Hänhän on ollut jo sentään harjoittelijana yli kuukauden.
Jos isäänsä tullut, niin on kiusannut sitä ruminta työntekijää jo kybällä...
Onkohan Olliver Stubb jo ylennetty vanhemmaksi tutkijaksi?
22
216
Vastaukset
- Anonyymi
Hänhän on sentään vänrikki! Isänsä oli pelkkä korpraali , ei edes alikessu. Surkimus siis.
Korpraaliksi täytyy todella nipottaa...- Anonyymi
Että sellainen ylipäällikkö joka kerää ihailua
- Anonyymi
Ollihan harrastaa myös triathlonia, joten jotain vikaa hänelläkin on päässään!
- Anonyymi
Eihän suomessa ole kuulema korruptiota 🤣
- Anonyymi
Aloittaja (Viki?) on ainakin ylentänyt itsensä jo ylimmäksi vanhaksi kateelliseksi.
Tollasta seuraa siitä kun musta ei enää tunnu?- Anonyymi
Mitäs kateutta tuossa on selkeässä korruptiossa? Enemmän ihmetyttää puolustaminen. Aika harvoin ihmiset jotka ovat tehneet oikeita töitä puolustavat korruptiota.
- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Kuulehan nyt Persekärpänen.
En minä kaikkia hienoja aloituksia tee enkä ole tehnyt.Minä en muista että olisit tehnyt yhtäkään hienoa tai älykästä aloitusta, tosin en ole tuo ketä tällä kertaa haukut persekärpäseksi.
- Anonyymi
Lahjonnalla ja korruptiolla saatu harjoittelupaikka. Kuinka kehtaakin ottaa vastaan. Pätevimmät ja osaavimmat jätettiin kieroilemalla pois. Saipa kolli elinikäisen häpeällisen painolastin itselleen.
- Anonyymi
Enpä usko että niillä palkoilla kauheasti häiritsee häpeän tunne. Normi kansalaisella voi olla häpeän tunne mutta ei rahaa mennä omistamalleen luxushuvilalle lievittämään häpeän tunnetta muiden samanhenkisten kanssa.
- Anonyymi
Oli kuulemma motivoitunein. Voiko joku kertoa missä näitä motivaatiomittareita myydään. Lukuisista kyselyistäni huolimatta kukaan ei tunnu tietävän.
En minä poikaa toru.
Inhoan sydänjuuriani myöten tuota kusipäistä isäänsä jota nimitän pillikinttuiseksi kuminaamaksi. Että ihan Cai-Göran.. DD
Kuinka monta poliisia on kuollut tuon saastan vehkeilyihin? 4 ???- Anonyymi
Pillikinttuinen kuminaama on siltikin parempi kuin matalan älykkyyden omaava harhainen neitsytpappa jolla ei ole muuta elämää kuin tämä palsta., et ole saavuttanut elämässäsi mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pillikinttuinen kuminaama on siltikin parempi kuin matalan älykkyyden omaava harhainen neitsytpappa jolla ei ole muuta elämää kuin tämä palsta., et ole saavuttanut elämässäsi mitään.
Mitä elämässä pitäisi sitten saavuttaa? Ennen vanhaan yritettiin säilyä hengissä ja viidakoissakin nykyään on suuri saavutus jos ei anakonna syö suihinsa.
Aika usein nyky saavutukset vaativat muita ihmisiä tueksi. Esim. armeijassa ei voi yletä jos ei ole muita samanhenkisiä hörhöjä ympärillä myöntämässä ylennyksiä. Siviilipalvelusmiehet rauhan asialla olevat eivät voi valtiossamme yletä kun ei valtiolla ole sellaista vastakkainajattelu korkeakoulua joka antaa ylennyksiä siitä ettei ammu pommeja siviileiden päälle. Valtiossa upseerit hallitsevat niin rauhan kuin sodan aikanakin.
- Anonyymi
Presidenttiämme pidetään aivan yleisesti homona eikä yleisvaikutelma yleensä petä.
Tämä mulpero on ihastunut univormupukuisiin miehiin joka ei ole lainkaan tavatonta.
Kummastelen sitä että presidentin turvaksi määrätty poliisi otti mukaansa haulikon ja ampui sillä itsensä. Siis pressan virka-asunnossa.
Noh, sattuuhan sitä eikä siitä sen enempää.- Anonyymi
Cai-Göranin siitin on maamme ykkössiitin jonka hyvinvoinnista on kansakuntamme huolehdittava hyvin tarkasti.
- Anonyymi
Olliever Stubb sai johtavan tutkijan viran UPI:sta.
- Anonyymi
Pukeutuukohan arvon presidenttimme kotioloissaan minimekkoon ja korkokenkiin?
Luupiippuvaimonsa Iines varmaankin meikkaa hänet sillä lailla kun noita pervetikkoja yleenäkin. Silmät mustaksi, huulet ja posket punaisiksi. Söpöä. - Anonyymi
Itke, persu, itke.
Oliverin harjoittelu kestää muutaman kuukauden. Sen jälkeen hän lähtee takaisin Englantiin yliopistoon jatkamaan lukujaan.
En ymmärrä hyökkäystä Stubbin poikaa kohtaan. Hänellä on täysi oikeus hakea harjoittelupaikkaa. Kyselkää UPIn johdon osaamisen perään. He valinnan ovat tehneet. - Anonyymi
Turvamiespoliisi ampui siis itseään haulikolla päähän Stubbin kellarissa?
Eihän siinä sitten mitään. - Anonyymi
No totta maar Gulliver Stubbille pitää antaa tie ohi jonon. Kaverihan on puolihönö, jos isäänsä tulee, eikä pärjäisi rehellisessä kilpailussa.
- Anonyymi
Huomenna Oliver Stubb on UPI:n johtaja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4578202Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1165667Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1164691Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2084558Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli344500Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523992Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603880Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan783765Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava443700SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha873518