Valehtelu voi käydä kalliiksi

Anonyymi-ap

6

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nainen haki turvapaikkaa Pietarsaaressa lokakuussa 2015. Hän kertoi olevansa kotoisin Syyriasta. Hän ilmaisi olevansa vaarassa, koska hänen vävynsä on vaikutusvaltainen poliittinen toimittaja ja vainottu henkilö sekä Syyriassa että Irakissa.

      Erinomaisesti englantia puhuva nainen täytti kaavakkeisiin olevansa Syyrian kansalainen. Se piti sinänsä paikkansa. Hän kuitenkin jätti ilmoittamatta toistuvissa kuulusteluissa sen, että on lisäksi Yhdysvaltain kansalainen.

      Nainen ilmoitti maahanmuuttovirastolle nimensä eli syyrialaisen etu- ja sukunimen. Hän ei kuitenkaan ilmoittanut niin ikään amerikkalaista sukunimeään, joka oli peruja entiseltä aviomieheltä.

      Tuolla amerikkalaisella sukunimellä hän oli asunut takavuosina Teksasissa ja merkitty myös siellä talonomistajaksi.

    • Anonyymi

      Mamu

    • Anonyymi

      ilman tuta rikollista yhteyttä tapaus ei olisi koskaan paljastunut 🤔

      • Anonyymi

        tytär erosi rikollisesta miehestään !!!


    • Anonyymi

      Saldo hieno.

    • Anonyymi

      Tätä on painotettu tuolle yhdellekin...ei vaan opi poju.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3743
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2474
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      34
      2021
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      22
      1757
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1689
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1598
    7. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1592
    8. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1457
    9. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1446
    10. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1409
    Aihe