-Korean on pakko saada sotakokemusta, koska todelliset koitokset alkavat kohta Aasian mailla.

Pohjois-Korea hyökkää samaan aikaan Etelä-Koreaan, kun Kiina hyökkää Taiwanille.
Samaan aikaan Venäjä hyökkää Suomeen.

Yhdysvaltain joukot on saatava hajautettua eri puolille maailmaa. Ehkä Lähi-Itäänkin järjestetään sotilaallinen selkkaus samoihin aikoihin.

Saadaan taas uutta historian aineistoa kouluihin ja saadaan vähän näitä poliittisia mannerlaattoja heilauteltua.

Äänestä

Nyt on korkea aika jokaisen suomalaisen perheen huolehtia, että on oma perunamaa jossain ja jonne pääsee pommituksia pakoon sodan jaloista.

Kouvola, Lahti ja Hämeenlinna joutuvat ensimmäisiksi pommitusten kohteeksi. Risteysasema kaupunkeja - niistä se alkaa.

Äänestä
  • Pohjoisin suomi - Etelä väli ydintykittelevät että tulee ns . kirottu maa, puskurivyöhyke suomesta pitkä raja naton ja venäjän välille. Ikävä kyllä, vaikuttaa myös väistämättömälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kim lähettää ne miehet Ukrainaan kuolemaan 'maailman rauhan puolesta', niin kuin hän itse sanoo.

Eikö sieltä liene varaa lähettää niitä muutamia miljoonia; jos saavat vaan edes jonkinlaisen jousipyssyn aseekseen tai lingon, jossa hiettää kiviä vihollisen naamalle.

Eipähän nuoret miehet ainakaan nälkään kuole siellä ..

Milloinkahan ne ensimmäiset 30 000 sotilasta ehtivät Ukrainaan miinoja raivaamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu