Unkari ehdottaa pakotteita Ukrainalle

Anonyymi-ap

Unkarin ulkoministeri Péter Szijjártó ilmoitti tiistaina, että Unkari aikoo ehdottaa EU:lle Ukrainaan kohdistettavia pakotteita. Ehdotuksen taustalla on tapaus, jossa Unkarin mukaan sen kansalainen hakattiin kuoliaaksi värväystoimistossa Taka-Karpatian alueella Länsi-Ukrainassa.

– Tosiasia on, että Ukrainassa ihmisiä jahdataan kaduilla pakollisen asevelvollisuuden varjolla. ja että ihmisiä kuolee armeijan värväysupseerien julmuuteen, koska he eivät halua mennä rintamalle, Szijjártó sanoi.

Hienoa Unkari!!!

2

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hahah, onnea yritykseen vain.

    • Anonyymi

      Ukrainan kansannousussa ryssä ja ryssän perseennuolijat, nuo oman kansan pettäjät murhasivat tuhansia Ukrainalaisia, jotka halusivat eroon venäläisistä, sortotoimista ja ennen kaikkea elää vapaassa maailmassa ilman ryssää.

      Viimein neukkuryssälän hajottua, pääsi Ukrainan kansa irti ryssästä, liittymään Natoon ja EU:iin.

      Nyt taitavasti ryssä luikerteli takaisin Ukrainaan, nosti hyödylliset idiootit takaisin valtaan ja jälleen ukrainasta on tullut ryssän sateliitti ja hyödyllisten idioottien paratiisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      37
      3137
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      52
      2694
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      2580
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2114
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1888
    6. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      77
      1845
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1509
    8. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      25
      1338
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1057
    10. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      1032
    Aihe